SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Cıva zehirlenmesi belirtileri - nasıl bu durumda davranmaya?

Civa - oldukça toksik bir elementtir. Zehirli onu çiftleri evde ve işletmedeki olabilir. Evde, sıradan bir kırarak, cıva zehirlenmiş alabilirsiniz cıva termometre, civa lamba veya bir barometre. Bu durumda, toksik sıvı metal, ince, parlak topları yüzeyi boyunca akar ve hemen buharlaşmaya başlar.

Get cıva zehirlenmesi işletmeler, hasarlı cıva pompaları, basınç göstergelerini olabilir. cıva gıda ile yutulduğunda Kronik zehirlenme kötü havalandırılan bir alanda cıva buharlarının solunması yoluyla meydana gelebilir. Cıva, insan vücudunda birikir ve hemen hemen o türetilir. Civa zehirlenmesi, kronik ve akut bir taslaktır.

Oldukça sık, ihmal nedeniyle zehirlenme riski vardır. Biz kırık bir termometre bahsediyoruz. sadece o görmeseydim En kötüsü, veya tüm sızdırılmış madde toplandı değil. Farkeden zehirlenme ilk sinyallerini cıva ile, acil ihtiyaç tedavi arayışına.

buharlaştırma ile zehirli metal buharları vücut üzerindeki yıkıcı bir etkiye başlar. Orada zehirlenme belirtileri şiddetli baş ağrısı, halsizlik, şişmiş diş etleri ve kanama ve: cıva ile aşırı tükürük salgılanması. 40 derece, titreme, öksürük, nefes darlığı sıcaklığın belki bir artış görülür.

Yavaş yavaş toksik maddeler, zehirlenme belirtileri konsantrasyonunu arttırır Bu daha belirgin hale gelmektedir. İlk şiddetli baş ağrısı hakkında çok endişeli değil eğer, halsizlik - Bir süre cıva zehirlenmesi açık belirtileri göstermeye başladıktan sonra, birçok hastalığın atfedilebilir belirtiler daha önce değinilen.

Büyük olasılıkla, bu semptomların yalnız cıva zehirlenmesinden puan, ama her ikisi birlikte sağlıkta keskin bozulma diğer nedenler ile izah edilmez, özellikle sağlık çalışanı dikkatle bu seçeneği dikkate almak zorundadır.

civa zehirlenmesi denilen Kronik zehirlenme cıva buharı. Bu, esas olarak sinir sisteminin ciddi bir zarar verir. sinirlilik, uykusuzluk ya da kabus kesilen rüyalar - zehirlenmesi ilk işlevsel aşamasında nörolojik bozukluklar teşhis.

taşikardi Olası belirtileri, aşırı terleme, tiroid genişleme. civa zehirlenmesi devam ederse, süreç bir sonraki aşamaya devam edebilir - psikoorganik.

titreyen parmakları ve ayak parmakları, sonra da tüm vücut var. Yürüme okunamaz hale gelir, kırık, sen el yazısını değiştirebilir. cıva zehirlenmesi belirtileri acil tıbbi durumlar için ciddi bir sebebi olmalıdır. süt içmek tıbbi ihtiyaçlarının gelmeden kurbanı, daha sonra yapay kusturmaya.

cıva zehirlenmesi sonuçları insanlara çok tehlikelidir ama işin kendi bilgisine güvenmeyin, kurban vasıflı tıbbi bakım ve onun durumunun sürekli izlenmesi gerekmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.