Entelektüel gelişimiFeng Shui

Değişikliklerin Çin Kitap nedir?

Değişikliklerin Çin Kitabı - en eski metinlerden biri. Bu kehanet için sadece bir tez değildir. Bu bir derin bilgelik, yaşam felsefesi ve sahip manevi kültürünü insanların. Çin'in uzun tarihi boyunca bu kitapta o olacak sakinlerinin her birinin günlük yaşam üzerinde önemli bir etkisi ve hayatım var.

görünüm

Değişikliklerin Çin Kitabı veya I Ching, sadece bu değil, ona seçme hakkı verir ve felsefi yaşam zorluklarının tedavisinde yardımcı olur, verilen bir durumda daha iyi bir insan nasıl yapılacağını gösterir, soruları yanıtlar. o kehanet diğer formlarından farklılık şekli aşağıdaki gibidir.

Eski Çin efsanesine birine göre, Değişimler Kitabı 3. binyıl yaşamış cetvel Fu Xi, yaptı. e. Temelinde ise - doktrin dünyadaki her şey değiştirilebilir ve tutarsız olduğunu.

yaratılış amacı

Biz yüzyıllardır Değişimler Kitabı üzerinde sadece Çin spekülasyon. Onun bilgelik zengin ve fakir birçok farklı ülkeden, başlıklı kişi ve köylülerden insanları tedavi etmek. Bazı cevapları bulmak belli durumlarda nasıl devam edileceğine dair diğer kitap sormaya çalıştık ve diğerleri meraktan ona baktık. Ama her durumda Değişikliklerin Çin Kitap bile en zor durumda bir kişinin yardımcı olabilir kanıtlamıştır. o kadar Çin'de saygı ve kendi sınırları ötesinde nedeni budur. Günümüzde Değişikliklerin Çinli Kitabı bile fakir, her ailede var. Onun Çince için İncil veya Müslümanlara Kuran'a Avrupalılar gibidir. Kitabın iyi şans getirir inanılıyor.

tanım

Değişikliklerin Klasik Çin Kitabı 64 karakter içeriyor. her bir karakter trigrams birleşmiş adet bant oluşur gibi onlar hexagrams olarak adlandırılır. Her özellik sürekli veya kırık olabilir. Düz çizgi aktivitesi, ışık durumu temsil eder, Yang, kesildi ve, bunun tersine, bir yin göstergesidir - divination içinde karanlık ve pasiflik. Trigram dolu çizgiler oluşan - Yang, kırık ışık - Yin gölge.

gölge - bu iki düz çizgi ve kırık bir oluşur Buna göre, bu iki kırık özellikleri ve bir katı çoğunlukla hafif ve trigram olarak adlandırılır. hexagrams ayrıca Yang, ya da Yin türlü hakim olabilir. Tüm kombinasyonlar sayılı isimlerini sahiptir. Her hexagrams belirli bir değere karşılık gelir. falcı ipuçları Kitapları Al eğer, mevcut durumu ve olası sonuçlarını yansıtmaktadır. Tüm açıklayıcı metinler çok kapsamlıdır. Bu Çinli bilgeler dikkatlice her durumdan olası yolları kabul var olduğunu gösterir. Yani Değişikliklerin benzersiz Çinli Kitabı budur.

Üzerinde Tahmin üç özdeş paralar ile Prens gönder. Kartal bir sürekli çizgi çizmek için gerekli olan Ian ise, kuyrukları - Yin, sırasıyla kırık çizgi çizilir. Çin'de, değişiklikler nümerolojide kitabına göre - civanperçemi özel sopalarla kullanımı ile bir ritüel. Avrupalılar paraları kullanarak daha basit kehanet alışkın. Bir oturumda önce konuya odaklanmak gerekiyor. Bunu ifade ve ancak o zaman paraları atmaya başlayın. Onlar da altı kez attı. Sağ iki veya üç sikke kartal up yatıyordu ise - kesintili - kesintisiz çizgi, iki veya üç kuyrukları bir rulo çizin.

Biz bir çizgi birbiri üzerine çizmek, yani aşağıdan yukarıya heksagramı oluşturduğunu unutmamalıyız. Bazı kaynaklar aksini kanıtlamaya çalışıyoruz rağmen. Altı hat çizilir sonra, altı köşeli yıldız, iki bölüme ayrılır ve masa sayısında bulabilirsiniz edilmelidir. Şimdi o Değişikliklerin Çin Kitabı söyleyecektir okuyabilir. Her kombinasyonun yorumlanması iki bölümden oluşmaktadır. Gad sorusuna, ikincisi ilk cevabı bu durumda nasıl davranması konusunda tavsiyelerde bulunur.

İpuçları

Değişimler Kitabı üzerinde tahmin yaparken birkaç kuralları takip etmek gerekir:

  1. Cevap çok olmasa bile, aynı soruyu sorma.
  2. koymayın saçma sorular "2 + 2 ne kadar?" gibi kitabı gözden geçir.
  3. Bir seans sırasında sormak için birden fazla soru için akut gerek kalmadan değildir.
  4. Kehanet sık olmamalıdır.
  5. Onun planı başkalarının zararına yönelik ise kitap kullanmayın.

Sonuç

Değişikliklerin Çin Kitabı zor durumlarda bir konfor olarak hizmet Bulunanlar haline ilham kaynağı onun tavsiyelerine uymak cesaret edenleri için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.