ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Bahçe toprağı gevşeterek için araçları: fotoğraflar, yorumlar. kendi elleriyle toprağı gevşeterek için Envanter

Ülkede herhangi bir iş araçlar olmadan yapılamaz. amaca bağlı olarak seçilir. Ne olur bahçe aletleri toprak gevşeme ve nasıl kendi ellerini yapmak makale okumak için.

tırmık

Bu gevşetin ve toprağın yüzey tabakalarını seviye dikimden önce çok önemlidir. Farklı bir malzemeden yapılmış bir tırmık, - basit bir araç yapmak mümkündür. Kulp ağır kir ahşap tırmık için uygun değildir. Bunlar çok hafif, böylece onlarla çalışmaya, bazı fiziksel çaba gerekecek. Bu tür kir, demir tırmık gevşetmek için daha iyidir.

toprak gevşeme için bahçe aletleri seçimi, sen dikkatlice incelemek için özellikle ters yöne gerekir. Tek parça metal güçlü bileşeni şerit olduğunu bilmek önemlidir. Geniş - Dar daha iyi. Genellikle on iki dişleri var tırmık, ancak büyük alanları gevşetilmesi için on altı veya daha fazla gerekir.

Manuel toprak ekici

teknolojinin kullanımı olmadan çalışmayı tercih edenler için, bir el ekici yoktur. Bu pulluk veya yabani otlar için kompakt toprağın yüzey tabakasının gevşetmek için gerekli olur zaman kullanılır. Bu cihaz, üç ya da beş dişli bir metal plakadan oluşan bir uzun bir sap bağlı olduğu. Adam dik duran bir uygulayıcı olarak toprağı gevşetir.

testerenin yapılmış Toprak sökücü,

Herhangi bahçıvan veya bahçıvan kırdı çiftlik gördü. ondan hızlı ve kolay yaklaşık on beş santimetre uzunluğunda hafif açılı metal boru bükülmüş perçinli üçgen bıçak, kısmak. Yuvarlak bir tahta sopa yerleştirilir. Onun boyu bu ekipmanı çalışacaktır bireysel büyüme, bağlı birinden bir buçuk metreye kadar değişir. Bıçak ikizkenar üçgendir. Farklı şekillerde yapılabilir. bıçakların boyutlar toprağı gevşetmek istediğiniz yere bağlıdır. bu dar koridorlarda, küçük bıçak ile toprak gevşeme için bahçe araçları daha iyi kullanılması ise.

Ayrıca ahududu ve çilek çalılar arasında, toprak gevşeme ve seralarda ot mücadelesi için kullanılır. Altı buçuk - ev yapımı Ripper Küçük plaka yedi ila sekiz santimetre genişliğe ve uzunluğa sahiptir. On - çalı dolayı toprakta gevşemesi, bektaşi üzümü,, genişliği yaklaşık on beş santimetre olan bıçaklar, ortalama boyutu olan ekipman kullanılan üzüm ve uzunluğu Frenk üzümü. Bunlar kavun, salatalık ve domates ile yatak gevşetebilir.

meyve ağaçları altında Toprak muamelesi için, uygun bir toprak gevşetilmesi için bahçe aletleri ile donatılmış bir çok bıçak, kullanımı. Elleri yapılan sökücü zaman alan çalışma ile başa çıkmak için kolaydır. bıçak genişliği - uzunluğunda yirmi beş santimetre - on dört. Başka boyutunu alabilir.

helikopterden toprak sökücü

Bu cihaz yapmak çok kolaydır. Biz her zamanki helikopter almak gerekir ve bıçak bükülmüş çelik plakanın orta kesiminde kaynaklanmış. serbest ucunda iki delik. Daha sonra seçilen çapında bir tüp, iki buçuk santimetre. , her biri iki yanağı kare şekli, kendisine kaynak yapılmış bir taraftan, beş eksenli delikler. Yanaklar birbirine göre simetrik olarak düzenlenir.

aralarındaki mesafe yanak ve güvenli arasına sokulur kavisli plakanın kalınlığını uygun olmalıdır. karşı tarafında borunun kesiti, tahta bir sapa sokulur. Yani kendi elleri toprak gevşeme için bahçe aletleri yapabilirsiniz nasıl. Görüntü Eğer yere eğim açısını nasıl değiştirilebileceğini gösteriyor.

Ev yapımı sökücü demir

ille çalıların altında toprak tedavisi için bahçe aletleri gerekir. Elleri yapılan yırtıcı çalışmalarını kolaylaştırmak ve verimliliği artırmak. Aracın üretimi için ahşap varil üzerinde basketbol yapmak için kullanılan yumuşak demir gerekir. Bu, başlangıç malzemesi olacaktır.

Yirmi - Sondaj küçük şerit üç buçuk santimetre ve uzunluğu genişliği arasında kesilir. Dişlerin bir ucunda uzunluğunda dört santimetre üzerinde işlenir. Genellikle daha hiçbir üçten adet çıkıyor. delinmiş deliklerin çiftinin diğer ucunda. Tahta sapı sabit çivi yardımıyla. toprak gevşeme Bahçe aletleri hazırdır.

Karındeşen "Mole"

Bu bahçe aleti yirmibeş santimetre derinliğe toprağı gevşetir. Bant genişliği ekipman modeline bağlı olarak onlara kırk iki, kırk sekiz veya elli beş santimetre kazılmış edilebilir. Toprak yırtıcı "Mole" basit ve güvenilirdir. Yapı dişleri olan bir çerçeve ve menteşeli çatal karşıt bir çift.

enstrüman ile çalışmak için herhangi bir özel beceri gerekli değildir var. Sadece çatal bacak basın ve onlar toprağa gidecek ve indirirken kesim kolu yukarı yükselecek. dişlerinin arasından toprak ve satış topaklar zaten gevşetilmiş kaldırdı hangi yere düşecek. Böyle işlemede Sods çevirmek değildir. Yabancı otlar karadan muaf, ancak kesmeyin edilecektir. kökleri ile birlikte Onlar yatak yüzeyinde olacak. Onlar bir kovada toplanır ve bir sebze bahçesi yapmak, ancak bırakabilir edilebilir. Hala kurudur ve ölür.

toprağı "Mole" gevşeme Bahçe aletleri çok yönlü bir araçtır. sağa veya sola: bacak üzerindeki desteğin farklı bir tarafıyla kişiler tarafından kullanılabilir. Ama bu araç yoğun ana toprak ile tedavi edilmez. azimle İlk gerek.

yırtıcı Fokina

Onun mucidin son isim Fokin ploskorez adlandırılan bu bahçe aracı. Bu toprak gevşeme ve ot mücadelesi için tasarlanmıştır. bahçe ve bahçede çalışma yirmi farklı türde yapabilirsiniz ekipman yardımıyla. ana işlevi üzerinden çekilir ya da iki ila beş santimetre derinliğinde yabani otların kesiyor ploskorez etmektir. ekimi yöntemi - nazik, onlar toprak yapısını değiştirmek çünkü hayvanların zarar görmez ve böcekler, fiziksel çaba ve zaman harcadım değil.

Gevşemesi toprak katmanları sarma olmadan gerçekleştirilebilir, bu yüzey tabakası değiştirme gerekli değildir. Tabii ki, bu büyük bir derinliğe kadar toprağın pulluk imkansız ploskorez. Geleneksel tarımda yılında bir rol helikopteri oynamaya muhtemeldir. Ama toprak gözenekli ve eğer bir malç tabakası, harikalar yaratabilir toprak Fokine gevşetilmesi için bahçe araçları. Tasarımı çok basittir. belirli bir açı ile bükülmüş iki tabak, parantez benzer. yabani otları kesilir Yüzeyler, akut bilenmiş.

Fokin karada belirli çalışma için tasarlanmıştır, her biri altı türü mevcuttur ploskorezy. Örneğin, küçük bir alet yatak ve ot fideler kalın inceltilmiş. hazırlanması, oluşum ve sırt ekimi yatak altında büyük envanter ile. O da ot biçilmesi. Ağır killi topraklar kısa bıçak ile, gevşetmek için daha iyi ploskorez "Kale" dir. Onun geniş bıçak - Yüksek hilling için bitkiler "Moguschnik" uygun.

Nasıl ploskorez ile çalışmak?

harika bir araç daha toprak daha iyi gevşetin. Önce yüksek sapları ile yabani otları biçmek gerekir. Toprak yüzeyi çim ağır büyümüş ise, polietilen siyah ile bunu karşılamak gerekir. otlar büyümesi için güçlerini kalmayacaktır çünkü. Bu çalışma iki hafta toprak gevşeme başlamadan önce yapılmalıdır.

Yani, borsa ipucu yere saplı ve üç santimetre derinleştirdi edilmektedir. Bıçak yere veya az eğimli paralel kurulmalıdır. Kesinlikle yüzeye dik yerleştirmek yasaktır. Daha sonra, aracın düzgün hareketi ona sürüklenir. Bıçak taşımak ve çim kökleri Döşeme olacaktır. ploskorez ile çalışma, dikkatli toprak kaymış emin olmak gerekir ve aynı yerde kalmıştır. Bacak değil aracıyla çalışmalarında yapmadıysanız toprak, bir şey ise. Belki çok hızlı hareketlerdi. iyi bilenmiş aracıyla, çalışma hızla ilerliyor ve çok çaba gerektirmez.

"Tornado" - el kültivatör

kolayca tortu geliştirin. ekilen ekinlerin iyi bir hasat elde etmek için, kazmak ve toprağı gevşetmek, yabani ot ve bitkileri ot mücadelesi kurtulmak için gereklidir. Bu faaliyetler zaman alıcı ve fiziksel gücü vardır. çalışmalarını kolaylaştırmak, sen eli kültivatör "Tornado" kullanabilirsiniz. Tasarımı şaşırtıcı basittir. bükülmüş diş - bir merkezi metal çubuk bağlı tutma kolunun yan ve diğer için. Ve onlar zamana karşı çubukla ilişkili olarak açıktır. Hepsi hile var! toprağı "Tornado" gevşeme Bahçe aletleri ağır monoton işten bahçıvanlar ve çiftçiler kaydeder.

Bir eksen etrafında dikey olarak koyun ve döndürmek için bir uygulayıcı ihtiyacı çalışmak için. Dişler yavaş yavaş toprağa vidalı edilecektir. Bu araç, gevşek toprak ve yabani otlar ile yok edilir. Burada çalışma sırasında vücutta homojen bir yükleme dağılımı vardır. daha az yorgun İnsanlar ve daha fazla iş yapar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.