SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Soluk borusu iltihabı: Belirtileri ve Tedavisi

Soluk borusu iltihabı - trakea zarının iltihabı. Şnorkel (trakea) larinks ve sorunsuz iki bronşlara başlar. trakeal inflamasyon - Üst solunum yollarının çok yaygın bir patoloji. soluk borusu için, akut ve kronik olarak meydana gelebilir. Akut soluk borusu genellikle larenks, yutak ya da burun boşluğu içinde iltihaplanma bir arka planı ortaya çıkar.

Virüsler ve bakteriler en sık trakeit neden olur. aşağıdaki gibi mikroskobik düzeyde Hastalığın belirtileri gösterilmiştir: ödem, infiltrasyon, hiperemi ve yüzey mukus büyük miktarda zaman kaydedildi noktası (peteşial) kanama ile kaplanır mukoza zarı, ödem. alkol ve sigara İnsanlar kötüye kronik trakeit kayıt çok daha muhtemeldir. Hastalığın belirtileri öksürük uzun ve uzun süren nöbetleri şeklinde kendini göstermektedir. Kronik tracheitis etyoloji akciğerler, böbrekler ve kalp hastalıklarına neden hava yollarında yaşanan durgunluğu nedeniyle olabileceğini unutmamak gerekir. nedeni burun ve paranazal sinüs boşluklarının bir soluk borusu iltihabı ve iltihap olabilir.

Çocuğunuz tracheitis tanısı ise, çocuklarda belirtiler erişkinlerde (gece meydana büyük olasılıkla boğaz ağrısı, göğüs ağrısı, kuru öksürük,) 'de daha sık çok görülür. Çocuğun Oskültasyonda sıklıkla hırıltı dinleniyor.

Kronik soluk borusu iltihabı teşhisi, semptomları trakea mukozasında hipertrofik ve atrofık değişimler olarak ortaya çıkabilir. atrofik tracheitis karakteristik bir özelliği, trakea mukoza daha ince hale, yani grileşiyor, bazen yüzey öksürük neden olur küçük kabuklar ile kaplanmış, parlak ve yumuşak hale gelir. Hipertrofik trakeit tartışırken, semptomları vazodilatasyon gösterir ve mukoza zarının şişme, mukus sentezi ve pürülan balgam artar. Doktorların teşhisi oskültasyon ve davranış laboratuvar testleri sonra ayarlayın.

Soluk borusu iltihabı: belirtiler ve tedavisi.

Bu hastalığın tedavisi, altta yatan nedeni ele almayı hedeflediği, nedensel doğasıdır. hardal reçete göğüs hastalarında kan dolaşımını artırmak için. alt solunum yolu inflamasyon gelişimini önlemek için antimikrobiyaller (antibiyotikler, sülfonamitler) kullanmak için gereklidir. ekspektoranlar alkali inhalasyon, tayin olarak hatmi kökü, vb meyan kökü, çim termopsisa Tüm virüs kullanılan soluk borusu - rimantadin, interferon (tedavinin ilk günlerinde en etkili).

inhalasyon kullanımı buhar veya için doktorlar ultrasonik püskürtücü. Evde, inhalasyon bu cihazlar olmadan gerçekleştirilebilir. Bu amaç için en çok ilaç (- okaliptüs, anason veya yapraklarının birkaç damla% 10 alkolat iyot çeşitli birkaç bardak su ile ısıtılan bir tava kullanılan Mentha yağ). Böylece, ısı inhalasyon üç dört gün boyunca günde birkaç kez yapılmalıdır.

akut ve kronik soluk borusu olarak propolis kullanabilir. (60:40 oranında propolis ve balmumu) arı ürün ile teneffüs atama. Soluma 15 dakika boyunca günde iki kez (sabah, akşam) harcarlar. Ne zaman kuru öksürük - glaucine, kodein libeksin. Komplikasyon hastalığın ilk günlerinde gırtlak veya farenjit yeterince etkili soluk borusu apomorfin hidroklorür ilaçtır. purulent oluşmasında en iyi yardım aerosol antibiyotik balgam. Tatmin edici sonuçlar antibakteriyel vitamini tedavisi ile tedavi (askorbik asit, retinol) bir kombinasyonu ile elde edilmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.