Gıda ve içecekAna yemek

O balın depolanması uzatmak mümkün mü?

Bal - benzersiz bir üründür ve bu nedenle özel bir tedavi gerektirir. Terapötik incelik tüm değerini kaybeder ve bunun sonucu olarak bir hata yapmak etmemek için biz detaylı koşulları ve bal şartlarını düşünün. İnsan vücuduna tüm sağlık ve beslenme değerinin korunması için önemlidir.

Bal Raf ömrü

Kaç ürünleri, bu harika "Tatlı Amber" kalite bozulmaya değiştirebilir, böylece saklama süresi çok önemlidir. zamanla oluşabilecek , bal kristalleşmesini, hangi sadece fiziksel özellikler kaybolur (doku ve renk), aynı zamanda şifa nitelikleri henüz kaybolmadı. yaklaşık 8 ay - biz devlet standartları, balın raf ömrü uygun olursa. cam ürün ambalajı bu süre boyunca kapatılmış bir kabın zaman, bir yıl yükselmiştir. Doğru koşullar altında bir depolama hesaplanır yıl olabilir. Ama en uzun bal hücrelerinde, orijinal biçiminde saklanır. Bunu yapmak için, hücre parçaları kesilmiş ve temiz bir cam kavanoza koyup edilmelidir. Sonra sıkıca bal ve mantar dökün. arı hücre mühür, o zaman tedavi edici özellikleri korurken, on depolama katkıda bulunan enzimlerdir. Böyle preform serin ve karanlık bir yerde tutulmalıdır.

Ürünün saklama koşulları

Önemli kurallar yararlı özellikleri için şaşırtıcı bu amber savory gıda ömrünü uzatmak amacıyla izlenmesi gereken nedir?

1. Bal çok sıkı bir şekilde kapalı olan bir kap, içinde saklanmalıdır. İki saat içinde, o nedenle önemli ölçüde kalitelerini kötüleşen, tüm kokuları ve nemi absorbe edebilir.

2. bal raf ömrü ısıtma sistemlerinden direkt güneş ışığından uzak ve uzak tutmak için arttırılabilir. ürün yararlı özellikleri üzerinde zararlı bir etki ısıtın.

Buzdolabında 3. olumsuz etkisi ve depolama. Düşük sıcaklıklar da istenmemektedir.

4. şiddetle bakır, kurşun, çinko ve onların alaşımlarından yapılmış bir metalik kapta bal depolama yasaktır. Oksidasyon ürününün kendisine almak mümkün olan toksik maddelerin buharlaşmasını gerçekleşir. Bal sadece kötü bir tat ve koku alır, aynı zamanda insan tüketimine uygun olmayan hale gelir. Tercih arıların mum ile emprenye edilmiş bir seramik, cam veya plastik bir kap ve aynı zamanda ahşap, verilmelidir.

Sonuç

Yukarıdakilerin hepsini analiz ettikten sonra, bazı sonuçlara gelir. zaman de keskin kokulu maddelerin ve ürünlerin, uzak havalandırılan kuru ve karanlık bir yerde, plastik ya da cam, kapalı kaplarda içinde tutmak bal depolama ölçüde uzatılabilir. Tüm bu faktörler, ürünün yararlı tıbbi niteliklerini korumak için yardımcı olacaktır.

Ve son olarak,

Üst tabaka sıvı ve alt kalır yoğun: Bazen iki katmanlı bal olur nasıl görülebilir. Bu ürün kalitesiz veya bozulmuştur ve bal raf ömrü dolmuş anlamına gelmez. kullanışlı özellikler kayıp değil, kullanımdan önce, iki katman sadece iyice karıştırılır ve yiyecek için kullandı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.