OtomobilArabalar

Teknik özellikleri, avantajları ve otomobil "Peugeot 408" dezavantajları. sahiplerinin Kötü yorumlar, olumlu yorumlar

Araba "Peugeot 408" büyük aile sedan C-sınıftır. Onun selefi yeni araç dizayn edildiği temelinde bir hatchback 308 vardır. Peugeot 408 hem de Malezya ve Çin'de olduğu gibi, Buenos Aires (Arjantin başkenti) üretilmektedir. Yeni "Peugeot 408" satın alınan ve Rusya'da monte edilebilir. Kaluga'da tesisinde üretilen 301 gibi bu model,.

yaratılış Tarihçesi

Yeni model, "Peugeot 408" İlk 2010 Ve gelecek yıl Pekin Motor Show'da izleyicilere sunuldu, araba Rusya dahil birçok ülkede, tüketici pazarında gerçekleştirilecek başladı. O Batı Avrupa'da müşterilerine bir model önermez.

ilk araba "Peugeot 408" Rus montaj Bu model konforlu salonda araba ve şık bir tasarıma, yeterli bir fiyat, güvenlik ve pratikliği takdir edenler için tasarlanmıştır 16.04.2012 Kaluga fabrikasında monte edildi.

Ancak, bu arabadaki görüşler belirsizdir. kuyuya ek olarak sahiplerinin "Peugeot 408" kötü değerlendirmeleri hak ediyordu. Bazı çok güçlü onların "demir at" çirkin, sürekli aşağı kırma ikna ve değillerdir. Ancak diğerleri onun kullanılabilirlik ve verimliliği üzerinde "Peugeot 408" Büyük araba, olumlu geribildirim tanır. gerçeklerle en tutarlı görüşü nedir? Bunu anlamak için, bu model hakkında bilgi almak gerekir.

görünüm

"Peugeot 408" dış nedir? Kötü sahiplerinin yorum ve ayrıca bu konuda iyi vardır. Örneğin, bazı tüketiciler otomobilin gövdesi, etkileyici katı ve yeterince ciddi olduğunu söylüyorlar. Diğer inanıyorum "Peugeot 408" olan bir iddiasız dış neredeyse hiçbir farkı dan önceki modelleri.

Tabii ki, tüm yanıtlarında sahipleri varolma hakkına sahip. Sonuçta, herkes farklı ihtiyaçları vardır. Bu en müşterilere göre, "Peugeot 408" boyutu sadece etkileyici, ama aynı zamanda çok dengeli, söyleyerek değer. Buna ek olarak, arabanın dış zarif şekil ve mükemmel çizgi ile ayırt edilir. "Peugeot 408" hemen göze çarpar sofistike tarzı ve parlak kişiliği, doğasında vardır. Hiç şüphesiz, bu dinamik otomobil güven ve huzur hissi verir.

ön "Peugeot 408" En yeni logosu aslan. Bu önceki modernite ve net çizgiler ayırt edilir. Daha saf dinamik ve ifade çizim ek bir dekor olarak, krom çerçeve süsler.
Parlak bireysellik sedan da görsel olarak başlık genişliğini arttırır, parlak krom şeritleri ve sis lambaları ilginç biçimde dekore, ızgara eklenmiş. Ana yarış ve spor arabaları doğasında tür ayrıntılar, istikrar ve güvenilirlik izlenimi yaratmak. Zarif lüks görünüm ve araba farları altına krom pervaz, ver.

"Peugeot 408" boyutuna ilişkin olarak, burada tüm sürücüler geniş boyutu için teşekkür ederiz. Bu modelin uzunluğu, 4.7 metre genişlik - 1,8 m Bu sınıfının en biri olarak kabul edilir kesin bir artı modeli, ..

Ergonomi ve iç

Neredeyse selefi kopyalanan sedan tüm ön - hatchback. Bu nedenle güncellenmiş arabaya aktarmak için karar verdik sahipleri, "Peugeot 408" kötü değerlendirmeleri hak ediyor. Bu ergonomi, iç işlevsellik ve yüksek kalitesi rağmen. Ancak, bir kim olabilmek alışık etmek önceki model ve olmadığını beklediğinin bir araba içinde yeni bir şey, dikkate bu büyük bir artı.

pano sportif tarzda yapılmış sedan. Ayrıca elverişli ve araç içi bilgisayarı izlemek. Her şey düşünülmüş ve oldukça verimli ve güzel yapılmıştır. Ancak, ve işte o sahiplerinin "Peugeot 408" kötü eleştiriler aldı. nedeniyle rakamlar arka plan paneli ile birleştirme gerçeğine bazı kullanıcılar, göre, cihazlardaki verileri zordur tanımlar.

salon "Peugeot 408" en büyük avantajı, sahiplerine göre, arka koltuk ve arabanın bagaj olduğunu. Yani, uygun sadece üç kişiyi bulunduğu modelin kabinde sürücü koltuğunun arkasında ikinci sırada. Arka koltuklar kol dayama var. Bazı araç sahiplerine göre, kendi dezavantaj. Ancak, bu madde herhangi bir sorun olmadan aynı anda üç yolcu kalmalarına izin verilmez. Arka koltukların genişliğine ek olarak konfor ve çift bölgeli klima kontrol sağlar komple "Peugeot 408" vardır.

araç sahiplerinin birçoğu olumlu yorumlar sedan gövdesini hak. O rahatlık ve yüksek kapasite sunuyor. Ancak, sahiplerinin "Peugeot 408" kötü değerlendirmeleri bu sayısında duyabilir. Bu modelin bagaj bölmesinin hacmi 526 litre, genel bazı şeyler (örneğin, bebek arabası) olmasına rağmen, zorlukla girin. Bunun nedeni - Bu kompartımana dar bir girişi. Pozitif bir yönü, istenirse, gövde hacmi arttırılabilir olmasıdır. Arka koltukların katlanması için yeterlidir.

Olumlu geribildirim "Peugeot 408" Torpido gözü hak ediyor. Bu onu 1.5 litrelik şişeye koymak sağlar fazla 10 litrelik bir hacim bulunmaktadır. açma ve kapama için bir cihaz ile donatılmış kutunun kapağı, ek dahili bölmeyi sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Kullanım kolaylığı için, bu bölümü içinde ışık vardır. Buna ek olarak, hava kontrolü olduğu zaman sürekli olarak Torpido soğutulmuştur.

emniyet

"Peugeot 408" binmek için tasarımcılar ABS kilitlenmeyi önleyici fren sistemi ve ESP istikrar sağladık, başarıyla tamamlandı.

ABS fren sistemi , özellikle acil frenleme durumunda sürücüyü gereklidir. Bu şartlar altında, ABS aracın kontrolünü kaybetme engeller zaman onun yörüngesine ani değişiklik.

Ancak, dinamik bir sabitleme sistemi olup EPS yörünge önceden belirlenmiş orijinal araçların döner. Bu tür faaliyetler durumunda direksiyonun fazla ya da dışa sedan tespit bilgisayar mümkündür.

sürücü için araç bir hava yastığı vardır. Bu direksiyon göbeği yer almaktadır. Kontrol panelinde altında entegre bir hava yastığı yolcu için. Bu cihazlar durdurma ciddi bir ön çarpışma sırasında insanları korumak edebiliyoruz ve ileriye taşımak için bunları amorti.

Ayrıca "Peugeot 408" in daha fazla güvenilirlik için üç noktalı eki olan beş koltuk vardır. ön koltukların üzerinde bu cihazlar piroteknik ön gericiler ile donatılmıştır. burada sunulmuştur ve kayış kuvveti sınırlayıcısı.

Özellikle dikkat "Peugeot 408" çocuk güvenliği sistemlerinin geliştirilmesi verilen, tasarımcılar olduğunu. Yani, arabada, kolayca kilitler arka kapılar devre dışı bırakabilir. Buna ek olarak, basit manipülasyon sonra imkansız pencereler çalışmaya kolaylaştırır.

karoser

Araba "Peugeot 408" kolayca dağılır ve darbe enerjisini emer. Bu kalıcı durum karkas sedan ve programlı deformasyona sahip, spesifik olarak zayıflatılmış bölgeler kaynaklanmaktadır. Ayrıca kaporta iki güç bölgelerini barındıracak. Yolcular ve kabin maksimum koruma için gereklidir. Buna ek olarak, bir kaza durumunda kayış daha kolay tamir ve önemli ölçüde maliyetini azaltmak için yapım güç vücut korumak için izin verecektir.

dizel motor

Bileşenler "Peugeot 408" farklı olabilir. Müşteriler motorlar dört tip biriyle bir araba sunulmaktadır. Üçü, bir turboşarjlı dahil olurken dördüncü benzin vardır - bir dizel. Son motorlar "Peugeot 408" en ekonomik yakıt tüketimi. Şehirde Onların tüketim 6.2 litre ve karayolu üzerinde - 4.3 litre. Başka bir deyişle, diğer tüm motorlara üstün pek çok açıdan kalite özelliklerine de "Peugeot 408" dizel motor ile donatılmıştır. Buna ek olarak, neredeyse sessizdir. Tabii ki, arabanın dışında duran, dizel yakıtın ses benzin ile daima ayırt edilebilir. Ama iç mekanında herhangi titreşimleri oluşturmaz.

dizel motor tasarımcıları beş vitesli manuel şanzıman koyduk. sürücülerin görüşüne oldukça dinç tam bir set ile sedan dağıtılmasında. dizel motor hızlı düşük devirlerde güç kazanıyor. Ancak o zaman kabinde ve "parmaklar" dizel yakıtı yoksul dolum sesine benzer küçük gürültü vardır. Ancak, bu motorun sesi değildir. Bu ne kadar vakum pompasıdır.

benzinli motorlarda

Onlar da çeşitli çatal sedan ile donatılmıştır. benzinli motorlar "Peugeot 408" yorum nelerdir? Bunların her birinin karakteristik bize bu motorların hepsi mükemmel performans ve düşük yakıt tüketimine sahip olduğunu söylemek için izin verir. Ayrıca, turbo motor indirgenmiş boyutları ile inşa edilmiştir. Bu motorun gücünü azaltır, ancak düşük devirlerde en yüksek tork saklamanızı sağlar.

benzinli motor zayıf 110 litrelik bir kapasiteye sahiptir. a. Şehir 10.1 litre tüketir ve otoyol üzerinde - 6 l. Bir motor, beş ileri vitesli şanzıman ile katıldı. Sonraki VTi motoru 120 L'lik bir hacme sahiptir. a. ekipman bağlı olarak, beş adımlı veya 4 adımlı güncellenen CAT sahip olabilir. Benzin (Turbo) büyük kapasitesine sahiptir. 150 litreye eşittir. a. Aynı zamanda yakıt tüketimi önemli ölçüde artar. Kentte bu 11.3 litre ve karayolu üzerinde - 6,3 litre. 6-hızlı vites kutusu ile, motor. Tüm benzinli motorlar Euro-4 ve Euro-5 uyumlu.

Seçenekler

Ne "Peugeot 408" tüketici pazarına konur? müşteriler için Sedan'lar üç donanım seviyesi mevcuttur. Bu, Active, Erişim ve Allure. Bu makinelerin her biri tüm müşteri sorguları tatmin etmelidir seçenekler, kendi kümesi vardır.

Örneğin, otomobilin temel sürümü için Access tarafından gerekli tüm modern donanım karakterizedir. Bu içerir:
- hava yastıkları;
- ABS sistemi;
- Uzaktan kumanda ile kapı kilitleri kilidi;
- araç içi ısıtma sistemi;
- elektriksel olarak ısıtılan ayna dikiz;
- Metal motor koruma, vb ...

süspansiyon

Otomobil "Peugeot 408" Rus yolların zor şartlarda çalışırlar. Ve oldukça başarılı. Bu onaylar ve defalarca test sürüşü "Peugeot 408" gerçekleştirdi. Araç hızı kuyu ve iyi köşe girişini alır.
Makinenin Bu özellikler, özel olarak artan yerden mümkün kılınmaktadır. O 175 mm'dir. Bu yerden yükseklik sürücünün sokaklarda değil, aynı zamanda yamaçlarında sadece emin hissediyorum sağlar.

Ama süspansiyon hakkında görüşler, "Peugeot 408" sürücüler farklı dile getirdiler. Bazıları diğerlerine zor olduğunu söylerken süspansiyon, yumuşak olduğunu savunuyorlar. Ama bu kısım Rus yollar için güçlenmiş olduğu akılda tutmak gerekmektedir. Kitler Bu amortisörler adapte ayarlama ve uygulayarak döner yaylar sayısını artırarak, süspansiyon parametrelerini optimize sabitleyici çubuklar , geliştirilmiş özelliklere sahip.

benzin deposu

dolgu, "Peugeot 408" için dizel yakıt veya benzin 60 litre gerekecektir. Böyle hacimli yakıt deposu (1000 km'ye kadar) önemli otonom çalışmasını sağlar. Bu zaman uzun bir seyahate çok kullanışlıdır. Cihazın Olumlu sürücüler gaz tankı kapı. O merkezi kilitleme ile bağlantılı olarak kilitlenir. Ama yakıt deposu kapağı kontak anahtarını kullanmadan açılabilir.

maliyeti

araba "Peugeot 408" fiyatı nedir? Onun düzeyinde yapılandırma modeline bağlıdır. düşük maliyetli Erişim olduğunu. Bu 637 000 ruble eşittir.
Daha yüksek araba "Peugeot 408" fiyat 664.000 ruble olduğunu. Aktif Bu masrafın sürümü.

Bu serideki en pahalı araba - Allure. Onun otomobil satıcıları 734 000 ruble için sunuyoruz.

yedek parçalar

Çeşitli salonları ve internet mağazalarında can onların otomobil sahipleri için malzemeleri satın. Parçaları "Peugeot 408" eksik değildir ve satıcının deposunda her zaman vardır. Gerekli unsurların değiştirilmesi yürütülen ve kuruluşların bakım yürütüyor.

Parçaları "Peugeot 408" özgün olabilir sadece. Satıcılar her zaman yüksek kaliteli meslektaşları pick up. Gerekli detay araba sahibinin bireysel katalog numarasını kullanarak, kendini kitaba mümkün olacak.

Parçaları "Peugeot 408" uzun bir servis ömrü vardır. Bütün bunlar belli bir kilometre sonra planlanan değiştirilmesi tabidir. Bu kurala uyum onarım sedan maksimum tasarruf sağlar.

potansiyel sorunlar

Genel olarak, "Peugeot 408" mükemmel döşemenin çeşitli düzenlemeler için adapte güvenilir şasi, ayırt eder. Ancak, araç sürücülerinin çalışması sırasında alt üzerinde bulunan bilyeli rulmanlar veya tekerlek rulmanlar, hem de sessiz bloklar yerine gerekebilir motor desteği. Bazen kullanıcılar çok hızlı sis farları ve ampulleri yakmak aslında ifade edilir sık elektrik problemleri, şikayet ediyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.