Gıda ve içecekAna yemek

Basmati pirinci: düzgün yemek pişirmeyi. Basmati Pilavı

Basmati pirinci farklı özel tat ve aromasını olan bir Hint kıç vardır. Bu ürünün Taneleri ince ve uzun. bu rakamı topladıktan sonra en az bir yıl saklanır. Sonuç olarak, uzun kurutma tahıl taneleri güç hale gelebilir. Pişirme sırasında onlar pek şekilleri kaybeder ve yaklaşık 2,5 kat artış olduğunu belirtmek gerekir.

Basmati pirinci Hindistan ve Pakistan arasında Kuzey Pencap yetişir. Sunan Krup dünyanın en pahalı çeşitleri olduğunu.

Nasıl pirinç pişirmek için Basmati?

Böyle irmik kullanarak hazırlayın öğün farklı olabilir. Sadece o raddeye gerekiyorsa, o zaman biz hazırlamak gerekir:

  • Pirinç - 1 cam kesme ;
  • sofra tuzu - tat;
  • içme suyu - 1.5 granit. cam.

Hazırlık Uzun hububat

Sen basmati pilav pişirmek için nasıl bilmiyorum? Bu iyice soğuk suda yıkanmalıdır. Bu amaçla, tahılların gerekli miktarı büyük elek içinde dökmek için gerekli. Bundan başka, uzun taneli pirinç dikkatli bir şekilde su tamamen temiz kadar kadar ellerini iyi karıştırılan yıkanmalıdır.

Hint tahılların ısıl işlem

Hint Basmati pirinç işlemden sonra, fincan ve konvansiyonel soğuk su 2 bardak dökün derin koyulmalıdır. Bu konumda, yarım saat kenara arzu kıç. tüm sıvı boşaltmak için gerekli olan sözü zaman süresi ve pirinç sonra 10 dakika boyunca bir kapta bekletin. Ürün, kap içine dökün güçlü bir ateşe koymak soğuk su, 1,5 bardak dökün ve kaynama beklemek ayrıca gereklidir. kapta sıvı kaynamaya başlar sonra yangın minimum değere düşürülmelidir. Filtre kabı irmik kaplayan yaklaşık 20 dakika boyunca kaynatın gerekir.

yemeğin hazırlanmasında son aşaması

Haşlanmış pirinç basmati, biz düşünen hangi tarifi, daha uzun ayrılan süre için yangına dayanıklı önerilmez. Aksi takdirde, but sindirimi ve yapışkan pelteye alır. Ürün tamamen piştikten sonra, bir elek atılması gereklidir ve dikkatli bir şekilde soğuk suda durulanır. haşlanmış pirinç basmati sonunda tuz ilave edin ve bazı baharatlar ve otlar eklemek gerekir.

Nasıl sofraya bir tabak göndermek için?

Haşlanmış Hint arpa et, kümes hayvanları veya gulaş için ideal bir garnitür sağlar. Buna ek olarak, bu ürünün genellikle böyle devam köfte, Kirpileri, tembel lahana, suşi ve hazırlamak için kullanılır.

Biz en lezzetli ve doyurucu pilavı hazırlanıyor

Basmati pirinç pilavı gibi doğu yemeklerin hazırlanması için ideal bir üründür. o, lezzetli kokulu ve mümkün olduğunca net ortaya çıktı Yani, aşağıdaki bileşenleri önceden hazırlanmalıdır:

  • uzun taneli basmati pirinci - 1.5 Grand Prix. cam;
  • Bir yağ tabakası ile kağıt hamuru kuzu veya sığır - 400 g;
  • Büyük Havuç - 3 adet;.
  • Sarımsak - Geniş kafa;
  • acı beyaz ampuller - 2 başları;
  • bitkisel yağ - takdir ekleyin;
  • tuz ve Pilav için özel olarak tasarlanmış çeşniler - tat katar.

İşleme ürünler

Basmati pirinç pilavı, önceki tarifi ile tam olarak aynı şekilde ele alınmalıdır. Bununla birlikte, suda ıslatın gerekli değildir. hububat ek olarak, bu tür dersler için, şişman inek veya kuzu küçük bir parça almak iyice yıkayın ve büyük küpler halinde kesilmiş olmalıdır. Ayrıca havuç ve soğan temizleyin ve sonra onları polukruzhochki ve yüzük kesmek için gerekli.

bileşenlerin termal tedavi

Eğer pirinç gibi böyle lezzetli bir oryantal yemek yapmadan önce, ön kızartma olmak et ve sebze parçaları olmalıdır. Bunu yapmak için, kalın duvarlı pot almak içine bitkisel yağ dökün ve en ısıyı olun. Eğer kırmızımsı kahverengi belirmesinden önceki hızlı ateşe sığır veya koyun eti ve yavru yayınlamak istediğiniz yemekleri yanında. Sonra et parçalara parçalanmış sebze dökün ve yaklaşık 5-8 dakika bekletin olmalıdır.

Tüm yemeklerin hazırlanması süreci

Dikkatle şişman et ve sebze kızartma, sen pirinç hesaplama yapılması gerekir. Bu temel bileşenler için arzu cömertçe tuz ve kokulu baharatlar serpin, sonra da eşit tencerenin dibine yayıldı. kavrulmuş et ve sebze üzerine dikkatle yıkanmış uzun taneli pirinç ve sarımsak büyük baş yayınlamak istiyoruz. onlar içeriklerinin 2-2,5 santimetre kapalı şekilde kaynar su dökmek gereken ürünleri karıştırma değil. Bu su miktarı iyice boyut olarak artmış, ancak gevşek sol pişmiş krup için yeterlidir.

ürünler kaynar su ile doldurulur sonra, yemekler sıkıca kapatılmış ve minimum ateşe edilmelidir. Bu pozisyonda, risotto 35-40 dakika pişirilir edilmelidir. sözü geçen zaman süresi sonra bombeleşme lezzet baharat (gerekirse) ilave olarak, iyice karıştırılır olmalıdır ve daha sonra yarım saat kenara, bir daha yakın ateşten, sarma kalın bir havlu ve bırakın.

Doğru Serve

Şimdi basmati pirinci yemek yapmayı biliyor. 30 dakika sonra, risotto kez o zaman, mix derin skeet yayılmış ve taze otlar ile hizmet vermeye büyük kaşık önerilir. Doğu çanak yukarıdaki reçeteye göre pişirilmiş unutulmamalıdır çok lezzetli lezzetli ve doyurucu.

pirinç bu tür özelliği nedir?

benzer bir de çok daha az nişasta, ancak yuvarlak kıç içerdiğinden Basmati pirinci ışık ve ufalanan garnitür pilav hazırlanması için de kullanılır. Yani bu bir diyet ürünü olarak kabul edilir ve genellikle sağlıklı bir diyet için kullanılmaktadır nedeni budur.

folik asit, nişasta, selüloz, demir, bir amino asit, fosfor, niasin, tiyamin, riboflavin ve potasyum: Ayrıca, sunulan Hint pirinç birçok yararlı maddeler, yani içerdiği not edilmelidir. Bu arada, pişirilmiş tahıl gevrekleri böyle zarfı olarak mide asidinin heyecan salgılanmasını provoke ve bağırsak mukozasını korumak değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.