MaliSigorta

Fonun FFOMS, temel işlevleri ve görevleri Deşifre, kuruluşun bütçesi

(Bundan FFOMS veya Fon) Federal Zorunlu Sağlık Sigortası Fonu - bu Rusya Federasyonu nüfusunun sağlık finanse etmek kurulmuş bir devlet kurumudur. Fon sonra değil çünkü öne finanse etmek para var olmayan bir bütçe devlet bütçesinden ve sigortalılardan (gerçek ve tüzel kişiler) alınan fonlardan. FFOMS kar amacı gütmeyen bir varlıktır , mali ve kredi kurumunun bilanço ve kendi özelliği kendi vardır.

FFOMS deşifre

başlığın her kelimeyi düşünün. Ne anlama geliyor ve neden bunu tercih ettiniz?

 • Federal. Fon, federal düzeyde merkezileşmiş Rusya Federasyonu'nun her konuda bölgesel ofisleri vardır ve faaliyetlerini federal kanunlarla düzenlenir dayandırır.
 • Vakfı. nüfus için kaliteli ücretsiz sağlık bakımı sağlayan - Bu özel sosyo-sosyal amaç için tasarlanmış kendi bütçesine sahip kar amacı gütmeyen bir organizasyondur.
 • Zorunlu. Bu terim Rusya Federasyonu'nun bütün vatandaşların zorunlu olarak sigortalı gerektiği anlamına gelir. Anayasa'ya göre, her vatandaşın devlet ücretsiz tıbbi bakım aldıkları için ve düzgün düzenleme hakkı bulunmadığını, tek sonra harcanacak olan Fonu için (kendi başlarına ya da işveren aracılığıyla) sigorta primleri ödemek zorundadır.
 • Tıbbi. Vakfın temel amacı - sağlık, yani mevcut sağlık sorunları olan kişiler için yardım sağlanmasıdır.
 • Sigorta. vatandaşların belli mahsup edildiği bir durumda ekonomik ilişkilerin bu özel tür sigorta primleri, tek bir yerde toplanır ve gerekirse bir miktar sigortalı vatandaşlar veya sigorta hizmetlerine geri verilir.

Böylece, bir zorluk FFOMS deşifre - önemli organizasyonlara belirtmek için Rusya Federasyonu kullanılan terimler hakkında genel bir fikir sahibi olmak yeterli.

hükümet düzenlemeleri

Fon aktivite federal ve bölgesel düzeyde Rus mevzuatına tarafından düzenlenir. ana gövdesini çalışır ve toprak bölünmeleri olan ana belgeler:

 1. RF Anayasası.
 2. FZ, "Rusya Federasyonu Zorunlu Sağlık Sigortası Üzerine" 29.11.10 tarihli.
 3. Vakfiyesi.
 4. her yıl için "zorunlu sağlık sigortası finansman amacıyla Üzerine" M.Ö. kararname.
 5. RF Bütçe Kanunu.
 6. Rusya Federasyonu'nun diğer Yasama eylemleri.

Fon işlevi

Temel işlevler FFOMS - vatandaşlara sağlık hizmetlerinin finansmanını sağlamak için - bu onun yaratılış ana amaca ulaşmak için gerçekleştirir görevleri vardır. Onlar para. 8 Ch sabitlenir. 6 Sigorta Yasası FFOMS ve devlet:

 1. ücretsiz tıbbi hizmetler programın ana hizmetlerinin genişletilmesi katılır.
 2. Bu biriken ve program için fon yönetiyor.
 3. Bu toprak organları için fon sağlamak için koşullar hizalar.
 4. toprak organlarının faaliyetleri ve program kapsamında fonların hedeflenen kullanımını denetler.
 5. Bu sigorta fonları kullanım programı kapsamındaki kuruluşlardan ve bunların zorunlu katkıların koşullarıyla uyumluluğu izler.
 6. Bu ücret ve işsiz kişilerin tıbbi bakım sağlanması yönlendirilir poliçe (bireyler ve kuruluşlar) gecikmiş, para cezaları ve ceza, topladığımız hakkına sahiptir.
 7. kendi ifadeleri korur, şekli muhasebe tedavi konular düzenlemeler, formlar, dokümanlar belirleyen ve yetkileri çerçevesinde gerekli talimatları vermek ayarlayın.
 8. sağlık hizmetleri ve sağlık sigortası, uzman ve sigortalı kişilerin Kadroları kalitesine yapan kuruluşların üniforma kayıt koruyun.
 9. yetkileri dahilinde diğer işlevleri gerçekleştirir.

MHI politikası

zorunlu sağlık sigortası Fonu verir ve hangi Rusya Federasyonu vatandaşı serbest nitelikli sağlık hizmeti alma hakkına sahip olacaktır ana belge, politikasıdır.

politika, bölgesel organlar FFOMS veya Fon verme yetkisini devrettiği ticari kuruluşlar, mevcuttur politikaları (sağlık sigortası şirketleri).

HIF toprak gövdesinin (veya sigorta için gerekli yetkiye iletilen edildi bu kuruluşlar) verilmelidir çocuğa bir politika ve doğduğu ifadesine başvururken, sadece bir pasaport gereklidir hitap etmek. Personelin aldıktan sonra gerçek makbuz kadar politika kapsamında tüm hizmetleri kullanmasına izin verir (1 ay süreyle geçerlidir) geçici sertifikasını yayınlayacak.

Fon bütçesine dahil edilir ne

Fon bütçesini oluşturan anlamak için, o kısaltmalar transkript ne hatırlamak gereklidir. FFOMS (624.000 ruble içinde yıllık maaş miktarı ile) 2014 yılında% 22 emeklilik fonuna ve yukarı ödenir sözde sosyal yardımlar ile fon alır. FFOMS vergi Bu miktarın% 5.1 dışındadır. yıllık gelir 624 000 ruble toplamını aşıyorsa, Emeklilik Fonu sonraki toplamları ile ödeme% 10, ve sadece% 3.7 FFOMS içinde düşülür.

Buna ek olarak, sigorta primlerinin düşük oranlar kurulan kuruluşlar, belirli kategoriler vardır.

Vergi ödenir emeklilik fonu vergi sistemi (UTII veya Basitleştirilmiş vergilendirme) şekline ve organizasyon bağlı üç aylık ya da aylık.

Sonuç

Böylece, tüm tıbbi hizmetler için MHI politikası açıp Fon bütçesini doldurmak için vergi ödemek çünkü, Rusya'nın tüm vatandaşlara FFOMS oldukça erişilebilir ve anlaşılabilir deşifre.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.