Entelektüel gelişimiMistisizm

Bitki üstesinden-çim Efsanesi. sembolün değer "aşılmasında-çim"

Eğer uyum ve mutluluk içinde yaşamak istiyorsak - çiçekler ile hayatınızı süslemek için. Yani eski filozoflar böyle demişti. Onlar bitkiler sevilen, aynı zamanda ibadet ve onlarla gizli bir görüşme gerçekleştirilmiştir sadece. Çiçeklerin şifa nitelikleri hakkında nihayetinde mitlere dönüştü ilginç bir hikaye anlatır. Özellikle antik Rusya'da kutsal ve diğer ülkelerde olduğu gibi onurlandırıldı aşılmasında-çimen, rezervuarlar kraliçesi hakkında bir çok hikaye.

perileri

Üstesinden çim bir göl veya gölet yansıtılmış yüzeyinde görülebilir. Başka bir şekilde, genellikle nilüfer veya nilüfer olarak adlandırılır. Eskiler çünkü kırık bir kalbin bitkiye dönüştü bir güzel perisi ile bu çiçeği belirlendi.

Bitki üstesinden-çim Efsanesi, Yunan efsaneleri biliyoruz, muhteşem çiçek bir perisi vücuttan çıktığını söylüyor. favori perisi Herkül onu karşılık vermedi çünkü Genç yaratık, öldü. Bu ülkede zambak Mısır nilüfer bir kardeşi kadınsı güzellik ve hitabet belagat sembolü olarak kabul edildi. Genç kızlar inanıyordu onlar kafasına üstesinden-çim bir taç aşınmışsa, gençlik ve yüz ve vücudun büyüleyici hatlarını korumak için uzun bir süre. Çiçek ve saçlarında örgü ve onlara ceketi süslenmiş genç bir çiftin yatak odasına girişinde asılı.

Almanya da zambak kez perisi olduğuna inanıyordu. O doted şövalye, ama o duygusuz kalmıştır. Keder ve umutsuzluk o bir güzel su çiçeği oldu. nesilden nesile aktarılmıştır efsane olan aşarak çim, karşılıksız sevginin sembolü haline gelmiştir.

elfler

Bu fantastik yaratıklar da doğrudan nilüfer ilişkilidir. aşılmasında çim bitki hakkında Danimarkalı efsane "Thumbelina" Hans Christian Andersen masal kullandı. Ana karakter aşkı buldum hikayenin sonunda, Hatırla - Yakışıklı prens elf? O ve diğer küçük kanatlı yaratıklar güzel su zambakları da dahil olmak üzere çiçek tomurcukları yaşadı. Danimarkalı her inanılmaktadır nilüfer doğmuş ve bitki ile ölür elf aynı yerde kalır. muhteşem yaratıklar Günü tomurcuk halinde uyku ve geceleri çan olarak kullanın: Havaneli sallanan ve bütün mahalleyi diyoruz. Diğer elfler suda sarkan nilüferler ve bacakların yaprak otururken müzik dinlerken mest. Onlar ölümlülerin kulaklarına bulunmayan sessiz, akıllı konuşmalar vardır.

efsanenin başka bir sürümü var. Üstesinden çim, efsanesi, bizim days Modern İrlanda topraklarında yaşayan kadim halkları ulaşmıştır elfler için favori bir yer olarak kabul edildi. Onların sualtı sarayları bırakıp onlar, su yüzeyinde geceleri gösterildi ve salıncakta eğer güzel nilüferler yaprakları Kiroseiz'e.

denizkızları

Eski efsaneler bu canlıların nehir ve gölet dibinde, derin denizde yaşadığını söyle. aynı şey - Birçok perileri ve deniz kızları inanıyoruz. Ama bu böyle değildir. Yunan mitolojisinde perisi - ruhlar sadece rezervuarların, aynı zamanda ormanlar, tarlalar ve havanın. Onların su temsilcileri, yumuşakçalar, hiçbir kuyruk. deniz kızları mevcut yap.

nilüfer veya nilüfer - - çiçek denizkızı içinde reenkarne Atalarımız aşılmasında-çimen inanıyordu. Efsaneye göre, gece tomurcukları dibine çöker ve bu güzel yaratıklar haline gelir. Güneş denizkızı ilk ışıklarıyla birlikte tekrar büyüleyici şeklini almak yüzeyine, yükselecek beyaz nilüferler. Antik çağlarda atalarımız o aşılmasında-çim inanılan - sembolü güzellikleri kuyruklu. Genellikle "denizkızı çiçek" denir. botanikçiler resmen denizkızı-perisi anlamına gelmekte bu çiçeği Nymphea candida, çağrı Belki de bu yüzden.

denizkızları ve üstesinden-çim hakkında Efsaneleri, çok var. Bir diğeri diyor nilüferler - bebekler, denizkızları için bir sığınak. Geceleri meraklı yoldan geçenlerin su derinliklerinde etmesidir, tomurcukları ve kurşun danslarını bırakın. Birisi bu kızları büyü kaçmayı başardı bile, acı ve zihni kaybetti.

diğer versiyonlar

nilüferler ile ilişkili Efsaneler ve hikayeler de dünyanın diğer halkları vardır. Örneğin, Kuzey Amerika Yerlileri bu çiçekler tek büyük önder sayesinde ortaya çıkmıştır inanıyordu. Ölümünden önce, o göğe onun şanslı oku koydu. İki parlayan yıldız onu kurtarmak için çalıştık, ancak savaşta karşı karşıya çok sayıda küçük kıvılcımlar içine dağıldı. ışıklar düştü su yüzeyi ve zambaklar dönüştü. Başka bir efsaneye göre, Norman, çiçekler üstesinden-çimen - çocuklara güzel Kontes. Çocuklar bir mucize-tomurcukları çevirmişlerdir bataklık kral büyüledi.

İtalyanlar çiçek kökenli kendi sürümü var. Onlar Pisa ve Napoli arasında eski zamanlarda büyük bir bataklık olduğunu söyleyebiliriz. Bir eşi Melinda, genellikle göletin kıyısında yürüdü genç bir kız olsun istiyorum içinde yaşıyor Kürklü yaratık. güzellik aldatmak için o çiçekler yarattı sarı yumurta kapsülleri. Melinda daha yakından bakmak için eğildi alışılmadık çiçek, ve aynı zamanda kuvvetli bir el canavar uçuruma onu ikna. kız kayboldu yerlerde, nilüferler yüzüne çıktı. O zamandan beri, İtalya, üstesinden-çimen - aldatma, aldatma ve dalkavukluk - masumiyet ve saflık ve kapsül sembolü.

Slavların hikayeleri

zambak aşılması çim denilen Kiev Rus topraklarında yaşayan atalarımız,. Beyaz tomurcuklar denizkızları, yaprakları eğrilerinin soğuk güzelliği ile ilişkilidir - bu canlıların mükemmel bir zarafetle. gölet dibinde uzun bir zaman harcamak denizkızlarının hediye ile doğmuş bir - Esnektirler uzun kuyruklu denizkızı ile bitkinin kök gövdeleri, ve gölet derinliklerinde kaybolmaya çiçeğin yeteneğini karşılaştırıldı.

Rusya'da bitki üstesinden-çim Efsanesi da periler ile ilişkilidir. harika efsanevi kız bitkinin kabuğu hapsedilmiş - Tek versiyonu nilüferler tomurcukları iddia eder. Sadece yılda bir kez, bir kez daha onun insan formunu geri almak için izin verilir. Haziran ayının ilk haftasında, nilüferler uzun saçlı koyu genç yaratıklar haline dönüşür. Onlar kıyıya gelip, dans ve sporu şarkı. Ve Tanrı şenlikleri görmek için bir kişiyi korusun! Cilveli perileri, onların oyun seyirci kalma gıdıklamak ve gölün derinliklerinde captivate fırsatını kaçırmayın.

nilüferler büyülü gücü

Üstesinden-çimen - Slav tılsım, antik çağlardan beri atalarımız kötü ruhlar ve nazardan korunur. çiçek gezginler ve hacı bir koruyucusu olarak kabul edildi. Adam uzun bir yolculuğa gitmeden önce, o bir nilüfer kurumuş kökü tarafından tahsis edildiği ortasında, boynunu muska taktı. Onun aynı zamanda hastalığı, açlık ve soğuktan, zorluklar konuşurken ve sonra gezgin sihirli güç, sadece uzun bir yol tarafından korunan başladı. herhangi zorlukların üstesinden gelebilir çünkü aşmak çim, uygun bir isim var.

Eski şifacılar sadece geceleri bitkiyi toplamak ve bir asma pozisyonda sadece bunu koparmak için tavsiyede bulundu. Aksi takdirde onun büyülü ve tıbbi özellikleri kaybedersiniz. üstesinden-çim ardından saf düşünce ve ruh ile sadece insanları gidebiliriz. "Sadece gerçekten iyi bir insan zambak kök bulabilirsiniz" - bu yüzden Slavlar söyledi. Onlar da ondan suyu diş ağrısı ve zehirlenme ile yardımcı olduğuna inanılmaktadır. O kalp inatçı genç adam eritmek ve ona aşık yapabilmektedir. Bu nedenle, kızlar genellikle büyü ve takılar için çiçek kökü kullanılır. Çoban, elinde aşılmasında-ot tutarak, sığır ırkı sürüyü kaçınılması ve hastalıktan muzdarip değildir.

güçlü muska

Antik Slavlar sıkıca çeşitli tılsımlar ve zagovoronnyh şeylerin gücüne inanıyordu. : Onlar etkili tılsım çifte kombinasyon olduğunu savundu çiçek, eğrelti otu, üstesinden-çimen. Antik çağda, iki taraf muska bu bitkilerin koymak - iyi şans ve sağlık çekmek için. Bugünlerde bu renklerin sembolleri ile dekore edildiği bir perakendeci muska karşı taraflarında sipariş edebilirsiniz.

-Ot üstesinden gelmek hastalıklar, engellilik, ölümcül enfeksiyonlara karşı korumak için edebiliyor. göğsüne resim ile bir madalyon taşıyanlar, nazar ve bozulma, kendisine uzun ve mutlu bir hayat sağlanır etkilerinden korunmuş olacaktır. Tılsımdan etkisi ise çok daha güçlü olacak yerine çim sembolü çizim, mevcut bitki kurutulmuş partikülleri içeren olacağı açıktır.

Aynı anda, diğer taraftan eğrelti renk adam maskotu zenginliği, sadece malzemeyi aynı zamanda manevi vaat ediyor. Hazineyi bulmak mümkün muska olan herkes, işinde başarılı olmak iyi bir iş bulmak ve başarılı olmak için. Ve ayrıca saf düşünceler, iyi niyetli ve iyi niyetli buluyorum.

Tıpta Waterlily

Detay olağanüstü herbalist Roma Akhmetov kitabında anlatılan bitkilerin iyileştirici özellikleri. deneylerini kendi kişisel deneyimlerine göre,-ot aşılması, yürütülen bu sinir ve kadın hastalıkları ile yardımcı olur, hatta kanser ve tüberküloz gibi ciddi hastalıklara başa yapabiliyor. Günümüzde, nilüferler rizom genellikle ülser, gastrit, mide ve mesane rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gören ilaçların Eczacılar Zdrenko imalatında kullanılmaktadır.

Geleneksel tıp bu bitki içeren tarifler sunar. Örneğin, üstesinden-çim rizom tümör etkileyebilir yağ çıkarma yapmak. Böbrek hastalığı olan Broth içecek. içki de baskıyı azaltmak ve kanamayı durdurmak edebiliyor. Kök kuru ve eziyet ise, miyalji ve nevralji ile hardal sıva olarak kullanılabilir. Aynı toz iyileşmek ve iltihap yok yaralara serpilir.

nilüfer yaprakları Tentür uykusuzluk, ateş, sinirlilik, anemi, kalp ritim bozuklukları ile yardımcı olur. Sıvı romatizma ve siyatik ağrılı noktalar sürdü. Ama hepsi mümkün bitkiler değil, Roma Akhmetov diyor. Üstesinden çim ayrıca, cinsel gücü artırır kısırlığa, doğum sonrası travma, multipl skleroz, donma, mantar hastalığı ve diğer birçok rahatsızlıkları tedavi eder.

Bir kozmetik gibi su zambak

Rusya'da üstesinden gelmek-çim güzellik ve gençlik korumak için etkili bir yoldur kabul edildi. Kızlar çiçek bir kaynatma yapmak, onların yüzünü ve ellerini, durulanır saç yıkayın. Bu gibi prosedürler sonra deri, esnek, pürüzsüz ve yumuşak olur inanılıyordu. akne gibi Kusur ve koyu lekeler artık yüzünü çirkinleştirmek olacaktır. saç için olduğu gibi, bir kaynatma onları daha kalın ve daha sağlıklı yaptı. Onların büyülü parıltı uzun süre deli erkek sürdü ve saç güzel başın sahibi için bewitches.

Bu günlerde, nilüfer infüzyon kozmetoloji konumlarını teslim etmez. Sıvı iyi bir dış analjezik olduğuna inanılmaktadır. Çiller ve diğer kozmetik cilt problemlerinin kurtulmak edebilmektedir. aşılmasında çim bitkisinin Legend, yaprakları ve nilüferler köklerini kullanarak prosedürü yapar kadın, uzun genç ve güzel kalacağını söyledi. sonuna kadar bu masalların buna değer değildir inanıyoruz. Ama somut örnekler ve deneyimler dayanmaktadır olması, hiç şüphe yoktur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.