ÇirkinlikInşaat

Zemini kendi ellerinizle doldurun. Dökme sıcak ve dolgu zemin teknolojisi, işe başlamak için gerekli karışımlar

Oda, her biri belirli koşullara tabi olan üç ana yüzeyden oluşur. Makale çerçevesinde bunlardan biri, yani cinsiyet. Ona göre maksimum yük: Mobilya ve ev eşyalarından statik, ayrıca dinamik - insanlar arasında gezinmekten. Tabanları kendi ellerinizle doldurmak, bu yüzeyin cila yüzeyinin altına düzleştirilmesi için en ucuz seçeneklerden biridir.

Onların temelini esasen, monte edildiğinde gerekli doğruluğu sağlamayı zorlaştıran döşeme levhalardan sağlanmaktadır. Dahası, bu elementlerin kendileri tarafından, ideal düzlemden belirli toleranslar ve sapmalar vardır. Betondan elde edilen şap cihazı yüzeyi düzleştirir. Çimento-kum karışımı, tüm çöküntüleri en iyi doldurur ve mümkün olduğunca ideal bir şekilde doldurur.

Zemini de oda ısıtmak için hizmet edebilir. Bu amaçla, beton şap dizisine ısıtma elemanları sokulmaktadır. Isıtma sisteminden gelen ortamı ısıtmak için boru hatları veya özel bir elektrik kablosu olabilir. Isıtıcılar, üniform bir ısıtma sağlamak için belirli bir yolla zemin veya parçanın tüm yüzeyine yerleştirilir.

Şap cihazında gerekli malzeme ve aletler

Çimento-kum karışımı direk olarak işyerinde hazırlanır veya özel bir araba-beton karıştırıcısı ile birlikte teslim edilir. İkinci yöntem genellikle düşük katlı binalar için kullanılır. Döşeme için bitmiş karışımın nispeten kısa bir raf ömrü vardır ve çabuk kullanılmalıdır.

Bu durum, çok sayıda işçi ve çalışmalarının iyi organize edilmesini gerektirir. Beton karıştırıcıda, elle veya makineyle karışımı hazırlamak için daha sık başka bir teknoloji kullanılmıştır. İşin mekanizması iş yoğunluğunu önemli ölçüde azaltır ve çalışma hızını arttırır. Gerekli ekipman yokluğunda, ücretsiz satış veya kiralanmış olarak satın alınabilir.

Karışımların hazırlanması için gerekli malzemelerin listesi aşağıdaki bileşenleri içerir:

 • Tekli dolgu maddesi partikülleri arasındaki bağlantı olan Çimento 400 veya 500;
 • Kum ocağı, elenmiş ve yıkanmış;
 • İnce fraksiyonun ezilmiş taşı - beton şap için ana dolgu maddesi, kaplamanın kalitesi parçacıklarının boyutuna bağlıdır;
 • Su teknik;
 • Özel katkı maddeleri - yumuşatıcılar ve modifikatörler, karışımın özelliklerini geliştirir ve kurutmayı hızlandırır.

Dayanıklı ve aşınmaya dirençli bir kaplamanın düzenlenmesinde tüm bileşenlerin kalitesi ve teknolojiye tam bağlılık belirleyici faktörlerdir.

İş için yüzey hazırlığı

Bu aşamada, eski kaplamanın tabana kaldırılması ve temel maddenin ya da takviyenin dışa yapışan çubuklarının delaminasyonunun yapılması gereklidir. O zaman zemini iyice süpürmelisin, yağ ürünlerinin bulaşmasını kaldırın ve odadaki tüm yabancı nesneleri çıkarın. Zemin şapı, yekpare veya yüzen olabilir. Dolayısıyla, duvarlar boyunca sönümleme elemanları olmadan sıcak bir zemin döşenmesi, duvarlara veya zemlere zarar verebilir.

Böyle bir ara kat olarak, çevre boyunca düzenlenmiş bir polimer elastik bant hareket edebilir. Isıtma nedeniyle şapın termal genleşmesini telafi edecektir. Böyle bir şapın düzenlenmesindeki ikinci önemli unsur, bir su yalıtımı ve ısı yalıtım tabakasının varlığıdır. Sıcak zemin çalışması sırasında minimum enerji tüketimi sağlayacaklardır.

Işıklı Kurulum

Yüzeyin en hassas şekilde hizalanması ve yatay olarak verilmesi için özel bir teknolojik teknik kullanılır. Odanın her yerinde, kuralın taşındığı yarıklar yerleştirilir. Böylece ideal düzleme en yakın yaklaşım sağlanır. Hızlı kuruyan jips içeren karışımlara yerleştirilen işaret kolu olarak T şeklindeki çelik çubuklar kullanılır.

Ufukun tanımı ve işaretlenmesi, uzmanların lazer aletleri veya hidrolik seviyeleri kullandığı araçsal yöntemlerle gerçekleştirilir. En yakın duvardaki işaretin görüldüğü en yüksek nokta bulunur. Zemin seviyesi, şap için 40 mm'den fazla olmamalı ve 20 mm'den az olmaması gerektiği göz önüne alınarak, tüm tabakaların toplam kalınlığının üstünde ayarlanmıştır.

Zeminlerin kendi elleriyle dökülebilmesi, çatı malzemesinin su geçirmez bir tabakasının veya yoğun bir polimer filmin döşenmesiyle başlar. Bunun üzerine, ısı yalıtımı ekstrüzyon polistiren köpükten veya poliüretan köpükten yapılır. Bir sonraki aşama hazır harç üzerine işaretlerin kurulmasıdır. İşlemi hızlandırmak ve basitleştirmek için, duvarlar arasına uzanan ipleri zemin seviyesinin işaretleri ile kullanmak mümkündür.

Çimento kum harçlarının hazırlanması

Beton zemini kendi elleriyle dökmek, endüstriyel veya kendi hazırlama karışımlarıyla yapılır. Bunu yapmak için, çimento, kum ve öğütülmüş taş belirli bir oranda beton karıştırıcı veya özel hazırlanmış bir kap koyulmalı, önce iyice kurumaya bırakılmalı, daha sonra suya boşaltılarak homojen bir kütle elde edilinceye kadar karıştırılmalıdır.

Bileşenlerin oranı çimento markası ve kalitesi ile belirlenir. 500 işaretli bir cilt kullanırken, üç ila dört parça kum ve aynı miktarda kırıntıyı bir parçaya eklemek gereklidir. Su miktarı, bir kural olarak, bitmiş karışımın orta yoğunlukta ekşi krema kıvamına gelmesi için gözle belirlenir. Çok sıvı solüsyon yayılır ve kalınlığın eşit dağılımı zorlaşır.

Katların karışımlarla doldurulması

Bu işlemi, çözüm sunacak bir yardımcıyla gerçekleştirmek daha iyidir. Genel olarak, zeminlerin kendi elleriyle dökülmesi şu şekildedir:

 • Nihai karışım kaptan kovalara getirilir ve işaretler arasına yerleştirilir;
 • Kural yardımı ile eşit olarak dağıtılır;
 • Aletin hareketi sinyal lambaları üzerinde yapılır, hareket düz değil dalgalı olmalı.

Bu durumda, çözüm daha az dirençle ve daha eşit şekilde dağıtılır. Düzeltürken, hiçbir boşluk veya çukurluğun kalmamasına özen gösterilmelidir. Onların dolumu, az miktarda karışımın yakalanması ile bir dönüş hareketiyle gerçekleştirilir. Dolgu, en uzak köşeden çıkışa doğru kademeli bir hareketle başlar. Süreç, odadaki tüm zemin yüzeyi tamamen doluncaya kadar, işaret parmaklıkları boyunca şeritler boyunca yürütülür.

Zemin yüzeyinin bitirilmesi

Beton şapın tamamen kurutulması için geçen süre iki ila altı hafta arasındadır. Bu kaplama seramik karo, linolyum veya laminat döşeme için uygundur. Bununla birlikte, toplu 3B zemin kaplamaları gibi bazı yenilikçi teknolojiler uygulanırsa, beton şapın üzerine kendinden dengeleyici bir karışım kat uygulanmalıdır .

Dolum tabanının döşenmesine ilişkin modern teknoloji, aşağıdaki işlem sırasını sağlar:

 • Dengeleme tabakası ve duvar arasındaki ara yüzeyde, ısıl genleşmeye bağlı olarak şapın tahrip edilmesini önleyecek özel bir termo dengeleyici bant yerleştirilmelidir;
 • Odada, optimum sıcaklığın (15 ° C'nin altında olmamalıdır) ve katmanın çok hızlı kuruması ve çatlamasına neden olabilecek taslakların bulunmaması gerekir;
 • Astarlamaya başlamadan önce, yüzeyin kaplamanın en iyi yapışmasını sağlamak için yüzey hazırlanır.

Farklı malzemeler için özel formüller geliştirildi. Dolayısıyla, gözenekli ve katmanlı bazlar için yüksek penetrasyon kabiliyeti olan astarlar uygulanır. İşlemi hızlandırmak için silindir ile uygulanabilir, ancak güvenilir emprenyasyonun sağlanmadığı yerlerde uygun boyutta bir fırça kullanılmalıdır.

Karışımların hazırlanması ve uygulanması

50, 25 ve 10 kg'lık bir ambalaja sahip özel bir kuru kompozisyon torba içinde temin edilir, gerekli miktarın hesaplanması özel tablolara göre yapılır. Karışım, önceden hazırlanmış bir kap içerisine döküldükten sonra su ilave edilir. Bu yavaş yavaş, karıştırılarak sürekli yapılmalıdır. Karışımı hazırlamak için bir cihaz olarak, özel bir meme ile bir hız düzenleyicili bir matkap kullanılır.

Dolum tabanının ellerinizle dökülmesi iki aşamada gerçekleştirilir: ilk katman - taban katman, ikincisi - son kat. Hazırlanan karışım tabana döküldü ve üzerine dağıtıldı. Bunun için en iyi takım, özel bir silindir tipi fırçadır. Çıkıntıların boyutu hava kabarcıklarının giderilmesini sağlayacak şekilde seçilir.

Son (son kat) tabaka birkaç gün sonra dökülür. Karışım yüzeye uygulanır ve boyunca tekrar dağıtılır. Dikenli bir rulo kullanılır. Kaplamanın komple polimerizasyonu ve kurutması birkaç gün içinde gerçekleşir. Aşınma direncini arttırmak için zeminler özel bir şeffaf poliüretan verni ile kaplanmıştır .

Sonuç

Katların kendi elleriyle niteliksel olarak doldurulması oldukça mümkündür, ancak açıklanan teknolojiye tam olarak uymak ve koşullarda malzeme olması gerekir. Adım adım açıklamalar ve talimatlar tüm nüanslarla çalışmanıza izin verir

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.