OtomobilArabalar

Boya olmadan ezik giderilmesi - Ne bu teknoloji olduğunu ve evde kullanılıp kullanılamayacağını?

Hemen hemen her sürücünün kendi demir arkadaşının vücudunda ezik karşı karşıya. Böyle suşları ile Vasıta sadece kötü görünüyor, ama korozyona karşı daha hassastır. Bu nedenle, makine her zaman sahipleri mümkün olduğunca çabuk etmeye çalıştığı, bu sorunlarını kurtulmak için, güzel ve çekici bir görünüm. Ve bugün boyama olmadan düzleştirme ezik nasıl bakacağız.

Yorumlar ve teknoloji PDR özü

Bu garip değil, ama ortadan kaldırarak deformasyonların bu yöntem geçen yüzyılın 70-ler beri Batı'da uygulanan. Rusya'da Aynı zamanda, bu teknoloji yeni ve modern olarak kabul edilir. Bu yöntemin en önemli avantajı, araba sahiplerine göre - gerginlik ortadan zamanıdır. Sonuçta, hatta ciddi bir göçük sihirbaz sadece 1.5-2 saat içinde tamamen kaybolur. Bu durumda, araba kısmi boya ve macun muhtaç değildir. Ancak her iki hala bazı yerel mağazalar yapıyoruz. Ama en ilginç olanı, sıva ve boya ile istasyonlarını harcayanlardan daha restorasyon çalışması PDR kez maliyeti düşüktür. Yani bu teknolojinin vücut evinde, fabrika boya hala vardır. Ve satış öncesi bu yöntemin kullanılması daha avantajlıdır. Bir yandan - hızlı, ama diğer yandan - ekonomik olarak.

aşağıdaki gibi bu eserlerin aynı özüdür. özel bir alet (kaldırıcı) ile hasar görmüş kısmın iç tarafında en kırışık alanın geri çekilmesi neden deforme metal basıncıdır. Deformasyon işinin ölçüde bağlı dış ve gövdenin iç tarafında hem de gerçekleştirilebilir.

Kaldırıcı ana ek olarak etkili bir sağlar sarf edilen bir temel kullanır ve doğru bir metal zarar kısmını geri unutulmamalıdır. Bunların hepsi aşağıdaki fotoğrafta gösterilmiştir.

Gördüğünüz gibi, sarf farklı uzunluk ve kalınlık sağlar. Nedeniyle şekline, vücudun en ulaşılmaz alanlara nüfuz edebilir. göçük erişim sınırlıysa, yapışkan tekniği kullanır. Bu durumda, pistonun deforme kısım gövdesinin diğer bölümleri ile "uyumlu" metal hizalar olan takılır.

kör noktalar

Bu çizik veya fiş yüzey göçük izleri, bu alanda kör çağrılıp çağrılmadığını dikkati çekiyor. Ve deforme parçacıkların alanı daha geniş, daha zor hassas onarımını gerçekleştirmek ve fabrika durumuna boyasını geri yükleyin. çizilmeye küçükse, bir indirgeyici etkisi ile özel bir cilalama emaye ile tedavi edilir. Podkrashivayutsya tonlu boya yontma. Bu durumda, onlar da restore makinenin vernik kaldırılır - Aynı zamanda metal diğer arabalardan mürekkep baskılar devam ettiğini olur.

PDR teknolojisi güçsüz nerede?

Ne yazık ki, tüm ezik vakum kullanılarak geri kazanılabilir. Örneğin, PDR teknolojisi güçsüz zaman yüksek deforme metal ya da çok hasar görmüş boya. Bu durumda, sıva ve boya olmadan yapamaz. Metal bir kat boya olmadığı zaman o PDR zaten beyhudedir, vardır.

ezik derinliğine

Daha önce söylediğimiz gibi, boyama olmadan düzeltme ezik metal ölçüde deforme edilmemesi durumunda mümkündür. uygulama gösterdiği gibi, teknoloji PDR sadece 4-5 santimetre hasar (ve% 5 Gerekli zorunlu boyama) derinlikte etkilidir. hasar daha önemli, bu nedenle ana kullanımı, diğer kurtarma yöntemleri neden ise.

Nerede boya olmadan düzleştirme ezik gerçekleştirmek mümkün değildir?

PDR teknolojisi, hemen hemen, keskin kırışıklıklar, bagaj dudak ve kapılar gibi bağlı şok ve Skew ile oluşturulmaktadır zarar panel bölümlerinin çatı rafın kaporta kenarı (kırışıklık olmadan kendilerine zaman deforme hariç) bir kurtarma aracına eşiklerine uygulanan asla gövde. bir oyuk gövdesinin yukarıda belirtilen alanlara (5 cm'den daha az), sığ ve saklı kalır, ancak PDR ile restorasyon izleri teknolojiye sahip değildir. Boya ve çalışmadan sonra, metal tamamen düz ve pürüzsüz bir durum kalır.

Evde Vakum Metal restorasyon - Gerçekten?

Ne yazık ki, evde boya olmadan ezik düzeltme egzersiz basit bir nedenden dolayı imkansız olduğunu. sarf kümesi ile kaldırıcı maliyeti en az 70.000 ruble olduğunu. Bu nedenle, en makul deneyimli uzmanlar düzgün boyama olmadan çıkarmadan ezik yerine dükkanda, yardım için istemektir. dükkan ve vakum restorasyonu için ucuz araçlarında Satılan ancak kaldırıcı ve sarf ile elde edilen bir sonuç, hala ulaşamaz - macun ve yüzeye boya olurdu, ancak elleriyle.

Yani, biz boyama olmadan böyle düzleştirme ezik bulundu ve nasıl restorasyon bu yöntemi yok.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.