SeyahatYol tarifi

İsrail, Tiberias: turistlerin tanımı, tarihi, manzaraları ve yorumları

Tiberias kenti (İsrail'de), güzelliğini sarsan Celile Denizi'nin güney-batı kıyısında bulunmaktadır. En çok ziyaret edilen turizm merkezleri listesinde dördüncü.

Biraz tarih

Tiberias, Celile'deki antik kentlerden biridir ve Kudüs, Safed ve Hebron'la birlikte Yahudilere ait dört kutsal yere dahildir. İki bin yıl önce Kral Herod tarafından kuruldu. Kentin antik adı olan Tiberias'ın tarihî hesaplarına göre M.Ö. 17'de yaptırılmıştır. e. Celile'nin tam yerine.

Tiberias tarihinde başlıca olaylardan biri, İkinci Tapınağın imha edilmesi ve ardından Yahudi halkının Yeruşalim'den sürülmesidir. O zamanlar ülkenin manevi merkezi kuruldu. Tiberias'da Sanhedrin'in bir toplantısı vardı, ünlü Kudüs Talmud tamamlanmıştı, ülkenin ve dünyanın bütün olağanüstü dini figürleri yaşıyordu.

Fakat refah uzun sürmedi. 12. yüzyılda şehir neredeyse tamamen yok edildi. Sadece dört yüzyıl sonra yeniden inşa edildi. Bugün kentin iki önemli alanı tıp ve turizm.

Bölgenin iklimi

Tiberias'taki hava son derece yumuşak olarak tanımlanabilir. Hiç soğuk değil, sıcaklık nadiren -10 dereceye düşer. Genellikle 0'dan +8'e kadar bir işareti tutar. Yaz aylarında hava +36 dereceye kadar ısınır.

Turist için Tiberias

Bugün Tiberias dinlenme ile eş anlamlıdır. Antik tarih modernite ile uyumlu bir şekilde birleştirilmiştir. Buradaki turistler aktif spor yapmaya, daha sağlıklı olmaya, yarısı ile romantik bir havaya dalmaya ve benzersiz turistik yollardaki eşsiz kutsal mekanları ziyaret etmeye davet ediliyor.

Gezi Yeri Tiberias

Bu şehirde çok sayıda ilginç yer var ve çok çeşitli rekreasyon var. Ancak, ziyaret edebileceğiniz herhangi bir gezi programı için zorunlu puanlar vardır.

Tiberias'ta (İsrail) görüleceklerin ana listesi:

 • Dağdaki Hutbesi Dağında Manastır. Bu tepenin yüksekliği 100 metrenin biraz üzerindedir. 20. yüzyılın başlarında keşişler tarafından kazı yapılmaya başlandı, bunun sonucunda eski katedralin parçaları keşfedildi. Modern bir mimari anıt, ancak geçen yüzyılın 30'lu yıllarında kurulmuştur. Manastırın en güzel yerlerinden biri, duvarları simgelerle bezeli küçük bir salon, ortada ise güzel bir taht duruyor. Katedralin üst kısmı, üzerinde Latin harflerinin yazılı olduğu, renkli vitray pencereler ile süslenmiştir.
 • Capernaum kasabası. Tiberias yakınlarında. Tarihsel bilgilere göre, Capernaum birçok kutsal havarinin yerli bir şehiridir. Bugün İsrail'in ulusal koruma alanı, yaklaşık 500 kişi sürekli olarak yaşıyor. Buradaki turistler, tarihi anıtın kendisini ve birkaç manastırı görebilir.
 • Peter Katedrali. Tiberias'ın merkezinde yer almaktadır. Buranın en önemli özelliği, namaz kürsüsü ve kilise sunağı, balık tutmak için tasarlanmış bir tekne biçiminde yapılmasıdır. Katedralin iç kısmını süsleyen vitray pencerelerde Paul'un avlama sahneleri de var.
 • Kaplıcalar. Tiberias yakınlarında bulunurlar. Buradaki turistler, yalnızca yüzmek ve sağlığını iyileştirmekle kalmıyor, aynı zamanda Golaniya tepesinin çarpıcı manzarasının keyfini çıkarıyorlar. Sağlık kompleksinin karşısındaki parkta, yürüyebilir ve eski deniz komplekslerinin kalıntılarını keşfedebilirsiniz.
 • Barniki Dağı. Turistlerle çok popüler olan "İsviçre" ulusal koruma alanı bulunmaktadır. Bu parkın doğası, yerel bölgeden önemli ölçüde farklıdır. Ormanlık ağaçlar, sayısız çalılar, ormanlar ve göller - daha ziyade, herhangi bir Avrupa kentinde dinlenme alanını andırıyor. Doğal yanı sıra, Tiberias'ın (İsrail) diğer ilgi çekici yerlerinin muhteşem manzaralarını sunmaktadır: çeşitli manastırlar ve kiliseler, deniz manzarası, şehir kendisi.
 • Hamat-Tiberias Milli Parkı. Kentin güney kesiminde yer alır. Burada MS 3. yüzyılda bir yerde kurulmuş en eski sinagogun kalıntılarını yürüyebilir ve hayranlıkla izleyebilirsiniz. e. Bir depremle tahrip edildi, yeniden inşa edildi ve tahrip edildi. Parktaki mimari anıtlara ek olarak hala yaklaşık 20 kaplıca var.
 • İskoç otel müzesi. Tiberias (İsrail) oteller çok sayıda. Ancak sadece bir tanesi mimari bir dönüm noktasıdır. Bu, aynı zamanda bir restorana ve bir yüzme havuzuna ev sahipliği yapan bir otel kompleksidir. Bina yüz yıldan daha eski. Her şey geçmiş tarzında yapılır ve binalar eski binanın orijinal görünümünü taşır.
 • Yahudi Mahkemesi. Sadece kapının içinden geçerek, buranın güzelliğini ve önemini takdir edebilirsiniz. İçindeki her bina ve yapı, Ürdün Vadisi'ndeki Yahudilerin hayatını anlatan kendine özgü bir tarihe sahiptir.
 • Düşen kule. Deniz kıyısına yakın bir kale duvarında bulunur. Yapısının özelliği, binanın ihmalinin bir işaretidir, bu nedenle kule, Tiberias sakinleri için özel bir değeri temsil etmez. Anıtın yanında bir tapınak bulunmaktadır, içinde küçük ilginç bir sergi bulunmaktadır.

Aktif eğlence türleri

Tiberias, sadece birçok turistik yeri olan tarihi bir merkez değil.

Oturmaktan hoşlanmayanlara uygun birçok eğlence de var:

 • Motorlu tekne ve su kayağı;
 • Çeşitlendirilmiş su faaliyetleri;
 • Yıl boyu ziyaret edilebilecek plajlar;
 • Göl kıyılarında bisiklet sürme;
 • Ürdün Nehri boyunca kayık;
 • Yürüyüş ve binicilik.

Diğer boş zaman etkinlikleri türleri

Kentin elverişli konumu sayesinde komşu Celile ve Golan gezileri yapabilirsiniz. Burada şahsen ülkenin tarihi anıtlarına dokunabilir ve birçok ilginç şey öğrenebilirsiniz.

Romantik susuz insanlar Kinneret ile heyecan verici bir yolculuğa çıkmaya davet edilir. Deniz yürüyüşünün özel cazibesi, ay ışığında oluşması gerçeğiyle verilir. Ayrıca turistler arasında sıcaklığı 50-60 derece arasında olan sıcak su kaynağı olan bir sağlıklı yaşam kompleksi oldukça popüler. Tıbbi bir özelliği olan acı bir tuz ve kükürt-hidrojen gazı solüsyonu içerirler.

Çok sayıdaki cadde boyunca yürüyorsanız çeşitli öğelerin ve hediyelik eşyaların satıldığı yerel mağazalarla tanışabilirsiniz. Alışverişten sıkıldıysanız, komşu restoranlara bakmaya değer, burada kaliteli yemekler ve tatlılar servis ediyorlar.

Tiberias (İsrail)

Her yıl on binlerce turist, bir tür ulusal tapınak olan huzurlu bir havanın tadını çıkarmak için Tiberias'u ziyaret ediyor ve ayrıca iyi zaman geçiriyor.

Turistlerin incelemelerinden gelecekteki yolcular için faydalı olacak birkaç öneri yapabilirsiniz:

 • Yerel tarihi mekanlardan tam anlamıyla faydalanmak isteyenlere bir rehber kiralaması önerilir. Bu, görülenlerden memnuniyet sağlamanın yanı sıra, ilginç bir çok bilgi toplamak olanağını da beraberinde getirir.
 • Kesinlikle taze deniz ürünlerinden hazırlanan yerel mutfağın restoranlarını denemelisiniz.
 • Kaplıcalar ana noktalardan biridir, Tiberias ziyaretinin amacına bakılmaksızın ziyaret edilmelidir.
 • Tüm ilginç yerleri öğrenmek için bir araba kiralamanın yanı sıra bisiklet veya binicilik yapmak da değerlidir.
 • Tiberias'ın en pitoresk yerlerinden biri balık pazarı. Her gün çalışır ve burada sabah erkenden avlanan balık ve diğer deniz ürünlerini alabilirsin.
 • Akşam sekiz saat sonra otelin yakınındaki park yerleri için ödeme yapmanız gerekmez. Bu, özel araçla seyahat etmekten tasarruf etmenize yardımcı olur.
 • Restoranlar ve dükkanlar arasında en büyük yoğunluk, eski bulvardan başlayarak Tiberias'ın merkezine ulaşan ana bulvar üzerinde bulunur.

Tiberias'da nerede kalacaksınız?

Tiberias (İsrail) otellerinden en çok çeşitler var. Hem lüksler içeren beş yıldızlı oteller hem de gençlik tarzındaki konukevlerinde ekonomik daireler var.

İskoç Hotel Müzesi'nden sonra ikinci en popüler olanı Casa Don Gracia'dır. Burada, geçmiş yüzyılın iç kısmında yapılmış güzel dairelere ek olarak, bu hanımefendiye adanmış bir müze de var. Bu kadın, İspanyol Engizisyonunun zulmünden yüzü kurtarmadığı için Yahudiler tarafından aziz olarak görülüyor.

Tiberias'daki (İsrail) "Gilboa" daireleri de turistler arasında oldukça popüler. Galilee Denizi'nden 1 km uzaklıkta ve yerel şehir mekanlarına yürüme mesafesinde. Aynı zamanda konut fiyatları burada ortalama.

Birçok otel sıcak mineral yayları ve çeşitli spa uygulamaları sunmaktadır.

Şehire nasıl gidilir

Tiberias, elverişli bir konuma sahiptir ve İsrail'in hemen hemen tüm büyük şehirlerinden ona ulaşabilirsiniz:

 • Kudüs'ten uzaklık 115 km;
 • Tel Aviv'den - 103 km;
 • Hayfa'dan - sadece 47 km.

Şehre ulaşmak ve geri dönmek için otelden, taksi veya servis otobüsü ile transfer yapabilirsiniz. Tel Aviv'den Tiberias'a kadar yaklaşık iki ya da üç saat sürecektir. Kudüs'e ulaşmak için o kadar çok şey var ki. Hayfa'ya yaklaşık bir saat sürer. Otobüsler, merkez otobüsü istasyonuna varır ve ayrılır. Buradan Galile'nin Denizi etrafında uzanan ücretsiz ulaşım da var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.