Haber ve ToplumDoğa

Koryaksky: açıklama, tarih. Kamçatka Volcano

Günümüzde araştırmacılar Kamçatka yeryüzünde volkanların sayısı konusunda bir konsensüs gelmedi. Bazıları, diğerleri binlercesi var inanmıyorum yüzden fazla olduğuna inanıyoruz. Böyle geniş bir nedeniyle söz değil, onun aktivitesini görünmüyor bugün birçoğu yürürlükte Kamçatka Yarımadası'nda tüm volkanlar, farklı bir yaklaşıma tahminlerinde varyasyon, ancak köşede olarak görülüyor çünkü.

Ancak, böyle bir şey "volkan" olarak, uzmanlar bir akrabası inanıyoruz. şey o hiç patlak dair kanıtlar korunmuş eğer aktif volkan içinde olarak kabul edilir olmasıdır. Ama yüz veya bin yıl önce gerçekleşebilir.

Koryaksky - otuz beş kilometre kuzeyinde Petropavlovsk-Kamchatsky Kamçatka, bulunan Volkan oyunculuk. Bu stratovolkan aittir.

Koryaksky: volkan nerede?

gözlem ve araştırma yıl sonra, bilim adamları volkan Üst Pleistosen sırasında tam olarak belirtmek gerekirse, eski çağlarda oluşmaya başladı sonucuna vardık. Başlangıçta, bu püskürme sahasında Geç Pleistosen Modern koni bulunur iki buçuk kilometre, lav dağ yüksekliğini ortaya çıktı. Bu bazaltik-andezit ve andezitik lavlar oluşur.

ismin Tarihçesi

Modern haritalar ortak adı Koryaksky günü. Ama bu isim volkan her zaman vardı. XVII yüzyılda yaptıkları çalışmada Kamçatka SP Krasheninnikov ünlü kaşif Volkan Katılım tepecik denir.

Bu yerlerde bulunan çevre köylerden gelen Yerliler volkanik cam. Bu ok uçları imalatı için, özellikle de günlük hayatta kullanıldı. Kamçatka Yarımadası'ndaki bu volkanın ikinci isim var açıklayabilir.

Çok daha sonra, XIX yüzyılda, yerel halk, göçebe ren geyiği sürüleri - Koryak, onlar "Koryak" olarak tanındı, dağın eteklerinde bir yerleşim kurdu. Buna göre, dağ Koryaksky seçildi. Bu sabit ve bu güne kadar korunmuştur.

Koryaksky: description

volkan Koryak-Avachinskaya sisteminin bir parçasıdır ve Doğu Ridge yer almaktadır. Harici olarak normal bir şekil nervürlü koni sunar. Güneşli bir yaz gününde olan yüksekliği 3456 metreye ulaşan Koryaksky, görkemli görünüyor.

dikkat çekici tepe nedir?

Bu dev özellikleri kanatlarının iki büyük buzul inip, ucu kesilmiş olan doğu ve kuzey yamaçlarında fazla beş yüz metrelik bir büyük sirk çapıdır. türünde volkan stratovolkan aittir. Onun koni bazalt ve andezit binaların yanı sıra kül ve lav oluşmaktadır.

Dağ göreceli olarak büyük bir açıya sahip olduğunu belirtmek gerekir - üstüne otuz beş dereceye yirmi dereceye kadar alt kısmında ve üstü. Kamçatka volkanı akan suyun aşındırmasıyla Oluklar dibine genişleyen, ağır girintili yamaçları vardır. Bunlar, açıkça görülebilir hatta kar ve buz ile doldurulur.

krater

Modern krater zirvesinin batı kesiminde yer alır. Onun çapı - iki yüz metre. Biraz hasarlı kenarlarının Geçmiş patlamalar. Başka antik krater sirk korunur zirvede, çapı en fazla yüz metre beş yüz metre derinliğe kuzey tarafında yer almaktadır. O şimdi meşgul buzul.

Kar tarlaları ve buzullar ile kaplı volkanın tüm kuzey yamacı. Dört kilometre dibinde germek. Ve tepelerin alt yamaçları taş huş ve cüce çam yoğun ormanlarla kaplı. onun büyüklüğü oldukça patlamalar yoğunluğuna karşılık olmamasına rağmen bugüne kadar Kamçatka bu volkan, bir aktiftir.

koruma alanları

korunan alanlarda bulunan Kamçatka volkanı Koryak:

 • UNESCO Dünya Mirası Listesi girmiş, 1996 yılında Tabiat Parkı "Nalychevo";
 • Devlet Rezerv (Biyolojik) "Üç volkanlar", siyah kaplı marmot, Hammond koyun, gopher korumak için 1994 yılında oluşturulan ve hayvanların ve kuşların türleri av için yasaklandı.

volkanik Aktivite

Volkan Koryaksky hala iyi anlaşılamamıştır. Ancak, bilim adamları üst tarafında, son yedi bin yıl içinde yedi patlamalar olduğunu öğrenmek başardık - 5050, 1950 ve 1550 yıllarında M.Ö., ve 1890, 1926 ve 1956 yılında. Son etkinlik 2008 yılında kaydetti. Yerliler batı yamacında duman ve kül püskürmesi izledi. kül bulutunun bir sonucudur 100 km yayıldığı için.

1926 patlaması sakindi. krater lav sakince aktı gelen patlamalar vardı. 1956 yılında başlayan ikinci patlama, çok daha etkindi. Uzmanlar patlayıcı kişi olduğunu söylüyorlar. oluşturulan aralık kaynaktan, uzunluğu yaklaşık beş yüz, ve on beş metre genişlik sonrası kül kırdı ve gaz bin yedi yüz metrelik bir yüksekliğe kadar yükselen. Bu lav patlamalar kaydedildi zaman.

2008 yılında yine sürpriz halk Koryaksky. onlarca kilometre uzanır gazlar ve kül oluşturulan iz yeni sürümü. Ama bu patlama izledi sonra. volkan oldukça nadir aktif olmasına rağmen, volkanlar yıllardır listesine dahil edilmiştir. 1996 yılından bu yana yaptığı açıklamada, BM Komisyonu'nun (IAVCEI) tarafından yürütülen tarafından incelenir onaltı zirveleri, listesine girdi. Onlar çünkü insan yerleşimlerine yakınlığı en tehlikeli olarak kabul edilir.

Volkanik aktivite oldukça sakin bir şekilde algılanan Yerliler, "Koryak Özerk Bölgesi" basitçe diyoruz ve o içiyor zaman - volkan içiyor söylüyorlar. Snowboard uzun belirttiği buzulların erimesini yalnızca aktivitesini teyit sırtta, üzerinde yer almaktadır. tepelerden Paratunski ünlü kaplıcalar başlar.

Koryaksky: tırmanma

Şimdi volkan uykudadır. yamaçları farklı zamanlarda sıcaklık +273 ° C yükselir üç çıktı tüten gazlar, Açık Koryak volkan tecrübeli dağcılar arasında popülerdir. dağlar yeterince yamaçları oldukça karmaşık tırmanma bazı eğitim ve beceri gerektiren yapmak dik. Ne yazık ki, onların gücünü abartmış dağ başında birkaç tecrübesiz fatihler öldürdü.

Kural olarak, Koryak Volcano olarak, derin barranco sıradan turistleri rahatsız ve yok çünkü dik yamaçları yerel bir dönüm noktası mı? Örneğin, Avachinskaya üst komşu olarak Neyse ki, kitle açılımlarını organize etmedi.

yanardağının ilk fatihler

F. V. Shteyn - İlk volkan Koryak doğabilimci ve hekim Rus gemisinin "Alexander" zirvesine ulaşmak için inanılmaktadır. Bu artış, Eylül 1821 sonunda meydana geldi. Steblichem - bu XX yüzyılda olduğu bilinmektedir belgeleri hayatta kalan göre ilk Petropavlovsk-Kamchatsky bir gazetecinin öncülüğünde 1934 yılında yanardağ tırmandı.

Pauline Sushkova - Dört yıl sonra, o garnitürü ilk kadın kazandı. Yedi yıl sonra, bu cesur kadın neredeyse Şubat 1945'te meydana gelen Avacha yanardağ patlaması, isabet.

volkan Petropavlovsk-Kamchatsky sadece otuz kilometre uzaklıktadır. Onun üst karmaşıklığı yolları farklıdır - 1B den 3A'ya. Deneyimli dağcılar çok zor değildir, teknik olarak tırmanmaya söylüyorlar. Bununla birlikte, bunun nedeni yükseklik farkına fiziksel aktivitede büyüktür.

Başlangıç tırmanma sporculara rotayı gönderilecek olan kampa, ile gerçekleştirilir. Dokuz metre yükseklikte yer almaktadır. üstüne tırmanın, bir veya iki gün yapabilirsiniz. Daha uzun bir yol tercih edilir, ancak kendi dezavantajları vardır. Her şeyden önce, bu çanta, çadır, meşale, yiyecek ve su uyuyan iki binden fazla metre yüksekliğe yükseltmek için ihtiyacı ile ilgilidir.

Oniki saat - hiçbir onbirer sürer, bir gün tırmanın. Beş saat - iniş, hızlı yaklaşık dörttür. Koryak Volkan dağcılar tırmanma için en uygun zaman Haziran sonuna kadar nisan ortasından dönemi düşünün. Şu anda hiçbir ciddi donları yoktur ve tüm arazi düzensizlikler ve gevşek kaya hala güvenli kar battaniye ile kaplıdır.

Buna ek olarak, şu anda, snowboard veya kayakla yanardağdan inmesi uygundur. Tırmanış dağcılık temel becerilere sahip insanlar yapabilir -, bir paket içinde yürümek bir buz balta ve krampon kullanma muktedir. Bu çok önemli ve iyi bir fiziksel şeklidir. Deneyimli dağcılar olan yüksekliği 2751 metredir Avacha volkan, için, başlangıçta onların el denemek başlayanlar öneriyoruz.

Rota sporcular aynı temel kamptan gönderilir. Yeni başlayanlar için Avacha Volkan meydan bir tür ve daha ciddi tırmanma önce iyi bir egzersiz.

o dağlarda yapamaz onsuz özel ekipmanlar, unutmayın. İşte gerekli şeylerin bir listesi:

 • uyku tulumu;
 • çadır;
 • krampon ve buz eksenleri;
 • Sıcak eldiven;
 • Hafif aşağı ceket;
 • yüz maskesi (rüzgardan korumak için);
 • Işık eldiven;
 • termal iç çamaşırı;
 • Membran dokusundan pantolon;
 • Termal çorap;
 • çizme tırmanma;
 • Snowboard veya kayak malzemesi, (volkan iniş planlama)
 • termos (1 litre);
 • güneş gözlüğü;
 • çubukları yürüyüş;
 • güneş.

Nasıl gidilir?

Petropavlovsk-Kamchatsky Rus şehirlerden hava ve deniz bağlantıları bağlar. Yelizovo Havaalanı, şehir vermektedir uluslararası. ondan Rusya (Vladivostok, Moskova, Habarovsk, St. Petersburg, Magadan, Krasnoyarsk, Novosibirsk ve diğerleri) birçok şehirlere düzenli uçuşlar vardır. Buna ek olarak, Ust-Kamchatsk, Ozernovsky, Palani, Nikolskoye iç hava çalıştırmak (Kumanda Adaları) Ossorio. banliyö yerleşim Moss, Avacha, Dağlık ki, volkana Dolinovka otobüsle ulaşılabilir.

Olağanüstü doğal güzelliği ve gücü ile memnun Koryaksky gördük herkesin görüşüne, In. Vulcan bile tırmanışını yapmazlar bu turistler üzerinde büyük bir etki bırakıyor, böylece Petropavlovsk-Kamchatsky ziyaret etme fırsatı varsa, tepeden ziyaret ettiğinizden emin olun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.