Tarım

Starozhilovo damızlık: adres, telefon

Starozhilovo hara Ryazan bölgenin kültürel mirasının en ilginç nesneler biridir. Dahili bu karmaşık mimar Shechtel tarafından XIX yüzyılın sonunda oldu. Rusya'da demiryollarının ünlü oluşturucu Baron Paul von Derviz en genç oğlu kompleksinin inşaatını finanse.

fabrika adresi

istenirse Ryazan bölgesinde bu tarihi kompleksi oldukça zor bulun. Starozhilovo köy ilçe merkezidir. harada için Ryazan itibaren Ryazan karayolu boyunca sürerek ulaşılabilir. yaklaşık 37 km sonra Akulovo köyünde sağa gerekir. imkansız Starozhilovo köyü yakınlarında görkemli bina damızlık çiftliği atlayın. kompleks boyutları uzaktan kadar fark, önemli bir yer alır.

Damızlık çiftlik ve toplu taşıma almak kolaydır. basitçe köye Starozhilovo geçmiş çalışır herhangi otobüsünde oturmak gerekir şehir otogarda Bunu yapmak için. Bazı antika severler köye ve trende gelir. Bilet tren "Ryazan-Chemodanovka" alabilir. Köyden kendisi iyi işaretlenmiş Starozhilovo damızlık bulmak oldukça zordur. Ryazan bölgesi, Starozhilovo s: bu karmaşık şöyledir Adres. n., st. Konezavodskaya, d. 1A.

Bitki tabanının Tarihçesi

ekonomik ve tarihsel sitenin inşaatı 1891 yılında başlamış ve 1897 yılına kadar devam etti, ancak, Starozhilovo Stud açma yılda 1893rd düşündü. bölgede Kara XIX yüzyılın ortalarında Paul von Derviz babası tarafından satın alındı. köy geçerken Starozhilovo Yapımına ve Baron von Derviz açtı Ryazan-Kozlovskaja demiryolu, açtı. köy sitesi o Sahibe aldım Olgi Orlovoy.

Baron ölümünden sonra karısını ve oğlunu yaklaşık 1 milyon ruble ayrıldı. Bu nedenle, bir damızlık halefi inşa etme arzusu oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirmiştir - sadece bazı altı yıl.

Kompleksin Özellikleri

Başlangıçta Starozhilovo damızlık Derviz arkaplan 12 binadan oluşmaktadır. konut binaları burada yer bırakılan hayvanlar koç, böylece demirci dükkanı, ahır, arena, süt ve .. için alan ek olarak Maalesef günümüzde sadece kompleks, çeşitli Müştemilatı ve bir apartmanda stabil kaldı. Diğer inşaat süresi yedek vermedi. Duvarlar ve birçok devrim öncesi binaların temelleri korunur, ancak bunlar en güzel kalıntıları vardır altındadır.

Karmaşık F. O. Shehtel mimarı tasarımını geliştirilen aslında, değildi. O bir sanatçı olarak eğitim almış, ama çünkü ahır yapımında herhangi bir mimari kanonlar uyulması değil. geç XIX yüzyılda birçok Uzmanlara göre, en sonunda çok iddialı almak için bina. Ancak, atlar Shekhtel biliyordu seziyorum. Bu nedenle, uygun hayvan konut kompleksi çok kullanışlı geldi.

İşçi ve süvari atları Starozhilovo damızlık

Başlangıçta, Baron von Derviz doğurmak ve yeni santralin Ryazan beygir geliştirmeye karar verdi. Bunun için onlar paçaları Orel cins üç Ardennes Brabant ve birkaç kraliçeler satın alındı. Ortaya çıkan melez, ağır tip elde mükemmel özelliklere sahip bulundu.

Biraz sonra Starozhilovo saplamaya süvari atları yetiştirme amaçlı, onarım departmanı kuruldu. üreticiler olarak Baron von Derviz Arapça, Orlov-rostopchinskih kullanmaya karar ve İngiliz atları Safkan. Bir süre sonra açılıp paça ayrılması oldu. 1897 By zaten fazla 2.700 atları Starozhilovo bitki üzerinde tutuldu.

devrimden sonra Bitki

1917 sonra, şirket Baron Derviz, elbette, kamulaştırıldı. af ve yıkım Starozhilovo damızlık itibaren sonradan yeni bir hükümetin çok atları tabi olduğu gerçeği ile kurtardı. İç Savaş sırasında karmaşık Kızıl Ordu için yetişkin atlarımdı.

20 yılda Ryazan süvari kursları bitkinin tesislerinde düzenlendi. Bu okulun öğrencilerinden biri İkinci Dünya Savaşı kazanan G. K. Jukov, gelecekteki Mareşal oldu. Ayrıca bu kurslar genellikle Budyonny katılmaktadır.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Fabrika

İkinci Dünya Savaşı Starozhilovo damızlık sırasında, maalesef bir durma noktasına gelir. Ne zaman köy sakinlerine Alman yaklaşım onun atları tahliye etmeye çalıştı. Ama nehir Oka bütün sürünün geçişi sırasında öldü. Bazı tarihçiler bu Tesadüf değildi inanıyoruz. Belki fabrika işçileri özel olarak düşmana bırakmak değil, atları boğuldu.

Ilginç bir gerçeği çok Starozhilovo de çevre tek bir bomba düştü değilken olmasıdır. Belki de tesadüf olduğunu ve belki bu durumda bir rol eski sahibinin bir Alman ismi oynadı. Almanlar kendi seyrinde geri sürüldü sonra Starozhilovo Smolensk damızlık atları sürdü. Orada hayvanlar savaşın sonuna kadar tutuldu.

60-70

İkinci Dünya Savaşı'ndan hemen bitiminden sonra Starozhilovo taslak atlar ve paça başka bir parti verildi. Ancak, yeni bir çağ koşullarını dikte ve bitkilerin çoğu askeri olmayan veya çalışma ırklar ve spor sürme ekimi transfer oldu. Aynı şey Starozhilovo yapıldı. Bitkinin üreten kısmı Trakehner atları satın tamamladı Polonya'da başladı. 16 yıl sonra, hayvancılık Starozhilovo hara 39 300 kafalarından büyüdü.

70'lerin Trakehner sonunda tarihi vatanlarına iade edildi - Kaliningrad bölgesinde. aynı bitki üzerinde Starozhilovo doğurmak ve Rus binme ırkı geliştirmek. Karmaşık arka Orël atı ilk sahibinden yana ilk defa. Ne yazık ki, zaman Rus atı neredeyse dejenere doğurmak. Büyük zorluk ile, bitkinin başları 21 kısrak bulabildim. Ve sonuçlar önümüzdeki uzun değildi. Birkaç yıl içinde bitki SSCB Usta, Dünya Kupası Dixon, ünlü Duty, Duke ve Diyalog gümüş madalya çoklu şampiyonu olarak böyle seçkin Rus sürme atları büyümüştü.

bugün

Günümüzde bitki Starozhilovo, maalesef iyi kez yaşanıyor. Burada yer alan yirmiden fazla atlar değildir. Bina yavaş yavaş çürür ve hatta güvensiz hale gelir, geçen yüzyılın 90'lı beri tamir edilmemiştir. Personel adil durumda tutmaya çalışıyoruz, ama ahırların çatı düşmek için hazır olduğunu ve katlar sürekli başarısız olan. Orada binada Isıtma, at sürekli kışın soğuk olsun.

Ryazan bölgesinde sakinleri bitkiye dikkat etmek yetkilileri soran imza toplamak. Ancak, belirli henüz elde edilmemiştir sonuçlanır.

Starozhilovo damızlık: telefon idaresi

En azından biraz bitkiye ayakta tutunup karmaşık ve atları keşfetmek isteyen birçok turistlere yardımcı olacak. İlgili uzmanlık şirkette veya doğrudan kompleksin yönetiminde, Ryazan yapabilirsiniz bir tur satın alın.

Starozhilovo damızlık keşfetmek isteyen tüm gerekli bilgileri temin telefona 8 (960) 571-48-67 tarafından. Tur genellikle binanın kendisi, hem de açık padok atların muayene ziyaret edilir.

satılık atlar

Tabii ki, bitki yapan ve koğuşları uygulanması edilir. Satın atlar veya Rus Trakehner yukarıda listelenen numaradan döndürülebilir. Buna ek olarak, bitki satılmış hayvanların fotoğrafları bakabilirsiniz kendi web sitesi var. Ve ayrıca "VKontakte" Starozhilovo damızlık onun grup yol açar. satılık Atlar düzenli olarak burada sergilenmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.