OtomobilMotosiklet

Asıl motosiklet ünitesi Gottlieb Daimler zamanından bu yana değişti

bir araç olarak Motosiklet otomobilin yılda yeşil ışık belirdi. - G. Daimler Adını ayrılmaz bir başka yetenekli Alman mühendis ile bağlantılıdır, icat Karl Benz dünyanın ilk araba inşa etti. 1885 yılında motosiklet ünitesi son derece ilkel olduğunu ve destekleyici yapı ahşap bir çerçeve olmasına rağmen, bu cihaz bugün alanını diseksiyon, tüm motosikletlerin prototip haline olduğunu.

araba ve bisiklet çok ortak. Hem içten yanmalı motor ile tahrik edilmektedir. Onlar bir aktarım, fren, sahip yakıt besleme sistemi, soğutma, ateşleme, karbüratör, direksiyon simidi, susturucu, koltuk ve yakıt deposu. Tüm bu bileşenler entegre destek yapısı, tabii ki, Orada ek işletme cihazlar da vardır ve. çerçeve - araba bisiklet ederken, organıdır.

ürün, motor bisiklet, genellikle bir kombine manuel şanzıman, farklı modellerin. O bir iki ya da dört vuruştur. Silindir sayısı bir ile iki arasında değişebilir. Çalışma prensibi, normal çalışma döngüsü, piston ve krank mekanizması ile aynıdır.

aşırı ısınmaya karşı korur sistem, hava ve su vardır. Tıkanmış ise çünkü dikkatle filtrenin durumunu izlemelidir bisiklet çalıştırırken, motor durur ve ivme durak başlar tutacak.

Motosiklet cihaz başka bir "yaramaz" öğesi içerir - mum. Bunlar, özellikle sürekli olarak soğuk motoru başlatırken, yoğunlaşma ile kaplanabilir. Genel olarak, ateşleme sistemi otomotiv gibi çalışmaktadır. Yakıt dağıtım yerçekimi tarafından gerçekleştirilir.

arabaya genellikle benzer Karbüratör. "Cip", büyük ölçüde cihazların çalışmasını kolaylaştırır - Savaş sırasında o bile Amerikan "Harleys" ve ordu cip için standart oldu. motosiklet uzun süredir ise, plak dikkatlice çıkarılmalıdır neden olabilir. memenin temizliği için kullanmak daha iyi bakır tel.

İlginçtir cihaz susturucu motosiklet. Bu bölme ile "tüp içinde tüp" mekanik bir akustik filtredir. Dışında kullanışlı fonksiyonlar ve dekoratif susturucu yükü taşır - bu krom ve nikel ile kaplanmış diğer bölümleri gibi her bisikletçinin gururunu parlarsa ve olduğunu.

Ön tekerlek katı tekerlek üzerine sabitlenmiş olan dönebilir birlikte, çelik boru yapılmış çatal giderilmiştir. Bu yaylar ve teleskopik tip hidrolik amortisör ile donatılmıştır. Farah ve bekçi aynı yerde bulunur.

çift fren - Motosiklet cihazı başka özel bir özelliği vardır. Arka tekerlek pedalını karşılar için, sağ ayak basın ve ön arkasında - direksiyonda sağ kol.

Çoğu modelde yüklü İletim, bir dört-hız ve bazen tersini eklemenize olanak verir.

motosiklet birimine rağmen ve son yıllarda köklü değişiklikler yapılmıştır, ancak bazı teknolojik gelişmeler hala bir bisikletçinin sert yaşamını kolaylaştırmak olmuştur. Contalar, önemli ölçüde ömrünü uzatmak, ama özellikle su birikintileri sürüş sonra, her zaman bulanık sağlamalıdır, bir zincir ile sağlanan yağ dayanıklı lastik malzemeden imal edilmiş.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.