Ev ve AileÇocuklar

Günlerde bir hafta boyunca suni besleme Menü 7 aylık bir çocuk

Bir bebeğin doğum - bu herhangi bir aile için büyük bir mutluluk. kırıntı ilk ay çok ve yiyor uyur. Ama daha sonra, güç kazanmak, onları harcamak gerekiyor. aktif uyanık ve Bebek daha fazla zaman yiyor. o yavru sağlığını ve onun sindirim sistemi çalışmalarını etkilediğinden, çok ciddiye alınması gereken cezbetmek için. altı ay bebek zaten sebze ve meyve püresi tadı ile tanıdık. Menü, genişlemeye başlayabilir 7 aylık çocuğu yapay beslenme üzerine.

Ana restoran

"Yem" kelimesi panik de birçok anneler. Formül ya da meme sütü sonra güvenli ve kolaydır. Ama yeme sebze, meyve, et yazmaya başlayın - görev daha zordur. Ana kural - ürünlerin saflığı ve tazelik olduğunu. yedi aylık gıda ile yalnız bebeğinizi bırakmayın. iyi öğütülmüş diyetin dumanlar izin beslenme anında güvenliğini izleyin.

Menü 7 aylık bir çocuk yapay beslenme oldukça çeşitlidir. sebze ve meyve çok diyet mevcuttur. Bu kabızlık ve kolik önlenmesine yardımcı olur. Cook gıda kendisi ya da kavanozlarda hazır yemekler satın almak - Seçiminizi. Her zaman, bebek verin son kullanma tarihi püresi kontrol edeceklerini deneyin. Sonra bebeğin beslenmesi ve mutlu olacaktır.

tarifeli

saat kesinlikle bebeği beslemek için deneyin. Onun vücut için daha iyi olurdu ve annem aksamadan gününüzü planlamak mümkün olacaktır. 7 aylık bebek ve bir hafta boyunca suni besleme bir rekor menüsü olun. Eğer zaman karışık alamadım ve ne pişirmek için böylece, göze çarpan bir yerde bu kağıt parçasını takın. Kahvaltı kırıntısı standart olacak - bir karışım yanı sıra Geç akşam yemeği, yatmadan hemen önce gerçekleşecek.

 • Pazartesi 10:00 - yulaf ezmesi 150 g, armut püresi. tavuk suyu kıyma 30 gr, elma ile öğle teklif bebek çorbası için. Atıştırmalık - lor peyniri, darı lapası, brokoli püresi.
 • öğle sonrası pirinç lapası Salı, birkaç sebzeler. Çorba, patates püresi, süzme peynir ve elma oluşan 14:00 Öğle yemeğinde. Snack çocuk bisküvi, değişebilir laktik lapa.
 • Çarşamba püre kabak, mısır lapası ile başlayabilir. Öğle yemeği için et çorbası, bezelye mus, peynir biraz kırıntılarını sunuyoruz. Sığır püresi ve meyve Yoğun akşam kullanışlı olacaktır.
 • Cumartesi: Kahvaltı püresi, süt içermeyen karabuğday ve havuç ve pancar püresi öğretmek devam ediyor. Bir bebek gibi bir blender ve pasta, ezilmiş sebze çorbası, dil, oluşan yoğun bir yemek. Öğle yemeğinde krem peynir ile meyve püresi sunuyoruz.
 • Cuma: karabuğday, muz püresi. köfte ve patates öğle yemeği. kabak ile herhangi meyve, biraz et, güveç püre. Öğleden sonra peynir ve yumurta sarısında.
 • Cumartesi: Hafta sonu menüsü çocuğun sevdiği yemeklerin oluşabilir. Gerçek bir tatil düzenleyin.
 • Pazar: öğle at - lapası, meyve ve bisküvi. Öğle et çorbası, sebze ve yumurta çeyrek. meyve ile öğle değişmeden süzme peynir anda.

Bu yapay beslenme üzerine 7 aylık bir çocuk için kaba bir menüdür. Eğer uygun bir zamanda yemek değişebilir. Ama, gıda dengeli olması gerekir unutmayın. beşikten sağ yemek için yürümeye başlayan teşvik edin. Sonra bedeni kesintisiz çalışacaktır.

Lapa - gücümüz

çocuğa diyette doğru gelişimi ve denge için kesinlikle lapası yemek gerekir. Bir çocuk hızla şişeden sütten etmek için, tembellik ve kaşıkla onu beslemeyin. kırıntıları sunan bir çay kaşığı ile başlayın, yeni bir tahıl denemek için. Gün boyu vücudun tepkisini gözlemleyin. Her şey her zamanki gibi devam ederse ertesi gün üç yemek kaşığı Dozu artırmak. Eğer yüz elli gram ulaşana kadar Ve böylece yavaş yavaş ekledi. yapay beslenme daha meyve çocuğun menüde ekleyin. Vitaminler bu yaşta temel vücut vardır.

çeşitlilik

Yulaf ezmesi çok yararlı ve besleyici ve bunu hazırlamak kolaydır. Dikkatle, irmik yeniden birleştirmek kaynar su dökün ve kısık ateşte kırk dakika pişirin. Bazı sebze ekleyin ve beslemeye başlar.

Darı lapası tüm gerekli mikro elementler ile donatılmıştır. Çocuğunuzun bu lezzetli tedavi zevk izin emin olun. servis etmeden önce, uzun süre zeytinyağı ile elli dakika, ve sezonu kaynatın.

karabuğday diyette ekleyin. Çocuk çok iyi beslenmiş değilse, bazen meyveler veya reçel ile yaptığı lapası şımartabilirsiniz. Doğru yapay besleme bir diyet 7 aylık bir çocuğu tutun. Her gün, ona peynir et beslenirler. kemikler ve bebeğin dişleri hızla güçleniyor, sindirim normaldir.

akıllı doktor

Dr Komarovsky ülkemizde her anne da bilinir. Bu çok zeki adam çocuklara ilişkin bütün soruların cevaplarını biliyor. Özellikle dikkat o yapay beslenme üzerine 7 aylık bir bebek menüsüne öder. yeni ürünlerin tanıtımıyla acele, Ona göre gerekli değildir. Altı ay ile, o, peynir diyet süt ürünleri çeşitlendirmek önerir. Ama bebeğin hayatının yedinci ay tahıl girmek için idealdir. Ana yararlı özellikleri buğday, pirinç, mısır taneleri bulunmaktadır. irmik itibaren o alerjiye neden olabilir bunun nedeni büyük bir glüten içeriği reddetme önerir.

Komarovsky için yapay beslenme Menü 7 aylık bir çocuk gibi görünür:

 1. 06:00 - süt karışımı.
 2. 10:00 - 150 mi yoğurt, peynir, 40 g.
 3. 14:00 - adapte formül.
 4. - 18:00 karışımıdır.
 5. - 22:00 200 mi lapası.

Komorowski acele sebze, meyve tanıtmak olduğu görüşünü alır, et gerekli değildir. Vücut bebek denemeleri için tasarlanmamıştır. Bu nedenle, onun dokunulmazlığı güçlü, öyle yaşlı, sebze menüsünde sekiz aylık sadece kırıntılar görünür.

alerji

üç yıla kadar çocuklar, genellikle gıda karşı alerjik reaksiyondur. Anne gözlemlerin günlük tutmak ve onunla bebek kullandığı tüm yazmalıyız. Sonra kolayca alerjeni hesaplayabilirsiniz. Ana kural - tek bir gün içinde iki yeni ürün diyetine girmeyin.

oldukça yetersiz alerjisi olan yapay beslenme Menü 7 aylık bir çocuk:

 • Süt yonca, tercihen pirinç ve mısır;
 • kabak, patates, kabak, lahana;
 • hindi, nutria, tavşan, dana;
 • elma, muz.

Bazı çocuklar karabuğday, bireysel olarak seçilmiş diyet tolere. Birçok durumda, küçük çocuklarda alerji süt ürünleri, yumurta, meyve, tatlı gluten tüketiminde gelir. İsilik görürseniz, vücut üzerinde kırıntıları dökülmeye, hemen bir çocuk doktoruna başvurmak daha iyidir. O hastayı muayene ve küçük bir öneri verecektir.

superactivity

Yedi ay - eğlenceli bir yaş. Çocuğa destek tutunarak ayağa, taramayı dener. her dakika ile o güçlü olur ve meraklı hale gelir. Şimdiye kadar çocuk tedavi yaşayan değilse, uymak başlatmak emin olun. Yeniden yapılandırılması zor olacak, ama bebeğin doğru gelişmesi için gereklidir. O iki saat boyunca günde en az iki kez uyku gerekir. Bu yaştaki çocukların onbir hakkında uzun bir gece uykusu koydu. Diyet saat 7 aylık bebek de çok önemlidir. Onun menü önemli ölçüde değişti - ikisinin bir karışımı sebze, meyve, tahıl yerini beslenmesiyle. Şimdi aynı anda yemeye çalışmalısınız.

saat

değil kolay bir görev - Doğru beslenme bebek düzenleyin. Sen edebilirsiniz Bebeğinize beslemek deposundan sadece hazırlanan patates püresi ve tahıllar. Sonra sorunlar ortaya çıkacaktır. Basit - Kapağı açın ve yüksek sandalyede kırıntıları koydu. anne kendi hazırlanıyor Ama eğer süresini hesaplamak gerekir. Erken kahvaltı saat altıda tutulur. 10:00 ederek, bir bulunabilirsiniz meyve ile lapası 14.00'de planlanan öğle. Bu et, sebze ve bisküvi ile bir çorba olabilir. 18:00 'de, karışım yerine bir sonraki besleme. o bir peynir ve meyve olacaksa iyi. Ama şaşkınlık eli karışımı ile şişeyi yatmadan önce.

Çocuğun Cazibesi - Hayatımda çok önemli bir adımdır. Bir bütün denemek için acele etmeyin, o hala bunu yapmak için zaman vardı. sağlıklı, taze gıda ile başlayın. Her zaman pamuk bebek maması kavanoz açılışında olup olmadığı, dinle. Sebzeler ve meyveler onlar mükemmel güzel olmasa bile, yerli seçer, ancak zararlı maddeler içermez. Sağlıklı ve sağlıklı gıdaya erken kaşık bebeğinizi teşvik!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.