Sanat ve EğlenceSanat

Bir palmiye ağacı çizmek için: bir çocuk öğretmek

Avuç içi ağacı, sıcak güney bölgelerinde çok popüler olan güzel egzotik bir ağaçtır. Çocuk, sıcak deniz gezisinden döndüğünde, muhtemelen çizimlerdeki izlenimlerini ifade etmek istiyor. Palma - deniz ve güneş simgesi - bunun için mümkün olduğunca uygundur. Muhtemelen, bir palmiye ağacı çizmeyi öğrenmek isteyecektir ve ona yardımcı olabilir, özellikle de yapmak oldukça kolaydır.

Önceden, çeşitli avuçiçi görüntüleri ile birlikte geziden getirdiğiniz birkaç fotoğrafın görülebilmesi ve onlar için bazı ortak özelliklerin vurgulanması arzu edilir. Bu özellikleri çocukla tartışın, o zaman onun için bir palmiye ağacı çizmeyi daha kolay anlayacaktır.

Bütün palmiye ağaçları türleri için, dallanma olmaksızın düz bir çizgi, gövde özelliğidir ve yaklaşık bir noktadan çıkar. Doğru bir şekilde palmiye ağacının şeklini ve niteliğini iletmek mümkündür, ancak bu çıktıyı bir noktadan doğru bir şekilde tasvir etmek mümkündür.

Bir palmiye ağacının aşamalı olarak nasıl çizileceğini düşündüğünüzde, tacın genel yuvarlak şeklinin çemberin içine kolayca sığdığını hesaba katmanız gerekir. En üst, en genç vayi yukarı doğru çıkıntı yapar, eski alt olanlar asılır ve gövde genellikle üst kısmı hafifçe kavislidir.

Kalemde bir palmiye ağacı çizmek için bazı ipuçları.

Önce, tacın olduğu resmin merkezini planlıyoruz. İlk olarak, gövde ve yaprakları basit ışık hatlarıyla işaretledik. Bunu yapmak için merkezden hafifçe kavisli düz bir çizgi çiziyoruz ve bagajı bu şekilde belirtiyoruz. Merkezden çıkan çeşme birkaç çizgi çiziyor, uçları kıvrılıyor - gelecekte bırakıyor.

İkinci aşamada, bir gövde çizmeye başlıyoruz ve ayrılıyor. İlk dikey çizgiye paralel olarak, ikinci yapıyoruz, gövde silüetini gösteriyoruz. Zikzak çizgiler kullanarak, canlı ve estetik bir çizim elde edin. Bagaj tercihen yerlerde biraz gölgeli, kompozisyonun canlılığını ödünç verecek.

Sonra, çocuğun nasıl bir palmiye ağacı çizileceğini tartışırken, dikkat et, hangi yandan figürde ışık düştüğünü göreceksin. Diyelim ki sağ tarafta ışık düşüyor, o zaman ağacın bu tarafı daha açık olacak, solda gövde ve yapraklar daha koyu, daha parlak olacak. Buna göre, soldaki gövdeyi koyulaştırmak, üzerine daha fazla yoğun dikey çizgilerle gölge koymak gerekiyor.

Şimdi sorunu çözmenin sırası, kabarık yaprakları olan, en gerçekçi görünen bir palmiye ağacı çizmek nasıl yapıldı. Bunu yapmak için, aydınlatmayı hesaba katarak yapraklara küçük bir kuluçka uyguluyoruz: soldaki yapraklar sağdan daha koyu olmalıdır. Gölge aynı zamanda üstteki yapraklardan gölgenin düştüğü yerin yaprakları üzerindedir. Yapraklar üzerindeki tüm son rötuşları uzun kenarlarına koymak çok önemlidir.

Sonunda, arkın yardımıyla bir ada çizebilir, avuç içi solunda gölge koyabilir ve kıyı şeridini özetleyebilirsiniz. Şimdi yalnızca ufuk çizgisini not etmek ve birkaç kısa yatay vuruşta deniz dalgalarını göstermek için kalmaktadır . Çizimi tamamlayarak, ek ayrıntıları silmek ve çocuğun işinizi süslemek için sunabileceği bazı öğeleri çizmeniz yeterlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.