SağlıkMüstahzarlar

Suçiçeği olan "Fukortsin" ilacı

Suçiçeği ile "Fukortsin" ilacı, diğer deri hastalıklarına karşı tedavi edilmesine rağmen onlarca yıldır kullanılmaktadır. Bu çözüm çeşitli fungal ve püstüler enfeksiyonlar, erozyonlar, açık yaralar, çatlaklar ve cildin aşınmaları ile cildi tedavi etmek için kullanılır. 3 hacimli şişelerde üretilir; 10; 15; 25 ml ve 1 İt. Bu çözüm, koyu kırmızı rengin karakteristik bir fenol kokusu vardır.

Suçiçeği, sıvı içerikli veziküller şeklinde deride döküntüler eşlik eden viral bir hastalıktır. Bu döküntüler çok kaşıntılı. Yara taranırlarsa kabarcıkların süpürgesine neden olan bir enfeksiyon oluşur. Bu nedenle bu hastalıkta kızarıklığın çizilmesine ve antibakteriyel ajanlarla tedavisine zamanında vazgeçilmesi önemlidir.

Suçiçeği ile "Fukortzin "'in çözümü, borik asit, saf fenol, fuchsin bazik, aseton, resorsinol,% 95 etil alkol gibi aktif bileşenleri dikkate değer bir dezenfektan ve antiseptik etki sağladığı için büyük bir başarıyla kullanılır.

İlacın dozajına kesinlikle uyulması gereklidir. Böylece, etkilenen cilt, 2-4 r için bir sopa üzerine bir pamuk çubuğu ile çözeltiye uygulanır. Her gün. Suçiçeği, özellikle küçük çocuklarda, sadece bir doktor bir "Fukortzin" çözeltisi yazmalıdır. Sonradan iltihaplı deriye uygulanmak üzere reçete edilen merhem veya macun, çözelti tamamen kurutulduktan sonra kullanılabilir.

Yan etkiler: Ağrı ve yanma hissi hızlı bir şekilde geçmekte ve bu da tedavilerin sayısının ve ilaç çekilmesinin azaltılmasını gerektirmemektedir.

Bu aracın kullanımı için kontrendikasyonlar, hastanın bu ilacın içerdiği maddelere duyarlılığını içerir. Hamile ve emzikli kadınlar için kullanılması tavsiye edilmez. Çözüm "Fukortsin" in, su çiçeği ve diğer cilt hastalıklarını etkileyen diğer hastalıklarla özenle uygulanması gerekir. Bu ilaçların çok geniş cilt bölgelerine uygulanması imkansızdır çünkü solüsyondaki fenol kana nüfuz eden büyük miktarlarda sıklıkla genel zayıflık ve baş dönmesi gibi toksik fenomenlere neden olur.

Suçiçeği olan "Fukortsin" ilacı hastalığın kendisini tedavi etmez, ancak semptomlarını kolaylaştırır ve ortadan kaldırır - deri döküntüleri. Döküntünün taranmasında genellikle ortaya çıkan enfekte yaraların oluşumunu önler.

İlacı sıkıca kapalı kaplarda koyu, serin bir yerde saklayın. Bu çözümün diğer ilaçlarla etkileşimi hakkında bir veri yoktur.

Cilt hastalıkları ile dermatologlar bazen "Fukortsina" analogunu belirtir (ATC koduna göre). Bu tür çok sayıda ilaç var. Bunlar arasında şunlar bulunur:

  • Merhem "Ihtiolova" - egzama, yanıklar, erizipelas, nevralji ve artrit için kullanılır;
  • Krem "Carboderm" - nörodermatit, topikal dermatit, likenize egzama, psoriyaz, keratomikoz, sebore, hiperkeratoz, iktiyoz, hiperkeratrik egzamanın tedavisinde reçete edilir.
  • Çözüm "Kutasept" - mantar ve bakteriyel etyoloji bulaşıcı cilt hastalıkları, küçük cilt yaralanmaları, cilt tedavisi ve cerrahi sütürlerin yağlanması için kullanılır.
  • "Vishnevsky" merhemi - Pürülan inflamatuar süreçler (kaynama, apseler), enfekte yaralar, yatıştırıcı maddeler, trofik ülserler, yanıklar ve donma için kullanılır;
  • Çözüm "Metilen mavisi" - patojen mikroflora yol açan piyoderma, blefarit ve diğer deri iltihaplanmaları için kullanılır;
  • Çözüm "Ekterecid" - furunculosis, enfekte yaralar, karbinüller, yanıklar, trofik ülserler tedavisinde kullanılır.

"Fukortsin" ilacının direkt analogları (aktif maddelere göre) mevcut değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.