ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Elektrik İzolasyon Direnci Ölçümü

Elektrik izolasyon elektrik tesisat güvenliği ve pürüzsüz işleyişini sağlamak için bir araçtır. Alternatif akım aktivitesi, insan vücudu tarafından hemen hemen algılanamaz, 0.5 mA'dan. insan vücudunun içinden akan elli Hertz bir frekans ile alternatif akım mevcut düzenlemelere uygun olarak 03 mA değerini aşmamalıdır. Bu nedenle, izolasyon direncinin sistematik ölçüm Yüksek gerilim donatım ile çalışırken güvenliğini sağlamak için gerekli bir uygulama değildir.

izolasyon kaplaması en temel özellikleri, bu açıdan, kendi elektrik direncinin bir göstergesi olmaktadır. Elektrik yüksek gerilim yalıtım birkaç farklı çeşit kullanılabilir. Araçlar makinenin normal işleyişini sağlamak amaçlanmıştır kaplanmasıyla. Her tesisin teknik özelliklerine göre seçilir. Bu nedenle, kontrol, bu tür yalıtım direncinin normal ölçüm normal çalışma tertibatı sağlar kaplama bütünlüğü için gereklidir.

Ek yalıtım koruma fonksiyonu da küçük ihtimalini dışlamak için tasarlanmıştır tamamen faaliyet elektrik çarpması altta yatan herhangi bir kaplama zarar görmesi durumunda. ölçülmesi izolasyon direncinin , bu tür elektrik tesisat güvenliği için çok önemlidir.

Bundan başka, elektrik ekipman bazı türlerinde, yukarıda kaplamanın iki çeşit bir kombinasyonudur çift izolasyon, kullanmıştır. Bu kombinasyonun bir özelliği biriminin dokunmatik bölümü için kullanılabilir elde olmamasıdır tehlikeli voltaj bile yalıtım katmanları (çalışma veya ek) birinin hasar durumunda. Bu tür denetimin yalıtım direncinin ölçülmesi, genel kabuğun bütünlüğü ve tek başına bileşenlerin her indirgenir.

Normal ölçüm ve kontrol önlemleri için ihtiyaç yalıtım kaplama durum bozulmaya ve bozulmasını hızlandırır faktörler neden olmaktadır. Bu olumsuz faktörler başta, elektrik ve mekanik özelliklere zarar sıralanır; endüstriyel üretimde nadir değildir agresif kimyasallar, etkisi; termal hasar.

megger - izolasyon direncini ölçmeye yönelik bir cihaz olarak adlandırılır. Bu cihaz, yalıtım malzemesinin direncini ölçmek için değil, aynı zamanda (diğer bir deyişle, elektrik arıza doğa yokluğuna testi) elektrik direncini kontrol etmek için, sadece amaçlanmıştır. Elektrik donanımı test etmeden önce kapatılması gerekmektedir. Şeffaf izolasyon direnci ölçümü tekniği, özel yapılı elektromekanik ile bağırsakları elektrikli cihaz oluşumudur DC jeneratörleri deney nesnesine uygulanan belirli bir referans voltajı. Bu durumda ölçme gerilim şebeke aşmalıdır ki.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.