SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ya çocuk burun nefes almıyorsa?

Ciddi rahatsızlık getirmek yaygın patolojiler, atfedilen nazal solunum (burun nefes almaz iken) ihlali, yaşam kalitesini, çeşitli komplikasyonlara neden azaltır. baş ağrısı, sinüzit, burun ve burun kurşun usulsüzlükler kronik rinit, çocukların zihinsel gelişiminde, damarsal distoni, kronik bronşit, yorgunluk, depresyon, nevroz, beyinle sorunları, gecikme horlama polipozis, farenjit,.

burun nefes almıyorsa bir çocuk bakmak Özellikle ağrılı. Nasıl bebeklerde burun akıntısı tedavisi için?

(Daha az veya) çay kaşığı tuz su bardağı başına - burun bebek nefes değilse, o zaman papatya eden bir çözeltiye, tuzlu su ile yıkanmalıdır. yordamı gerçekleştirmek için, tam sopleotsos çevirmek ve çocuğun burun deliğine enjekte edilmelidir. o meme çıkacaktır aracılığıyla takip etmez ikinci burun deliği Kenetleme. aşağıya bakmalıdır lavabo üzerinde bebeği tutun (sırtını bebek yatarken benzer bir prosedür yapılabilir olamaz!). burun akıntısı uzun süre sürerse kolloid gümüş veya Protargolum kullanma ihtiyacı gömmeye. Daire yeterli nem muhafaza edilmelidir etti.

Doktorlar (çoğu durumda) bulaşıcı hastalıkların rinit görünümünü açıklar. Bu durumda, vücut virüs nötralize edici bir madde ihtiva etmektedir mukus, serbest, enfeksiyonun yayılmasını durdurmak için çalışır.
Burun bulaşıcı rinitte nefes etmezse başlıca görevi, mukus kurutma önlemektir. Bu gibi durumlarda, gerek nemlendirilmiş temiz havayı soğutmak için. çocuk düzenli içme sağlamak olmalıdır. kuru mukus bebek nefes burun kullanabilecektir ve olmayacaktır zaman ağız solunumu olur. Sonuç olarak, bir burun akıntısı mukus kalınlaşma ve bronşit veya zatürre başlangıcı olabilir bronşların, lümeninde onun kurutma kadar yol açacaktır.

tuzu küçük bir ekleme ile su rinit, normal tuzlu su çözeltisi, kontrol edilmesi için kullanılan en basit ve uygun fiyatlı anlamına gelir. bebekler burun nefes yoksa, her burun deliği 3-4 damla içine enjekte herhangi frekans ile bu çözüm ile bunu gömebilirim, aşırı doz korkmamalı.

Nezle, bebek aynı zamanda ekteritsida, hafif bir dezenfeksiyon ile yağlı sıvı kullanılarak tedavi edilebilir. yağ dahil çocuğun burnunun mukozasını kaplayan ince bir katman anlamına gelir ve kurumasını önler. yardımı ile başa çıkmak vazelin yağı veya zeytin yağı, tokoferol ya da retinol (E vitamini yağlı çözeltiler ya da A). rinit Bu çözeltiler 2 damla her 2 saat için enjekte edilmiştir. Onlar da serum fizyolojik ile birleştirebilirsiniz. Yukarıdaki yöntemlerin tamamı hiçbir yan etkileri vardır.

şeyler vazokonstriktör (Nazol, galazolin, sonorinom, naftizina) damla için kimin burun bulaşıcı hastalıklar sonucu nefes almadığını Çocuklar, bu gerekli değildir. Hamilelik sırasında burun nefes almıyorsa, bu en uygun tedavi, hem de bebek için olduğunu. Bir çocukta burun akıntısı o şekilde almazsa, kendi başlarına geçecek.

Burun solunum başka nedenlerle zor olabilir. artırırken ihlali oluşabilir kıvrımlar alerjik, vazomotor, hipertrofik rinit sonucu. Nefes komplike olduğunda sapmış septum, polip, lenf bezleri, dış burun bölümünün travmatik deformiteleri de.

Bu gibi durumlarda, çok farklı tedavi gerektirir. KBB geniş deneyimi burun solunumu geri yükleyin. Her durumda, doktorun bireysel muayene ile tedavileri atanabilir. Bu nedenle, vazomotor rinit, bağlı burun kaynaklanan damlalar, lazer, argon plazma, radyo dalgası maruz dağlama konka (submukozal koterizasyon) ile ortadan kaldırılır. Septum sapan bozuk kemik fragmanları veya kıkırdak kaldırarak sadece yetişkinliğe giderilmiştir. Hastanede iki hastalığın kombinasyonuyla bu anomalileri düzeltmek için kombine müdahaleyi yaptı. geleneksel yöntemlerle (saçaklanmanın, lazer buharlaşma) uzun süreli bir etki ile karşılaştırıldığında verir endoskopik polipoetmoidotomii tedavi nazal polipoz.

En önemli şey hatırlamak - çocuk (ve yetişkin) içinde burun nefes Yasa ihlali tıbbi bakım aramak yerine, tek başına tedavi reçete gerekiyorsa.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.