SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Küçük pelvis varikoz venler

Kronik karın ağrısı - biri çeşitli hastalıkların bir semptomudur, damarları variköz küçük pelvis. Hastalık sadece rahatsızlık getiriyor, hem de kısırlığa neden olabilir. Bu yaşa bağlı değişiklikler bağlı değildir ve gençliğinde, üretken yaş ve yaşlılık, hastanın hayatı boyunca her an teşhis edilebilir.

Şu anda, hastalığın doğası üzerinde hiçbir nihai karar. gelişme derecesi venöz hemodinami üzerinde olumsuz bir etkiye sahip pek çok faktöre bağlıdır. Bunların arasında:

· Hastanın Yaşı

· Gebelikler, kürtaj ve doğum sayıları

· Kalıcı çalışmaları oturan veya ayakta ve ağır fiziksel emek içeren olumsuz çalışma koşulları,.

· Cinsel yaşamın belirli özellikleri. Bu doğum kontrol yöntemi olarak orgazm eksikliği ya da kesintiye cinsel olabilir.

· Disparoni

· Varis tedavisinde Kalıtsal yatkınlık

· Bağ dokusunun Patoloji

varikoz venleri pelvis ergenlikte geliştirmeye başlar. hayatın bu dönemde hastalığın oldukça yaygın asemptomatik şekilleridir. çeşitli araştırma yöntemleri sayesinde damar sisteminde organik değişikliklerin varlığını teşhis edebilir. küçük pelvis gençlerin Varisler büyük mukus ilgili şikayetler varlığında kontrol etti. Çoğu durumda, bu belirti amaçlayan mantıksız prosedürlere açar vajinit tedavisinde.

Yaşla birlikte, ağrı çok daha güçlü hale gelir. Etkilenen ven gebelik sırasında artan yük ile başa çıkamaz olarak hamilelik sırasında pelvik damarlar varisli şiddetli ulaşır. SPV'de adet döngüsünün ikinci yarısında amplifiye edilir karın ağrısı ile karakterize edilir.

Tanı SPV izin semptomların yokluğu, gerekli pelvis ağrılı karın sendromunun mevcudiyetinde her kadın bulunan bir anket damarları yürütmek için yapar. Doğru bir tanı için manyetik rezonans görüntüleme geçmesi için gerekli olan pelvik organları. Bu çalışma bu alandaki damarların durumu hakkında güvenilir bilgi sağlayacaktır.

hastanın yaşamını kalitesini artırmak ve genişletmek için fırsat verir gibi bu hastalığın tedavisi, gereklidir. Ama zorluklar numarası vardır. pelvis içinde varis çıkarıldıktan sonra sorunlu ve her zaman olumlu sonuçlara yol açmaz.

Konservatif tedavi - cerrahiye alternatif yoktur. Bu tüm venöz sistemin durumunu iyileştirmek birkaç yönleri hedefleniyor. SPV tedavisi, aşağıdaki görevleri oluşacaktır:

· Venöz tonu Normalleştirme.

· Pelvis kan dolaşımını ve lenf akışını geliştirin.

• bütün doku ve pelvik organları patolojik süreçlerin iyileştirilmesi.

Sadece değil tıbbi tedavi yürütmek için gerekli olan ama aynı zamanda iyileştirici jimnastik, yüzme ve yürüyüş yer almaktadır. Egzersiz önleme ve protivoretsedivnoy prosedürdür. İlaç sadece alevlenme döneminde kullanılmalıdır. Ayrıca, güç ayarlayabilir ve damar duvarlarının güçlenmesine katkıda ürünlerini içermelidir.

SPV kullanılan ilaçlar zorunlu olarak venotropnye ilaçlar flebotoniki içeren ve enzim tedavisi için araçlar çeşitli gruplar, tedavisi için. Gerekli ilaçlara ve dozaj bir kontrol için koşul doktor tayin. Önceden belirlenen tedavi mikro sirkülasyonu, hem de pelvik organ çeşitli dokularında Hemorheology normalizasyonunu artırılması amaçlanmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.