ÇirkinlikInşaat

Havalandırmalı cephe - bu nedir? granit Havalandırmalı cephe

Evin sıcak ve güzel yapmak amacıyla, gibi inşaat duvarlarında monte emin bir cephe kaplaması. Ne olduğunu şimdi banliyö alanlarında sahiplerinin çoğunluğu bilir. Yani belirli bir emniyet işlevi yerine her biri çağdaş yapı malzemeleri, toplanan özel "kek" olarak adlandırılan. Sistemin montajı belirli kurallara göre yürütülür.

amaç ve tasarım özellikleri

Kullanılan havalandırmalı cepheler teplosohranyayuschih nitelikler duvarları geliştirmek. Bu tasarımın bir yapı, tipik olarak bu tür malzemeleri içerir:

 • Hidrolik ve buhar bariyeri filmi,
 • Isı yalıtımı,
 • kireç tabakası elemanlar
 • dış deri bitirme.

Gördüğünüz gibi Tasarım oldukça basittir, cephe havalandırmalı. Çoğu zaman bu sistemler duvarların kurulumdan sonra, olay yerinde olacak. Bazı durumlarda kullanıma hazır cephe ticari yöntemler ile verilen binaların ısı yalıtımı için kullanılır. Her durumda, bu tür yapıların ısıtma evlerin sahipleri kaydedebilirsiniz kalmaz, aynı zamanda önemli ölçüde onların ömrünü arttırarak binanın duvarları yıkımına karşı korumak için.

Diğer tip kaynaktan cephe sistemleri, havalandırma, hava nemi kaldırarak serbest geçtiği ara tabakanın mevcudiyeti ile temel olarak farklıdır. Şu anda, bu tip perde duvarları en etkili ve yaygın olarak kullanılan olarak kabul edilir. Bu tür sistemler genellikle böyle devam mağazalar, kafeler, restoranlar, eğlence merkezleri ve duvarlarında, kamu binalarında, farklı yüksekliklerdeki evlerinde görülebilir. D.

tür

havalandırmalı cephe - Böylece, tasarım genellikle kesinlikle gereklidir konut binaları içindir. Bunu ne biz bulunur. Daha sonra, en tür sistemlerin farklı türleri görelim.

Yapı malzemelerinin cihaz havalandırmalı cephe en farklı çeşitleri kullanılabilir zaman. ısı yalıtımı genellikle polistiren köpük veya mineral yün kullanılır gibi. Torna yalıtım kalınlığı ile karşılaştırılabilir ışın genişliği monte veya özel Bu amaçla, alüminyum profili için tasarlanmış silinmez. Bir bitirme kaplama astarları, blok evin dış cephe kaplaması, metal profil veya granit uygulanabilir gibi. İkinci seçenek en prestijli kaplama olarak kabul edilir.

Tasarım seramik granit cephe Özellikleri

Son yıllarda ince yüzeyli havalandırılan sistemi çok popüler hale gelmiştir. Başlıca nedeni güzel görünümü. evlerinin ahenkli ve çekici hale getirmek isteyenler, kesinlikle dekorasyon için bunu kullanmalı ve yalıtım havalandırılmış cephe. Sistemin ne tür ve tam olarak duvara monte nasıl - en ileri konuşalım.

Farklı seramik granit cephelerinin avantajları nelerdir

havalandırmalı sistemlerin avantajları ilk etapta isnat edilebilir:

 • Birleştirilmiş ve çok yönlülük. Bu tip havalandırmalı cephe Dağı sistem yılın herhangi malzemeden yapılmış duvarlarda, kesinlikle herhangi bir zaman olabilir.
 • Tamir için gerek kalmadan uzun kullanım ömrü.
 • Çeşitli olumsuz çevresel faktörlere karşı direnç.
 • bakım kolaylığı. Granit temizlenmesi çok kolaydır. ev güzel bir görünüm dönmek için sadece bir hortumdan su duvarlarını dökün gerekir.
 • Çok güzel ve prestijli bir görünüm. Bu şekilde dekore cepheler, parlak, özgün ve zengin görünüyor.
 • Yangın direnci. Tipik olarak, sadece sigara yanıcı maddeler gibi sistemler montaj kullanılmaktadır.

bitirmek bu tür dezavantajları birinci ve bazı meclis başta yüksek maliyet ve karmaşıklık atfedilebilir. havalandırmalı mı granit cephe sadece profesyonel sanatçılar tarafından genellikle. Ayrıca, bu tür sistemlerin dolaylı dezavantajı sipariş seramik granit bitirir üretimi ihtiyacı olmuştur. Bu özel yapı zordur için hazır malzemeyi satın alın. karo boyutu sonra binanın kendisinin boyutunun katları olmalıdır. işi bitirme gerçekleştirirken tavsiye edilmez unsurları Kesme. Aksi takdirde, cephe ahenksiz bakacağız.

havalandırmalı cepheler için Alt Sistem

Bu durumda granit - - evin duvarlarına bağlı olup yüzden bitirir geçtiği özel bir tasarıma diyoruz. alt örneğin çerçeve, yalıtım ve su geçirmezlik gibi havalandırmalı cephe elemanları içerir.

U-şekilli T- ve porselen özel alüminyum profillerden yapılmış bir son çıta olarak kullanıldığında. bir ısıtıcı gibi bir mineral yün ya da genleştirilmiş polistiren olarak kullanılabilir. Su yalıtımı özel filmler, membranlar yaptı. havalandırılmış cephe için bu tür bir alt ve yüksek bir güvenilirlik derecesine sahiptir. Alüminyum profil kolayca karoların ağırlığını dayanabilir ve çağdaş yalıtım anlamlı duvarların performansını artırmak.

Kurallar granit cephe havalandırmalı inşa etmek

Bu tür yapıların popülerlik için ana nedenlerinden biri onların çekici bir görünüm. genel olarak seçilir binalar bitirme için büyük boy (600x600, 800x800 ve 800x1200 mm) kaplar. Evin cepheleri - İnşaat alanında genellikle çok büyük ve bu nedenle küçük kum taşı elemanları Üzerlerine fazla estetik değil bak.

fayans sonra, uyum binanın dış tasarımı ile, bu seçildiğinde harmanlayarak, aşağıdaki gibi bir sistemin gerçek montaja devam edebilirsiniz bir cephe kaplaması. Bu nedir ve neyi tür sistemlerin tasarımı, şimdi biliyorsun. Daha sonra, böyle bir cephenin tüm unsurların teknoloji yükleme düşünün.

Aşağıdaki adımlar bu çeşitlilikte bir havalandırılan bir sistem içerir montajı:

 • parantez duvar işaretleme,
 • Bu unsurların doğru montaj,
 • Bitki su ve ısı yalıtımı,
 • kurulum kılavuzu,
 • Montaj taş dış tabaka.

montaj braketi

mümkün olduğunca düz olmalıdır duvarda bu öğeleri sabitleyin. Onların tesisatın doğruluğu üzerinde havalandırılan cephe nasıl görüneceğini doğru müteakip bağlıdır. Teknoloji montaj braket zorunlu ön düzeni içerir. Aşağıdaki gibi yürütülür:

 • Tutulan majachnye hattı: alt yatay ve (son cephe) iki dikey. Eğer tesviye kullanabilirsiniz doğru işaretlemeyi olun.
 • her üç hat sabitleme noktaları parantez uygulanır. Bu silinmez bir kalem binayı kullanıyor.

Parantez için delikler perforatörü kullanarak düzeni üzerinde yapılır. Bunların her birinde paronitovye döşeme üzerine takılması gerekir. parantez bağlandığı ankor dübel bir tornavida kullanarak.

Hidro ve ısı yalıtımı

bina duvarlarının güvenlik özelliklerini, bu gibi havalandırmalı granit cephelerinin, montaj malzemelerinin sistemi olarak yapıları inşa geliştirmek için devam edin. yalıtım levhaları yuvası ile onlara kapattı. Delikler parantez doğrudan yapılabilir. ayrıca panellerin her biri güvenli başlığını yuvasından dübeller. Bir dama tahtası deseni aşağıdan yukarıya cephe elemanları yalıtım için ayarlayın. Bir sonraki aşamada plaka hidrokoruyucu membran kapalı. Tespit doğru aynı türün ısıtıcı tapalarından duvar taşınır. En az 10 cm'lik bir çakışma ile yatay yönde filmi monte edilmiştir.

Fayans havalandırmalı cephe: çerçeve tertibatı teknolojisi

kiremit altında kasalar üretimi için yaygın olarak karo ek yerlerinin rengini taklit kullanılan profildir. Bazen kullanılan ve güzel ayna alüminyum elemanlar parlatılmış.

su geçirmezlik zarı yalıtım sabitlenmiş sonra yükleyerek seçilen U-şekilli profiller hemen başlar. Bu vidalar vasıtasıyla dikey bir pozisyonda parantez sabitlenmiştir. Yeni oluşturulan profiller tuğla yüzünün köşesinden bir mesafede sabitlenir. Tüm kılavuzları dikkatlice kullanarak aynı hizada olmalıdır terazisi ve bir düzlemde güvenli.

Bir sonraki adımda açısal çerçeve elemanlarının montajını başlayacak. Bu L-şekilli alüminyum profilden imal edilmiştir. Montaj gelecekte merkezi bir dikey elemanı, binanın bir köşesinde paralel bir şekilde yapılır, ve yatay güvenli U-şekilli bir dış raya tutturulur.

astar

havalandırma sistemleri kurulumu kendisi fayans çiniler en kurulumunu sona erdirir. özel klyaymery için kaplama kaplama malzemesinin güvenliğini. Önce bir su terazisi yardımıyla, onların sayısını düşürmek monte. Klyaymery U-şekilli profili profillerine sabitlenir. Daha sonra, bağlantı elemanları ilk satırı fayans yüklü. Sağ granit sıkıca sandık üzerinde sabitlendi, böylece üst klyaymerov Bağlama üretirken havalandırma cepheler yükleyici sol elini destekler. elemanların yatay ve dikey bir düzenleme sürekli seviyesi ile kontrol edilir.

Gördüğünüz gibi granit cephe kaplaması olarak bir yapı için montaj prosedürü, teknolojik olarak oldukça karmaşık. Tabii ki, inşaat ve montaj işleri her türlü gerçekleştirilmesinde deneyime sahip kişiler, bu kendi başlarına bu görev ile başa çıkabilir. Bu konuda özel becerilere sahip olanlar, böyle bir sistemin kurulumu hala profesyonellere bıraktı gerektiğini gelmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.