Gıda ve içecekAna yemek

Doğru beslenme - bu nedir? İyi beslenme Temelleri

Doğru beslenme - bir diyeti? Hiç de değil, diyet kilo belirli bir miktar kaybetmek amacı ile şiddetli gıda kısıtlamaların kısa süreli kurs denir. Onunla Derneği en hoş değildir: açlık, baş dönmesi, kötü cilt ve saç sürekli duygu. Tabii uçları (ya da başarısızlık nedeniyle kesiliyor) ek olarak, pek Tüm kg onların yere dönmek bırakmıştı. Sert obezite rasyonel mücadele için bu yöntemi çağırmak için. Hayır, doğru beslenme - rahatsız ve kısa değil yeni bir yaşam yoludur. beslenme alışkanlıklarını değiştirme metabolizmanın normale gerektirdiğini ve bu nedenle, kilo giderek normale döner.

Doğru yemek kendinizi eğitmek için nasıl

en iyi Makalenin konusunu gezinmek için göz altında kavramının kaba bir tanımını verelim. Yani, doğru beslenme - bedene proteinler, yağlar, karbonhidratlar, vitaminler ve mineraller komple bir set veren doğal ve yüksek kaliteli ürünlerden oluşan tam ve dengeli beslenme, yani tüm ihtiyaçlarını karşılamak ve onun için gitmek olduğunu.

Onların menü analiz ve sağlıklı bir diyet gitmek için, bir kaç kuralı anlamak gerekir:

  • Gıda - Enerji üretildiği vücut için yakıt türüdür. İyi yakıt sadece düzgün çalışmasını sağlar, ancak aynı zamanda birçok "hataları" önler.
  • Sağlıklı beslenme birçok hastalığa karşı korumak için gerçekten yapabiliyor - öncelikle gastrointestinal sistem ve kardiyovasküler sistem, kanser, diyabet, hipertansiyon hastalıkları olduğunu.
  • Eğer - sağlıklı bir diyet, daha sonra herhangi bir ödün vermeden diyet soda, cips, mayonez ve diğer zararlı ürünlerden kaldırın. tatlılar ilk günahın Birçok, ama bu sadece bazen en "katil" seçmemeyi iyi olduğunu, farklı bir konudur olabilir bu. Doğal çikolata ve marmelat, yoğunlaştırılmış süt, tabii ki, yüksek kalorili, ama yararlı öğeler. margarin ve yağ krem farklı bolluğu ile hazırlanan bir pasta, pek sağlıklı gıda çağrılabilir.
  • Her şey gevrek olduğu alışkanlığı uzaklaşmak gereklidir. Fırında, haşlanmış ya da pişmiş ürünler daha sağlıklıdır. Doğru beslenme - tüm bu kurallara uyulmasını ima eden sistemidir. Ama istisnai durumlarda (Yeni Yıl, yıldönümü) 'de rejimin minör ihlalleri büyük zarar neden olmaz.

Biz - yediklerimizin

Gerçekten de, doğru beslenme gibi soyut bir kavramı kabul etmek çok zordur. "Gün için Menüsü" çok daha basit geliyor. Biz kesinlikle diyet ilişkin ayrıntılı bir inceleme için olsun, ama şimdilik en inşası özelliklerini analiz sağlayacak besin piramidi. Bu gün için en uygun diyet yaratacak tüm ürün gruplarında ayrılığı ilkesine dayanmaktadır.

aşağıdan yukarıya doğru ihtiyaç piramidini düşünün. Baz - bunlar yeterli miktarda günlük olarak yemek gerekir gıdalardır. durum buğdayından Bu tam tahıllı ekmek, yulaf ezmesi, pirinç ve makarna. Bu esastır vakıf olduğunu iyi beslenme. Menü gün için mutlaka kompleks karbonhidratlar ile vücut sağlamak gıdalar, enerji yani. E. önemli bir kaynağını içermelidir. Kepekli gıda bedene Birçok kişi ekmek yemek kilo almaya yol açar inanıyoruz gerekli lif ve grup B vitaminleri sağlar, ancak tereyağı, tuz, yağ soslar veya peynir bir çok ona ekleme yoksa aslında bu, doğru değildir.

Sonraki piramit blok sebze içerir. Bu lif ve protein ile vücut sağlamak çoğu vitamin, bir kaynağıdır. yağ eksikliği tamamlamak neredeyse hiçbir kısıtlama olmadan bu ürünleri kullanmasını sağlar. o besinlerin maksimum miktarda içerdiğinden arada, patates, ayrıca vücut için çok faydalıdır. Sebze suları yemek önemlidir. sebze meyve standı tek satıra. kadınlar için doğru beslenme bu lezzetli ve sağlıklı ürünler olmadan hayal etmek zor. Meyveler güzel bir cilt, sağlıklı saç ve tırnaklara sahip zordur onsuz vitamin ve minerallerin kaynağını oluşturur. herhangi bir biçimde Faydalı meyveler. Sen kurutulmuş veya konserve, taze veya taze donmuş yiyebilirsiniz.

Bir sonraki blok - bu protein ürünleri. protein olarak diyetin en önemli bileşeni, vücutta meydana gelen metabolik süreçleri çok sayıda sorumludur. kadınlar için doğru beslenme şart et ve balık, fındık, yumurta, fasulye ve sebze içermelidir. Süt ve süt ürünleri - - kalsiyum, protein ve B12 vitamini önemli bir kaynağı Ayrıca temel demir, çinko kaynakları, grup B vitaminleri Bu blok başka bir büyük grup içerir vardır. Onlar kalori az ve faydalı maddelerin en fazla kaç karakter gibi, seçim düşük yağ çeşitleri olmalıdır akılda tutulmalıdır. Biz doğru beslenme görüşüyorlar unutmayın. Özellikle Akşam minimum kalori ürünlerini içermelidir.

Son olarak, piramidin tepesi - yağlar, sıvı yağlar ve tatlılar vardır. Yüksek kalorili ve çok besleyici gıdalar. Diyet Onları olsa vazgeçmek olasılıkları daha düşük değmez gerekir.

günlük rasyon

Doğru beslenme daha sağlam olduğu hakkında konuşmak için en ayarlamaları ile, elbette, hemen hemen her gün takip edilebilir olan bir örnek verelim. sağlıklı beslenme ilk kuralı doyurucu bir kahvaltı sahip olmaktır. günün başlangıcında mükemmel bir düzenlemesi et, pirinç ve sebze salata, kapak kısmının (200 g), küçük bir parça olacaktır. bir fincan yemek tamamlayın limonlu çay ve hatta bazı meyve. meyve ile peynir, haşlanmış patates ve çay ile tavuk göğsü: Başka bir seçenek önerebilir.

kahvaltı ve öğle yemeği arasında bir aperatif olarak bir portakal veya greyfurt, bir avuç fındık olabilir. Ama akşam - ardı edilmemelidir tam bir yemek. Alternatif olarak, pişmiş balık ve yeşil salata ile tost ekmeği bir çift önerebilirsiniz. İkinci düzenleme, demlenmiş sebze kahverengi pirinç bir bölümü olabilir. Bir nane çayı veya gazsız su seçebilir. İyi Beslenme mutlaka yemek düzenli etkiler. Nitekim rejim dikkatle uyulmalıdır daha hızlı metabolizma nedenle aşırı kilo ile sorun olmaz, restore edilir ve. Nedenle öğle kaçırmak da mümkün değildir. Aynı zamanda ağır aperatif olmamalıdır. Öğleden sonra bir atıştırmalık yoğurt veya yoğurt için mükemmeldir.

Şimdi tartışmanın bir sürü etrafında yapılır yemek, gelmek, ancak, yemek gereken besinleri ortadan kaldırmamaktadır. Başka bir şey akşamları kullanılan kalorili ürünler, çok yüksek olmaması gerektiğidir. Mükemmel bir düzenleme olur sebze demlenmiş tost veya 150-200 gr yağsız lor ile.

Ortalama bir kişi için bu diyet unutmayın. Bu sebze ve meyveler, fındık ve meyveleri ile takviye edilebilir. Ama amacınız eğer - kilo kaybı, diyet görevlere bağlı olarak ayarlanmalıdır. sağlıklı beslenme ve kilo kaybı nedeniyle - Birçok düşünmek alışık oldukları gibi eşanlamlı değildir.

Uygun kilo kaybı ve kilo kaybı

Nasıl uygun bir diyet ve kilo kaybı irtibata? Aslında, sağlıklı bir diyet kilo kaybı için organizma ve kilo artışının önlenmesi, tam işleyişini gerektirir ama ayrı sistemler vardır. Ancak, gıda düzgün (yorumlar , fast food, soda, ve diğerleri gibi yağ ve zararlı ürünler, silme önerdi birçok insanın kolayca ve hoş ona o sopa önermek), obezite gelişimine katkıda bulunur. Bu gıdaların Dışlama ve meyve ve sebze ile bunların yerine kademeli kilo kaybına yol açacaktır.

Bu kilo kaybı için bir sistem değil, ama pes ve hızlı kilo kaybı vaat İnternet fangled diyetler bunun için görünmüyor - Doğru gıdadır. Bunların hepsi için önemli kuralı ihlal ediyor. istikrarlı, kısa vadeli elde etmek için bir diyet zorunda değildir, ancak yeni bir yaşam yolu. Bu nedenle, yukarıda alıntılanan sağlıklı beslenme ilkeleri, sistemde mevcut olmalı ve ağırlığı azaltmak gerekir. fark sadece biri olmalıdır: kilo vermek, sen kalori günlük diyet azaltmak gerekir.

Az ya da çok ne doğru güç açıktır. tamamen ilkelerine uygun olarak, kendi diyet yeniden kişilerin incelemeleri, yaşadıkları sağlık çok gelişmiş olduğunu söylemek ve birçok harika yemekler, tatlılar ve faydalı ve gerekli vücut ürünlerinden başka hediyeler ile gelebilir çünkü gerekmez ilginç yemekler eksikliğinden muzdarip.

Eğer kilo vermek gidiyorsun bilmeniz gerekenler

Doğru hedef ve önceliklerini koymak önemlidir. Daha iyi hangi süre için ve kilo vermek istiyorsanız kaç kilo üzerinde kendinle sözleşme, yazılı. Buna dayanarak, biz doğru beslenme hakkında unutma, diyet oluştururlar. Kurs başlamadan önce yapılan Fotoğraf, uzak amaçtan hareket etmeyecektir. aşağıdaki formül kullanılarak hesaplanır fazla kalori alımı:

- (6.8 x yaş yıllarda üzerine) 66 + (13.7 x ağırlık) + (cm 'de 5 x yükseklik): erkekler için.

kadınlar için, formül biraz farklıdır: 655 + (9.6 x ağırlık) + (cm olarak 1.8 x yükseklik) - (4.7 x yaş yıllarda üzerine).

Eğer gerçek metabolizmasını yansıtan bir dizi olsun. Şimdi, sonuç fiziksel aktivite düzeyine eşit bir katsayı ile çarpılır edilmelidir. o 1.2 eşittir, ancak hafif egzersizi 1-3 kez bir hafta yaparsanız, 1.375 ile çarpın zaman sedanter yaşam tarzı. 1. 725. Ortaya çıkan sayı - - vücudun günlük kullandığı kalori sayısını yeri Yoğun eğitim 3-5 1,55 katsayısına eşit haftada kere ve günlük ağır egzersiz almak. Gerek kilo vermek ise, fiziksel aktivitede artış miktarını azaltmak için gereklidir.

Bir diyet seçerken, bir diyetisyen başvurmalısınız ve tabii ki doğru beslenme hakkında unutma. "Önce" Fotoğraf ve "sonra" yapışmasını tutmaya devam etmek büyük bir teşvik olacak. Ama kilo vermek güçlü bir istek olmasına rağmen, sağlıkta en ufak değişikliğin izini tutmalı. Uyumakta zorluk varsa, sinirlilik göründüğü veya baş ağrısı, sağlık ve cilt durumunu kötüleştirdi - bu gıda dengeli olmadığı bir işaretidir bu. Yani gerekli elemanları kendileri ihlal. Sadece bir doktor optimal beslenme gün yapabilirsiniz. Doğru beslenme, böyle bir diyet sağlığın bozulmasına neden olmaz uyması ve kendinizi biraz sınırlayıcı olduğunu duygu bırakmaz kolaydır.

kadınlar için yaklaşık diyet

kilo için, küçük bir kemer sıkma demektir kalori alımını sınırlamak için gereklidir. Ama çeşitli ve dengeli beslenme olmadan düzgün bir beslenme? lapası ile güne başlayan suda haşlanmış harika yulaf veya buğday ile, en iyisidir. Sütlü sabah yemek elma ve kahve tamamlayın. öğle kaçırma, o öğle yemeğinde yemek değil gerekli. Gıda genellikle gelir ve sıkı kısıtlama ve öğün aralarında uzun sonları ile olduğu gibi, kutularına yağların erteleme durur ek olarak, vücut alışıyor. Bir öğle olarak yoğurt bir fincan ve kayısı veya diğer meyvelerin bir çift uygun.

Öğle yemeği gibi önemlidir. Bir çift için balık ya da et parçası pişirmek için emin olun. Ek lahana salatası, bir fincan, fırınlanmış patates hizmet edebilir. Öğle yemeğinde o sebze salatası tercih vermek zeytin ile örneğin rendelenmiş havuç en iyisidir. Son olarak, akşam yemeği: Protein ürünlerde pes etmeyin. sebzeli kavrulmuş tavuk göğsü çok kullanışlı olacaktır.

Biz sonuç düzeltin. Önemli olan - Sistem

sürekli ona uymak devam etmek - basit bir ders, ana şey - Gerçekten de, uygun bir diyet organize etmek. Burada en önemli şey - günlük bazda iş, okul ve diğer şeyler rağmen, rejimi gözlemlemek. Sen açlıktan ya da bu tür durumlarda bu kozanın herhangi bir ekstra parça olacağı için, açlık hissi öğretmek için vücudu zorlayamaz. Diyet sırasında yorgunluk hissi unutmayın. Bu vücut metabolizmasını yavaşlatarak, korumak çalışır bütün besinleri ne korkuttu sonucudur. 4-6 günde Yeme, her şeyin bu modda normal metabolizması ve ağırlıkta, sırayla olduğunu bilmek İçgüdülerini verir. Sen kendileri için doğru beslenme civarında olduğu ve bu süreçte bunu ayarlamak olabilir.

o gerekmektedir su içmek

İyi beslenme Rehin - sağlıklı ve güzel olmak için arzusu. Ama gerek birçok kişi unutmak bolca sıvı tüketmek. Günde saf su en az 2 litre içecek yerine kahve ve çay en aza indirmek için deneyin ve. norm kerede tüm içmeye denemek için gerek yoktur. Bir şişe taşımak ve onlar susuz hale geldikçe sürekli içmek daha iyidir.

Benim dinle

diyetisyen bir ay boyunca ayrıntılı olarak sizin için doğru gıda çalıştı bile, vücudun sinyalleri dinlemek için gerekliliğini ortadan kaldırmaz. Biz gıda çekici, lezzetli olduğu için, bu çok keyifli bir yemek yemek için kullanılır. Ama aslında, vücut artık gerekli olduğunu bilir. Eğer dayanılmaz tatlı istiyorsanız, belki de enerji için büyük bir ihtiyaç vardır bu anda olduğunu. Ama daha iyi yerine yağlı kek olduğunu kendinize sabah bir parça çikolata izin verir.

Daha basit daha iyi

büyüklerimizi yeme unutmayın. Çoğunlukla çorba ve tahıllar, sebzeler, balık veya et idi. Bugün karmaşık, çok bileşenli, salatalar, soslar alışıktır. Böyle bir birdirbir olarak zor tatlar yemeklerin kalori içeriği belirlemek için. biz bileşenleri üzerinde çay ile patates ile peynir sosu ve çikolata kek salata, balık oluşan öğle genişletmek, bunlar daha 20'den ve aslında her biri bölme için enzimleri gerektirir olacaktır. Bu kızlar için doğru yemek yapma, doktor vurgular şeydir. olası ışık - menü mümkün ve yemek gibi basit olmalıdır. Örneğin, mayonez ve peynir uykuya dalma ek sulama tavuk göğsü gerekmez - böylece hem protein ürünlerinin kullanışlı özelliklerini azaltır. Çok daha iyi iki farklı yemekler bölünmeleri. Bu sayede ise, yağ yemeğin eklemekten kaçının her zaman daha iyidir, ve jöle, düşük yağ seçmeyi deneyin, ürünlerin kalori içeriği için geçerlidir. Tabii ki, vücut yağ da gerekli ama çok küçük bir miktarda olduğu. kahvaltıda tereyağı küçük bir parça tamamen günlük gereksinimi geçersiz.

miktarına değil, aynı zamanda kalite sadece dikkat

Gerçekten de, sağlıklı beslenme kurallarından biri vücut gerekli maddeler, proteinler, yağlar, karbonhidratlar ve mineraller tam bir set almak zorunda olduğunu söylüyor. Bunu mümkün kılmak için, gıda taze ve doğal olmalıdır. Gıdalarda koruyucu varlığına dikkat ve yakında atalarımızın diyete tanıdık dönecektir. Tüm bu güzel kutu içinde paketlenmiş süpermarketlerde satılan katkı maddeleri, dengeleyiciler ve diğer gereksiz ve hatta zararlı bileşenlerin az veya çok miktarda içerir. Bu nedenle, ürünlerin tercih vermek hangi onların asgari miktar ya da hiç. taze meyve ve sebze konserve daha ucuzdur çünkü bu kuralın ardından, aynı et ve sosis için geçerlidir, bütçenizi kurtaracak. Faydalı ürünler hızlı bir şekilde sırf diyetin açlık musallat anlamına gelir önemli bir elemanın yeterli değildir, hangi temel maddeler ile vücudu sulanacak.

küçük tavizler

Doğru beslenme - o zaman sınırlı değildir anlamına gelir bir diyet değil. sıkı diyetler (ekmek ya da hiç tatlı yememek) burada çalışmıyorum çünkü. Tek kısıtlama fast-food, yüksek yağ, aşırı tatlı ve tuzlu gıdaların kullanımını dikkate almak mümkündür. Bu durumda, makul miktarlarda vücut ekmek ve şeker ve ayrıca kullanışlı özelliklere sahip olsa domuz yağı, ihtiyacı vardır. Bu nedenle gıda piramidinin yazının başında dikkatinize sunuyoruz. gücün temeli en sağlıklı malzemelerle hizmet etmeli ve küçük bir ekleme başkalarına hizmet edebilir. Bu ilke ardından, tamamen bu aşırılıkları nötralize işkence ve gereksiz kısıtlama ve egzersiz sınıfları kendinizi kaydedin.

İlk kez karmaşık gibi görünüyor sağlıklı bir diyet ilkelere uygun. Yeterli ketçap ve mayonez, soda ve sosis, gıda, taze görünüyor. Ama sonra hafiflik, refahını hissetmeye başlar ve başlangıçta yoksun zararlı aşırılıklara, tam ilgisizlik geliyor. sağlıklı ve güzel olun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.