SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Farenjit hastalığı - bu nedir?

boğazda rahatsızlık ve ağrı farenjit gibi yaygın bir olguya işaret edebilir. Bu nedir? Bu , akut kataral veya solunum hastalıklarının bir belirtisi olabilir farinks iltihabı. Hasta ayrıca öksürük, cızırtılı, boğaz kaşıntısı rahatsız edebilir. farenjit hastalığı erişkinlerde hem de çocuklarda gelişebilir. Çocuklarda hastalığın tanı onlar rahatsızlık şikayet edemez gerçeğiyle karmaşıklaşır. uyku bozukluğu, iştah, sinirlilik, ağlama kaybı: Ancak, özenli anne kırıntısı davranışlarında değişiklik fark.

Farenjit: bu nedir ve hastalıkların türleri nelerdir?

Farenjit, akut veya kronik olabilir.

Hastalığın akut form genellikle ayrı olarak gerçekleşir ve akut viral veya enfeksiyöz hastalıkların belirtilerinin biri değildir.

Kronik farenjit, sırayla, hipertrofik ve atrofik ayrılmıştır. İlk durumda tahriş tahrik eden bir yapışkan mukoza balgam, daralan tıkanıklığı vardır. Özellikle şiddetle sabah rahatsız ve bulantı veya kusma eşlik edebilir. Atrofik farenjit semptomlara ile karakterize edilir: mukoza kuru, sert ayrılabilir kurutuldu mukus üzerinde mevcut olabilir. Kalıcı yara ve vardır kuru boğaz.

Farenjit: Hastalığın nedenleri

Bütün kronik hastalıklar gibi, farenjit bir zayıf bağışıklık sisteminin fonunda gelişebilir. Ayrıca, bu durum paralel, stres, yorgunluk ve vücut hipotermi meydana gelen enfeksiyonları provoke edebilir.

Kronik farenjit sık akıntılı kaynaklanıyor olabilir bakteriyel hastalıklar, veya viral enfeksiyonlar. kimyasallar, hava kirliliği, aşırı alkol tüketimi, sigara: Buna ek olarak, olumsuz etkisi iklimsel ve çevresel faktörler olabilir.

Acil bir farenjit şüphesi varsa bir doktora danışmak gerekir. Bu nedir ve rahatsızlığı ortadan kaldırmak için nasıl doktor söyle.

Hastalığın tedavisi

Tedavi farenjit karakteristik semptomların azaltılması ve hastalığın temel nedeni ortadan kaldırmak için hedefleyen, kompleks gerçekleştirilir. İlaç tedavisi, bir anti-inflamatuar analjezik, antiseptik ve antibakteriyel ilaçların kullanılmasını içerir. Bulaşıcı farenjit tavsiye atomizasyon kavite boğaz antiseptik ve analjezik aerosol ile. Hastalığın alerjenik doğa antihistaminikler reçete zaman.

Akut farenjit kullanılan immünomodülatörler tedavisi için, vücudun savunma üretimini uyarırlar.

Hastalığın, kronik formlarının tedavisi ağız boşluğu ve üst solunum yollarında enfeksiyon yeniden düzenlenmesi odakları ile başlar.

kuruluk ve boğaz ağrısı ortadan kaldırarak öncelikle amaçlayan atrofik farenjit tedavisi. Bu amaçla, alkali ve yağ İnhalasyon için.

Hastanın durumuna olumlu etkisi deniz ve dağ havası vardır.

Buna ek olarak, iltihaplı mukoza daha fazla zarar görmemesi için ve hastalığın önlenmesi için, bazı besin yönergelerine uyması önerilir. , Kaba baharatlı, tuzlu, sıcak ve soğuk yiyecek diyetten çıkartılır mı.

Ne olduğunu, nedenleri ve tedavi kılavuzları: Bu makaleyi okuduktan sonra, farenjit gibi bu hastalık hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz. Daima hastalıkların belirtilerini görmezden ve sağlıklı kalmaz, sağlığınızı izle.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.