OtomobilArabalar

"Kalina" park sensörlerinin Kurulum: kendi elleri

Sayısız istasyonlar kendi servisleri Montaj Uyarı Sistemi tanıtımı, ama pahalı. park sensörleri montajı "Kalina" da yürütülen ve kendi başlarına olabilir - Basit bir süreç ve bazı becerilerin yüklemesiyle çok dikkatli yapılabilir.

Nasıl güvenli park sistemini yapar

Özel elektronik kontrol ünitesi sensörlerden gelen bilgileri alır ve daha sonra engele hakkındaki sürücüye bildirir. Sensörler sistemindeki kilit cihazlardır. ultrasonik teknoloji üzerinde çalışan bu küçük cihazlar, park sensörleri engelleri tespit edebilen aracılığıyla öyle. Aynı zamanda bir radar ekranı veya sürücüyü uyarmak için bir uyarı ışığı ile donatılmıştır. ekranlara ek olarak, birçok cihaz ses bildirimin bir işlevi vardır. sıvı kristal ekranlar ile donatılmış Park radarı, sürücü daha fazla bilgi almak için izin verir. Bazı modellerde dikiz kamera ile donatılmış olabilir. modeller arasında, bilgi arabanın ön cama yansıtılan nerede olanlar da vardır.

tamlık

Böylece, cihaz zaten seçili ve satın alındı - maliyet ve çeşitli personel edilebilir üreticiye bağlı. Yani, Çin'den üreticileri genellikle düz bir plastik torba içinde park radarları sarılır ve Avrupa ve ABD'den daha ciddi markalar bağlayıcıların bir set ile güzel bir kutuda ürünlerini tedarik ediyoruz. Ayrıca yükleme yönergeleri içerir. En cihaz dört sunmaktadır - sensör cihazı ile verilen 2 ya da daha fazla bir miktarda bulunmaktadır. kontrol kendisi de bağlantı kabloları ekran veya gösterge mevcut olduğu (PARKTRONIC kablolu ise). araç tamponuna tam freze ve sondaj delikleri vardır. Bazı üreticiler de çift taraflı bant sete ekledik - bu yükleme sırasında gerekli olabilir.

sensörler boyama

elleri ile "Kalina" için partktronikov takma sensörlerin hazırlanması ile başlar - genellikle arabada "Lada Kalina" tamponlar gövde renginde boyanmış. Sensörler park radarı, fiyatı ne olursa olsun, ve üretici boyalı veya diğer renklerde yapılmış değildir. Yükleme makinesinin dış zarar vermez sonra, sensörler önceden boyanmış olmalıdır. Boyama için, sprey kutuları kullanabilirsiniz. istenilen renkte kolay bir seçiminde - Bu çözümün avantajları. dezavantaj balon polen kullanarak kendi varlığı arzu edilmez cihaz, diğer elemanlarına düşmesidir. Bu vücut üzerinde cips bulaşması için boya fırçası çok daha kolay, daha hızlı ve daha güvenilirdir. Belirli tavsiyeler teknolojisini boyama için. Ama bu detaylar kusursuz görünmek ve iki tabaka halinde boyanmış olmalıdır tampondan arka plandan ayrıştırılmasında yoktur. Eğer bir fırça kullanıyorsanız, katman biraz daha kalın olacak. Boya buruşur. Bunu önlemek için, mümkün olduğunca bir tabaka olarak ince hale getirmek için çalışmalıdır. Daha sonra kuru boya elde ve yeniden uygulanır. Tabii ki, bu durumda mükemmel boyama elde etmek zordur. Ama tampona kara delikler daha iyidir.

işaretleme çalışması

elleri ile "Kalina" ile parktronikov takma - hatta bir acemi gücüdür kolay bir iş, bu. Ancak, bu işlem bir sorun - sensörler için deliklere arka veya ön tampon işaretleme oluşur. İşte tüm parametreleri hesaplamak için gereklidir. Bu, aşırı ayrıntı koyacaktır yükseklik, genişlik ve bir alandır. çok farklı görüş ve bilgi vardır. bakıldığında Böylece, yansıtıcı elemanlar, tamponun kenarlarında detektörler, 2 cm reflektörler Yukarıdaki yapıda yerleştirilecek. Genel olarak, her yerde yerleştirilir. Ama yapılmamalıdır. tampon montaj kenarlarına yakın "Calin" e yürütülecek parktronika daha iyi - yanlara sensörlerin kapsama artıracak böyle bir yaklaşım. Eğer o zaman ve orada herhangi bir yabancı arabalar, bakarsak, bu unsurların çevresinde monte edilmiştir. aralığın üst kısmında "Lada Kalina" düzenli park sensörleri - o üç sahiptir ultrasonik sensörler. Bu durumda, imalatçı aşırı kontrolörleri yan reflektör 10 cm belirlemiştir. Elementler yere paralel monte eğer sistemin etkin çalışması olacağı unutulmamalıdır.

station wagon "Lada Kalina" park sensörleri yükleyin

şöyle PDC "Calin" vagon için Kurulum yapılabilir. Orta svetoovozvraschateley aynı hat üzerinde sensörler kurulması mümkündür. kenarlarından 3-4 cm yer alan bu uç elemanları, ve geri kalan 40-45 cm olarak monte edilmiştir. Uzmanları maskeleme bandı delikleri işaretlemek için tavsiye edilir - tampon yüzey bandı yapıştırılmış olan ve bir çizgi çizin ve bir iz var sağda. Sonra plastik tampon zaten yerleri işaretlemek için herhangi yeterince keskin bir nesne kullanmayın.

Kaldır veya tampon kaldırmak için değil

İki seçenek de vardır. tel vasıtasıyla çekilecektir tel ödeme off ile - PDC "Calin" için Kurulum tampon çıkarmadan yapılabilir. Birçok bu teknoloji çaba açısından çok masraflı olduğuna ve tampon sökmeye tercih ederim. Üst ve alt cıvataları bükülmüş "Kalina" ile söküm için. Ayrıca çamurluk, tampon döndürülmüştür ve daha sonra kolayca çıkarılabilir. Sonra düz bir yüzeye koyun için önerilir - bu sondaj sürecine daha kolay olacaktır.

sensörler için delikler yapma

bir matkap veya tornavida kullanarak, Bileşen üreticileri parktronics kron, düzgün bir delik delinebilir.

Uzmanları kime olanlara tavsiye kendi elleriyle park sensörlerinin kurulumu ilk ciddi ayarlama, yüksek hızda çalışmıyor - ( "Kalina", ya da başka bir makine). Haste iyi şey yol açmaz. delikler mümkün olduğunca yavaş delinmiş olması gerekir - o zaman mükemmel sonuçlar elde etmek mümkündür.

Yüksek hızlı delme ısıtma taç provoke - plastik tampon eriyebilir. Bu büyük ölçüde taç çekme işlemi karmaşık hale getirmektedir. Ayrıca delik kenarı azaltmıştır. Bu durumda, bir dosya ile değiştirmek zorunda kalacaktır. Matkap yavaş ve sonraki sondaj önce soğumasını taç verirsen Araba ile park sensörleri "Kalina" kurulum, dikkatlice yapılacaktır.

sensörlerinin monte

delikler hazır olduğunda Ayrıca, sensörlerin montaj başlamak mümkündür. Her bir sensör işaretinin ters tarafında bir YUKARI ve ilave ok vardır. bu etiketlerle deliğinde sensörü yönlendirmek gerekir. Daha sonra mandallar vasıtasıyla tespit edilir. Üreticiler çeşitli sensörlerin ayarlayın. kelepçeler silikon Eğer bir tornavida getirmek için daha fazla var. Yani Çin'de ekipmanı olun.

Sensörler yüklendiğinde, kablo bağları montajı için siteyi kazanmak için gereklidir - onlar herhangi bir süpermarket binada bulunabilir. yüzeyi iyice temizlenmelidir ve yağı alınmış olmalıdır - sensörler arasındaki bağlı çift taraflı bant site. Daha sonra, teller bir demet halinde ve sol arka lamba altında delikten bagajında dalgalı ve bitkiler elbise sonunda toplanır. Bundan sonra, tampon haklı yere monte edilebilir.

bağlantı

Daha sonra, iki kablo geri lambaya bağlı. Bunu yapmak için, bagaja cildi sarmak gerekiyor. teller bağlamak için, skotchlokami kullanabilirsiniz. Arka fener için artı ve eksi bağlayın. kontrol ünitesi talimatlar için bağlanıp bagajda yere sığacak edilir. Yani park sensörleri yüklüyorsanız ( "Kalina" vagon istisna değildir). Bu, iç toplamak kontağı açın, yüklü seçenekler işe olmadığını kontrol etmek için geri viteste vites kolunu koymak sadece kalır. Ayrıca bağlamak ve görüntülü reklamlar veya göstergeyi takmak için gereklidir. Sonra arabadan "Lada Kalina" park sensörleri kullanabilirsiniz. park sensörleri montajı, gördüğünüz gibi - gerçekten basit bir işlem. Onunla bile kolayca acemi sürücülerin baş.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.