SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Astragalus: Kırık

tıbbi terim Oldukça nadir, değil mi? Gerçekten de, bu Talusun böyle? Oğlum adı benzer olduğunu söylüyor "Taranco." O balıkçılık bir hayranı. Guy, balık turşu yakalandı bakılmaksızın cins, kurur ve onu Taranco çağırır. Bu çok kemiğin ışık tutacak olurdu. Özellikle Talusun bir kırığı gibi patoloji olmadığından.

Yani bu da kemik nadpyatochnoy denir. Daha kolay, değil mi? dibini - O ayak bileği eklemini oluşturur. tarsal kemiklerin arasında büyüklük bakımından aşık kemiği (ayak kemikleri kümesi) ikinci sırada yer aldı. İnsan vücudunun tüm kemiklerin en eklem kıkırdağı ile kaplı olduğunu. yürüyen ya da insan vücut kütlesi% 100 çalışan sırasında bu kemik varsayar.

Talusun Kırılma

Genel Bu patoloji isimli çok nadir, muhasebe için% 1 her kılıflar uzuv kırıkları. Bununla birlikte, bu tür bir travma ciddi belirtmektedir. Yaklaşık talar kırıklarının tüm vakaların 1/3 mağdurun komplikasyonlara yol açabilirler.

Bu değişiklik kemiğe olan kan akımının eksikliği kışkırtır gerçeği. Hatta yaralanma kan damarlarının bütünlüğünün zarar görmemesi durumunda kullanılmak üzere, parçaları ya da ödem sıkma sonucu, kemik gıda ayırır. olmayan birleşik kırıklar, aynı zamanda nekroz sebep olabilir, özellikle bu yaralanmasını da kapsamaktadır.

İkincil osteoartrit itibaren subtalar eklemini uğrar. Bu nedenle, kırık ayak bileği fonksiyonu. taşırken kurban şiddetli dayanılmaz ağrı deneyimleri.

nedenleri

En yaygın nedeni doğruldu bacak doğrudan damladır. Ağırlıklı olarak kemiğin boyun kırığı oluşur. Bu, genellikle diğer kırıkları ile kombinasyon halinde bu gibi bir anormallik ortaya çıkar. Özel olarak, bir sıkıştırma bir kombinasyonu kırık kalkaneus.

Ben okuyucuların Talusun hatırlıyorum umuyoruz - nadpyatochnaya? İşte toplam topuğunun kırıkları ve nadpyatochnoy kemikler en yaygın olanlarıdır. navicular, çivi, metatarsal: Daha seyrek, bu tür kırıklar ayağın diğer kemiklerin kırıkları ile birleştirilir.

semptomlar

  • Ifade ayak ödem.
  • Bir kemik patoloji yerini belirlemede zorluklar.
  • Palpasyon ofset nadpyatochnoy (molozu) kemik tespit edilmiştir.
  • Ayak fleksiyon.
  • ayak bileği sürerken keskin ağrı vardır.
  • Ağrı parmağını hareket etmeye çalışırken.
  • Ayak deformitesi kemik parçaları yerleri değiştirilen.

tanılama

Birkaç zor Tanı. En etkili yöntem bilgilendirici tanı bilgisayar tomografi olduğunu. Bu kemik diğer kemik yapılarının ortasında yer almaktadır. Bu standart röntgen güvenilir patoloji niteliğini belirlemek için izin vermez nedeni budur.

tedavi

hasarın ilk türüne göre belirlenir tedavi ilkesini seçin. Patoloji boyun ya da vücudun bir kemik kırığı ayırt etmiştir. Aynı zamanda, kemik parçalarının ya da olmayan bir yer değiştirme ile marjinal kırıklar ve parçalanmış vardır. bilgisayarlı tomografi vasıtasıyla belirlenir yer değiştirme büyüklüğü.

Bu yaklaşımla, operasyondan, doğası ve kapsamı gerekliliğini belirlemek için, tam kırılma hattını görebilirsiniz. Özellikle, önyargı osteosenteze kullanması gerekebilir eğer. Yer değiştirme mevcut ise, Talusun kırılma konservatif işlemden geçirildi.

Hatırı sayılır önem ve postoperatif dönem. ekleme sırasında Astragalus röntgen kontrolü, düzenli check-up gerektirir. ay (dört kadar) çeşitli için Fused. Böylece, tanı yöntemleri ve tedavileri en modern kullanarak, topuk kemiğinin azalma en iyi sonuçları elde etti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.