SeyahatYol tarifi

Kuzey İspanya. Calella - Province of Barcelona

Aktif ve çeşitli dinlenme için ünlü olan tatil yerlerinden biri olan İspanya, Calella. Bu küçük kasaba gürültülü Barselona'nın yakınındadır ve bir il olduğu gerçeğine rağmen burada sıkılmayacaksınız. Calella, modern bir turistin ihtiyaç duyabileceği her şeye sahiptir: sıcak bir deniz, çok sayıda gece kulübü, otel ve restoranlar için herhangi bir cüzdan ve tabii ki su taşımacılığı kiralayabileceğiniz parklar. İspanya'nın insan gözüyle tamamen farklı bir ışıkla baktığı deniz kaderlerinden geldiğine inanılıyor.

Calella, İspanya kıyı kentlerinin çoğunda olduğu gibi, daha önce yalnızca bir balıkçı köyü idi. Buradan, bölgenin zengin olduğu deniz ürünleri, zeytinyağı ve doğanın diğer hediyeleri ihraç edildi. Calella şehri, yalnızca yirminci yüzyıldaydı ve bir çare olarak popülaritesi yüzyılın ikinci yarısından itibaren artmaya başlamıştır. Bugün, bu şirin kasaba tüm dünyadan turistleri cezbetmektedir. Ve burası, ne kadar zengin ve çeşitlilik gösteren İspanya'nın bir başka kanıtıdır.

Daha önce de belirtildiği gibi Calella, Barselona'nın yakınındadır, bu nedenle bu metropolis aracılığıyla tam oraya ulaşırlar. Havaalanından doğrudan tesise rahat bir trenle veya bir araba kiralayarak gidebilirsiniz. Yolculuk her iki durumda da bir saatten fazla sürmeyecek.

Burada tatil mevsiminin standart olduğunu söyleyebiliriz ve Nisan'da başlayıp Ekim ayında sona eriyor - bütün İspanya yaşıyor. Calella, subtropikal iklim kuşağına giriyor, yaz aylarında burada oldukça sıcaktır, sıcaklık 30 dereceyi aşıyor. Kışın şehrin sokaklarında serin olur, doğal olarak deniz kendisini soğur.

Bu bölgedeki doğa, Katalonya'nın tipik bir örneğidir - kayalık kumsallar, altın kumsallar ve mavi deniz, bazen endişeler, ancak sıcak günlerde turistleri şeffaf düzgünlüğü ile sevindirir. Çeşitlilik ve gezi yelpazeleri, çoğunlukla kentin kendisi olan eteklerinde yerel tepelerin zirvelerini fethederek gönderilir. Çoğu tatilci, ihtiyacınız olan her şeyle donatılmış plajlarda güneşlenmektedir. Sahil şeridinde pitoresk bir mesire yer var, orada restoranlar ve plaj kafeleri var. Ayrıca buradaki hediyelik eşya dükkanlarının birçoğu, geri kalanını hatırlamak için kendinize bir şeyler satın alabileceğiniz bir sürü yer.

Küçük alanı olsa da, şehir müzesi de Calella (İspanya) 'dır. Bu bölgenin haritası şehrin manzaralarını görmek isteyen herkesin yardımına gelecektir. Aralarında ana tarihsel anıt kilise Iglesia de Santa Maria. Kentin merkezinde neo-klasik ve modern tarzda birçok saray da inşa edilmiştir. Fakat şehrin sembolü, insan elinin yaratılması değil, doğal miras, yani lâle akasya'dır. Burada bu kadar çok bitki var ve yerel sakinler ve makamlar tarafından inanılmaz derecede takdir ediyorlar.

Burada, unutulmaz, ancak küçük, Katalan şehri olan Calella var. İspanya gizemli doludur ve küçük kayalara tırmanırsanız ya da lila ağaçlarının gölgeli dallarının altında dolaşırsanız bunlardan biri çözülebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.