SeyahatSeyahat İpuçları

Şaşırtıcı Hayvanlar Avustralya

Avustralya'da fauna tamamen benzersiz ve şaşırtıcı. dünyanın başka hiçbir bölümünde bu kıtada mutlu yaşamak hiçbir hayvan yoktur. Ve sadece Avustralya, dünya çapında tükenmiş oldu hayvanları korunmuş çünkü. Hatta fosil bilimciler içinde ornitorenk ve Echidna'nın gibi bu tür nadir hayvanlar, bilinmemektedir. En erken memeliler gibi, onların yumurtalarını ve daha sonra yumurtadan yeni çıkmış bebekler süt beslemiştir. Bütün kıtalarda Böyle bir hayvan yoktur Avustralya'da, kardeşleri beslenen yırtıcılar vardır. Daha önce kıtada yaşayan keseli kurt, ancak tamamen yok etti.

Avustralya kıtasında sadece yırtıcı - Güney-Doğu dan getirildi vahşi Dingo Asya. Hayvanlar Avustralya hiç düşmanı var ve rahat ve rahat hissediyorum. tavşan yiyecek ve yerli hayvanlar ve çiftlik hayvanlarını bırakarak tüm mera temiz kemirilmiş olduğunu doğurmak böylece burada İthal. insanlar serçe ve sığırcık yardımıyla kıtada yakalandı parklar ve birçok yerel kuşların bahçelerinin dışına itti. Avrupalılar tarafından Avustralya'nın keşfinden önce, diğer kıtalarda yaşayan oldukça hayvanlar oldu. kıta, hiçbir On toynaklı, ya maymunlar. Bunlar görünüşte onlar düşmüş ağaçların gövdelerine burada kalkmıştı, sadece düzenli ve yarasalar almak başardık.

Hayvanlar Avustralya başka ilginç özelliği vardır - çoğu bir kese içinde yavrularını ayı tercih olmasıdır. Joey kanguru anneden ceviz ve yün boyutu karnındaki torbaya tarar doğar. O anne sütüyle beslemeleri kese, birkaç ay yaşamıştı. Büyüdüğünde ve tehlike durumunda bağımsız hareket etmeye başladığında bile hala annesinin kese içinde saklanarak.

Sevimli hayvan koala koala. O daha çok oyuncak 80 santimetreye kadar ayı oyuncak gibi görünüyor. Daha önce, gemiciler vatanlarına böyle bir ayı getirmeye çalıştı, ama bu sevimli küçük hayvanlar sadece Avustralya'da yetişen ağaçların yaprakları üzerine yem olarak, açlıktan ölür. Kıtada keseli 125 türü bulunmaktadır, yerel florası beslenme kanguru ve diğer tüm keseli sağlar. Avustralya'nın en büyük hayvanlar doğuda ve tropik ormanlarda kıtanın kuzeyindeki dağ ormanlarında yaygındır.

Ayrıca ağırlıklı olarak bitkilerle beslenen kuzey canlı termitler, içinde. Dolayısıyla telgraf direkleri ve ahşap evlerin duvarlarını tahrip, ahşap bayram seviyorum. İşte kuzeydeki onlar timsah gerçek arazi için yanlış olabilir kertenkele, bulunur. Etçil kertenkele 2,5 metre yem kurbağalar, balıklar, kaplumbağalar, kemirgenler ve kuşlar uzun. Orta Avustralya çöllerinde, keseli benler, keseli sıçan ve fareler, hem de büyük kırmızı kanguru kultarr bulunur. Oysa burada olağandışı yaşıyor kertenkele Moloch, tüm büyük keskin dikenler ile kaplıdır. Bu kertenkele cilt yüzeyi boyunca su emer ve yağmurda büyük ölçüde şişer olabilir.

Avustralya'da başka ilginç hayvanlar - bir Fırfırlı kertenkele. İki ayak üzerinde hızlı çalışabilir ve küçük dinozorlar gibi haline geldi. tehlike anında onlar büyük bir pelerin başının etrafında şişirmek düşman korkutmak. Kıtada güzel ve ilginç kuşlar bir sürü yayıldı. Her şeyden önce, bu dalgalı papağan ve papağan kakadu olduğunu. Avrupa başkentlerinde neredeyse tüm parkları Dekorasyon haline gelmiştir siyah kuğu. Dünyanın en hayvanat bahçeleri parlak aynalı güvercinleri yaşıyor. Doğu Avustralya lyrebirds kümes yaşıyor. kıtanın şaşırtıcı güzellikte koruma için milli parklar kurulur. merkezi çöl ve Canberra 50 kilometre, Kosciuszko Milli Parkı içinde yer alan, bu Great Victoria Çölü en önemli.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.