ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Betonda delik delme: gerekli ekipman ve teknoloji

Her usta en az bir kez beton delme ihtiyacı ile karşı karşıya. Bu tür bu kullanım için ekipman ve teknoloji ne tür gibi bazı soruları beraberinde getirmektedir. Eğer göreve doğru gitmez, sonuç bir felaket olabilir.

Betonu delme için bir araç seçme

Eğer bir başlangıç için, betonda matkapla delik olmak için aracı belirlemek için tavsiye edilir. Bu durumda, iki seçenekten birini birinci gerçekleştirdiği olarak kullanılabilir , çekiç matkap zımba - İkinci olarak. Bu ikinci çözelti, aletin ana maddeye, çünkü tercih edilir - bu taş veya beton delme. Bu ekipman olunca köpük betonu ile birlikte çalışacak bile en kaliteli darbeli matkap, delik 12 cm'den büyük bir çapa sahip. Ancak yapmak mümkün olmayacaktır olurken, yeterince etkileyici çapı delik almak mümkündür, durumda puncher beri, tam olarak seçim delmek için gerekli olan sadece duvar kırmak.

Eğer betonda matkapla delik yürütmek için varsa, o vurgusuz matkap için sadece yararsız değil, kullanılamaz, aynı zamanda aracı hasara neden olabilir. Eğer çok sayıda deliğe oluşturmak üzere gerekli olması durumunda ise, o zaman uygun bir yumruk ve matkabın olmaması için, sadece birkaç delik yapmak varsa, ilgili ekipmanın kiralanması veya satın ihtiyaç olacaktır. Bu durumda, sadece zaman ve emek tasarrufu ile ilgili değildir, böyle bir gereklilik beceriksiz taşıma ekipmanı bakıma muhtaç hale gelebilir ederken bu tip cihazlar, yüksek yükler için tasarlanmamış olmasından kaynaklanmaktadır. Hala bir matkap kullanmak zorunda ise, uygulamanın gerekli olduğu pobeditovoe matkap, Beton işlemler için tasarlanmıştır. uç karbür çökelmesi şeklinde bir kaplamaya sahip olmalıdır.

Elmas matkap uçları ve diğer aksesuarları

Sondaj delikleri beton içinde bir üst elmas kaplı olan dairesel matkap ile gerçekleştirilebilir. Onlar çapında delikler yapabilirsiniz sondaj kulesi, tandem çalışmak üzere tasarlanmıştır 25 santimetre. bu cihazlar oldukça pahalı olduğunu, dolayısıyla mantıklı değil ev kullanımı için onları satın alın.

tamirat sırasında çıkış veya anahtarı yerleştirmek için yapılması gereken, varsa, beton ile çalışmak üzere tasarlanmış tacı, kullanmalıdır. çalışma çevresi üzerinde yüzleri ve sert metal alaşımlardan yapılmış, lehim var. Bunların çapı 35 ila 120 mm arasında değişebilir. kron en sık uygulanır Ancak, büyüklüğü 68 milimetreye eşittir. Böyle bir çap ne için gerekli olduğunu olmasıdır priz montajı.

Tacı kullanarak, betonda matkapla delik gerçekleştirmek istiyorsanız, grev yumruk modunu kapatmak gerekir. Tipik haliyle, bu cihazlar, derinliği delik oluşturabilirler -. En fazla 15 cm duvar daha önemli bir kalınlık kazmak için bir gereksinim vardır, meme uzantısı uygulamak mümkündür. Bu tür bit matkap ile birlikte de kullanılabilir. Önceki gibi eklemeler aksine dairesel olarak karbür, tungsten alaşımının birikmesini sahiptir. Buradaki avantaj döşenir beton, bir delik yapmak için bir ihtiyaç varsa, meme değişikliği gerekli olmadığını, iyi dekoratif katman, aynı zamanda beton sadece bir delmek mümkün olacak. Sen betonda delik istiyorum, tarif edilen türde ekipman kron ile kullanılabilir, ama aynı zamanda bir tatbikat 1000 watt daha büyük bir kapasiteye sahip olmamalıdır.

matkap kullanma

Eğer matkapla kullanmak istediğiniz mevcut yumruk halinde, ikincisi çapı 4 ila 80 milimetre arasında değişmektedir. Oldukça sık, acemi usta doğru çap matkap nasıl seçileceği merak.

Birlikte çekiçle metal matkap ucu seti satın almak için tavsiye edilir. Bununla birlikte, yüksek kaliteli parçalar çok pahalıdır, bu nedenle çapı içine yerleştirilmiş olması gerekiyordu dübel, bu da aynı olmalıdır. Bu tatbikatlar alırken bulmak için tavsiye edilen kuyruk onları - SDS + veya SDS-max.

Beton sondaj Özellikleri

Eğer beton puncher sondaj delikleri yapmaya karar verirseniz, önce herhangi bir bulaşma bir kartuş olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Onlar bulunursa, o biraz zorluk çekebilir aksi iş yerinde, bir bezle bunları kaldırmak için gereklidir.

mandrene matkap ucu takma, sen incik durağına takılı iken, doğru açıyla ayarlanmış sağlamalıdır. Bir metal takviyeli çarpışma Matkap - En büyük sorun, Sondaj için ulaşamadan olmasıdır. Eğer daha büyük bir derinliğe duvara kırmaya gerektiğinde Genellikle, bu olmuyor. Bu durumda, valf yumruk tarafından kabul edilmelidir, ancak o zaman devam edebilirsiniz. Delikler bir çekiç matkap yardımıyla yapılacaktır, bu çalışmaları ile başa çıkmak için yardımcı olan metal bir matkap.

öneri sihirbazı

Beton taç sondaj delikleri yapıldığında, o zaman her 15 dakikada bir aynı dönem için bir mola yapmak gereklidir. Bu profesyonel olmayan aracı sürekli yük için tasarlanmış gerçeğine kaynaklanmaktadır. Sırasında zaman enstrüman değil, aynı zamanda bileşenleri soğutur söyledi. daha fazla ilerlemeden önce, bu onun ömrünü uzatır su matkapla nemlendirmek için gereklidir.

Sonuç

Betonda lazer delme delikleri üretildiğinde, bu arka duvar bölümleri soyulması olabilir. Bu durumda, hızını azaltmak için o zaman işlem bir miktar daha yavaş olacaktır gereklidir. manipülasyon bozulmadan kalır duvarın dışında çok zaman uzak alacak rağmen.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.