ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Palet küçük yük arabaları ( "bedavacı"). Arabalar hidrolik el

Geniş ürün yelpazesine tarafından sunulan yük depo işlemleri için ekipman. optimize edilmiş bir kontrol sistemine sahip küçük kamyon içeren segment, en umut verici ve çekici. büyük işletmeler, daha fazla depolama alanı sunan ve küçük dükkanlar tarafından kullanılan bu tür donanımları. Bu kategori içinde en ergonomik seçimler biri, geleneksel hidrolik vinç ve kompakt manevra el arabası avantajlarını birleştirmek palet kamyon, "bedavacı" olarak kabul edilir.

tasarım "bedavacı"

Bu model, kompakt farklı türde ağırlıkları işleyebilir kamyon, kapasite izin bir dizi sunuyor. teknoloji baz yük yerleştirildiği büyük düğmeleri ve çatal bir kombinasyonunu oluşturur. Tipik olarak, palet kamyon "bedavacı" tahrik sistemi ile sağlanan ve veritabanı asansör kurulumu ayarlanır. Geleneksel modeller, ancak, bunların kapsamını sınırlayan bir kaldırma, yok. Presence ekipman tasarımı belirtilen aralıkta farklı yükseklik seviyelerinde eşya konulmasına izin dış güç kullanmadan kaldırmak için izin verir.

tasarım ve işlevsellik tanımlanan tramvay bağlı. Başkaları ürün yükleme işlemleri hesaplanır Bazı modellerde, depo alanında bir hareketi gerçekleştirmek mümkün. Ancak, kaldırma mekanizmasının varlığı kendi dezavantajları vardır. Onun varlığı bir bütün olarak güncellenebilir sırasında sık onarım palet kamyon ve pistonun mekanik elemanlar ve aktüatör sistemi neden olur.

Kamyonların çeşitleri

Süspansiyon sistemi uygulama ve yönetim türüne geçer temel bölümü. Bununla birlikte, bu kriterin fark belirlenerek teknik ve işlevsel özellikleri farkıdır. Böylece, transpaletler en basit ve yaygındır. Platform şasi hareketli gerektirmez ve doğrudan çalışma personeli taşımak taşır Bu düzenleme,. Ama bu tramvay ve vinç bu tür kaybetmek anlamına gelmez.

İkinci seçenek - Bu daha yüksek bir potansiyel kapasiteye sahiptir ve taşımak için bir platform getirmek için fiziksel güç gerektirmeyen platformu bir kaldırıcı vardır. Genellikle bu araçlar ile donatılmıştır ve bir yardımcı isteğe bağlıdır. Olabilir, örneğin, mal kütlesini belirlemek ve konsinye belgelerinde değerleri kaydetmek için bünyesinde izin ölçekler ile palet kamyon.

Temel Özellikler

bojilerden bu tip operasyonel yeteneklerini belirleyen üç temel parametre vardır. İlk - Bu kapasite. Giriş düzeyi modeller 1 ton kadar yükler ile birlikte çalışabilir. Pik el modifikasyon durumunda 3 metredir. Yürür el arabası "giriş kartı" daha önemli ürün hizmet edebilir -. 5-7 m arasında bir ortalama 80 ila 300 cm arasında değişir çatal uzunluğu, rahatlık ve yükleme işlemi hareketleri uygulanması verimliliği ve bu önemli parametresinin açısından. daha uzun olan, bir yaklaşım depolama taşıyıcı hitap yük miktarı, daha büyüktür. Bir diğer önemli özellik kargo almak için bir "deadhead" fırsatlar tanımlar. pick-up yüksekliği yaklaşık 3 ila 8 cm arasında değişir.

Ne kadar palet kamyon "bedavacı" var?

Optimize edilmiş tasarım tanımlanan düşük maliyetli taşıma için depo donatımı arka planı "bedavacı". Bu tekniğin en ucuz modeli 10-12 bin olarak tahmin ediliyor. ovuşturun. kısa çatal ve tipik bir aygıt sürücü mekanizması oluşan En basit platformuna Bu modifikasyon. küçük yük trafiği ile mağazalarda kullanım açısından - optimum "bedavacı" uygundur. 15-20 bin aralığı içinde değişmektedir fiyat olan palet kamyon,., Bu daha uzun 200 cm'ye kadar çatal, hem de kaldırma ve indirme mekanizmasına sahiptir.

üreticileri

Yakın zamana kadar, depolama arabaları, forklift ve Çin ve Japon üreticileri olarak kabul mayın stoğu üretiminde lider. Ancak, işlevsellik, kalite ve uygun fiyatlı modeli giderek dışarı ve Avrupalı şirketlerin marka adları altında. Özel olarak, bir hat, fiziksel ve hava koşullarına karşı dayanıklı, yüksek mukavemetli alaşımlar yapılmış bir Thor "giriş kartı" ihtiva eder. paletler ve sunulan parça mal ve iyi hidrolik kaldırma arabası firması Eurolifter çalışmak için. Bu ürün, anti-korozyon koruması, ergonomik kolları ve dayanıklı kaldırma birimi ile temin edilmektedir. Özellikle ağır kaldırma modeli Grost GT serisi için tasarlanmış. Bu ailenin Değişiklikler sert kavrama, güvenilir bir platform ve ergonomik kumanda farklıdır.

Nasıl iyi modeli seçmek için?

seçiminde Tabanlı yük taşıma kapasitesinin ana özelliklerine olmalıdır, ancak teknolojinin uygulama koşullarını unutma. Genellikle biz tek seferlik bir hizmet büyük bir konsinye özellikleri ve kompakt "bedavacı" arasında seçim yapmak zorunda. Uygulamada görüldüğü gibi, mağazalarda küçük alanlar için, kısa çatal ile model, ancak maksimum güç geri kazanım sistemi ve ek optsional varlığını elde etmek için arzu edilen bir durumdur. Örneğin, ölçekler ile palet kamyon, sınırlı bir alanda sadece hareketi değil, aynı zamanda mal işaretleme yürütmek için izin verir. Buna karşılık, geniş depolama döken için kısa bir süre içinde etkin bir şekilde geniş hacimli ile başa çıkmak için geniş ve büyük kamyon, tercih edilen bir seçim olacaktır.

bakım

Olayın daha kolay bakım, tramvay birimi basit. "Bedavacı" çok kavramı kendi durumunun teknik bakım işlerinin asgari listesini ima unutulmamalıdır. İlk tekerlek takımı kontrol mekanik bileşenler, normal yağlama ve bileşiklerin fonksiyonel parçaları yerleştirir. Hemen palet kamyon parçaları veya hidrolik tamamının değiştirilmesi düşürülür onarmak, ancak bu tür eylem için ihtiyaç nadirdir. Çoğu zaman, kullanıcıların kolayca değiştirilebilir poliüretan tekerleklere hasarla karşı karşıyayız.

Sonuç

Küçük boyutları ve fonksiyonel manevra ile platformu herhangi bir karmaşıklık görevleri etkin bile sıkışık koşullarda yardımcı olacaktır "bedavacı". Bu ürün ile çalışma süreci son derece optimize edilmiştir için, transpaletler yüküne değil, aynı zamanda kullanım koşullarına sadece özelliklerine uygun olmalıdır. Başlangıçta kuralları malların hareketinin düzeni organize edilecektir ne hesaplanır. Bu kamyonların avantajları çalışmalarında ergonomi ve erişilebilirlik sayılabilir. ille özel eğitim almamış teknolojiyi yönetmek için, ancak, operatör güç yükleri hazır olmalıdır dikkate almalıdır. Bu kılavuz modellere ve kendinden tahrikli yükleyicinin ilkesiyle çalışan kaldırıcı geçerlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.