Sanat ve EğlenceSanat

Insan çekme oranlan. yüz oranlan ve insan Şekil

rakamlar ve nasıl çizileceğini öğrenmek isteyen herkes insanların yüzlerini bir kalem ya da kalem çizim bir adamın temel oranlarını öğrenmek için zaman ayırın. İnsan Şekil doğada en karmaşık yapılardan biridir, ve resim varyasyonu çok sayıda bulunur. bir şey ilk kez işe yaramazsa Ve tabii ki, hayal kırıklığı duygusu hissetmiyorum. Deneyim süre ile gelir.

baş ve gövde oranlan, çizim teori

Doğal olarak, insan oranları değiştirmek eğiliminde ancak öğrenme süreci boyut sekiz kafaları eşittir klasik figür, üzerinde durmak gereklidir. başın yaklaşık yarısının insan büyüme doğa pratikte daha az olmasına rağmen bu ölçüm hesaplamalarda sakıncalıdır.

Ama her şeyden önce biz bu krokisini unutmamalıyız - herhangi devreyi inşa etmez ve milimetre veya santimetre cinsinden her hesaplanamaz vücudun bir kısmını insanın ve kağıt üzerinde bu boyutları aktarmak. sanatçının ana aracı - bu gözleri ve Bir kalem.

birimler şeklinde kafanın kullanılması, tabii ki, çok uygun, ama aynı zamanda kendi göz tahmini kullanmayı öğrenmek zorundadır. Aynı zamanda bir kişinin bütün oranlarda uymak için yardımcı olacaktır. İnsan vücudunun yapısını yeniden oluşturmak için yardımcı olacaktır skeç inşaatı, temel teori hakkında bilgi almak için başlangıçta değer bir insan figürü çizmek için.

Çizim için özel bir takvim oluşturma

Düzgün bir insan figürü tüm oranlarda uymak amacıyla, boyama grafikler oluşturulması ile başlamalıdır. Bunun için daha sonra hizalanması eklemler, hem de ortaya gövdenin kas yapısıdır. Ve tüm bu bakılmaksızın kişinin cinsiyeti.

Program ilk baş oluşacak sekiz eşit parçaya bölünür. Bu ölçüm kadar geriye Rönesans olarak kurulmuş ve gerekli insan oranlarını oluşturmak için idealdir edildi. İnsanları çizmek için her zaman sekiz kafaları eşit olduğu ortalama büyüme, kullandı.

anahat oluşan şekil ilk bölümü,: grafikler

Yani, yumurta şeklinde sunum grafik birinci bölümünde alttan bir sivri ucuyla oval veya çizmek gerekiyor. Bundan başka, 3 belirteçleri ile 4 arasında eklemek leğen kemiğini hem de kalça eklem. Bunların genişliği yaklaşık genişliğinin yarısı veya iki kafaları. Ve şimdi kafasına pelvis bağlayan omurgasını temsil edebilir. Bu, insan vücudunun en önemli parçasıdır. yerçekimi ve stabilite merkezi.

kimin oranları vücudun dikkatle grafik yardımıyla uyulmalıdır Daha insan boyama, bacak ve diz hareket eder. Şekil 6, diz eklemleri etrafında düzenlenir. Ayrıca, unutulmamalıdır: bir taslak ya da bacak kaslarını konumlandırmak için çizim, kalça, diz eklemini bağlayan hattın daha sonraki bir aşamada, iç olmalı ve ayak, dışarıya giden bir gerektiğini söyledi. Bu, insan ayak doğal bir şeklidir.

Yabanarısı bel ve omuz eklem kişi

Bir sonraki çizimin bir parçası - aynı zamanda oval oluşan bir göğüs, ve boyutu olan pelvis eşittir. Ama o alt kısmında kapalı kıyılmış eğer dikkati çekiyor. Yani düz bir karın erkek figürü veya gelecekte oluşturmak için yardımcı olacaktır şeydir bir yaban arısı bel kadın için, hatta belki de yağ kıvrımları vurgular.

omuz hattı yaklaşık olarak ortada bir ve iki işaret arasında, genişliği iki ve üç baş arasındadır. kolların görünen konumu değişir ve pek çok şeye bağlıdır olabilir. Bu biraz aşağı eğimli ya da gerilim omuz eklemlerde tutulabilir. Sonra hat başka bir şekilde zaten görünür, biraz daha yüksek olacaktır.

omuz çizgisi kaslı boynunu, bir kişinin şişman kıvrımlar boğulma, hiçbir boyun olduğu uzun bir kadının, hatta stres çizim sonraki aşamalarında çizmek için yardımcı olur, çok bireydir.

kol ve elin ana hatları

Ve en sonunda, sadece kalça kısmının altında, 4 seviyesinde bulunan bileklere, ilerleyebilir. onu kontrol ederek doğrulayabilirsiniz Her kişi, düz ayağa kalktı ve uyluk önünde ellerini koyarak. Parmaklar yaklaşık orta uyluk aynı sonu. Dirsek eklem 3'te bel bir seviyede konumlanabilir.

Yani insanların tüm temel oranlar basit grafikler ile memnun edildi. vücut tarafını çizmek için böyle basit bir şemanın kullanılması gereklidir. Sonra insan vücudunun sonraki her bir hatla daha doğru ve doğal bakacağız. Eninde sonunda tamamen yalnız basit çizimler kullanılarak, böyle bir zamanlamayı terk etmek mümkün olacaktır. Temelde, bir kişinin çizim öder ne kadar zaman bağlıdır. Böyle yapılar için daha fazla egzersiz, daha hızlı geliştirilecek göz kestirimi ve ihtiyaç kendiliğinden kaybolur.

dış cephe

Ve tüm uymak amacıyla yüzün oranlarda insanın, kullanmak için birkaç temel kural çizmek. kafasını tutulan, düz, yatay ve dikey çizgiler göstermektedir oval olarak. Bunlar eşit paylarla içine gelecekteki yüzü paylaşmak zorunda. oval üst kısmı - önden. Gözleri tam olarak başın ortasında yer almaktadır.

acemi sanatçılar tarafından yapılan en büyük yanlış gözler genellikle başın üst kısmında yer olmasıdır. Bu yanlış ve insan yüzünün oranlarını eşleşmiyor. Yine ortalamanın üzerinde bir görünüm kullanmalıdır çizmek için. tabii ki, mümkün orantısız bir şekle veya düzensiz bir görünüme sahip olabilir insanlarla tanışmak için doğaya, In.

adamın kafası ve yüz parçası

Her kişinin görünümünün yapısı çok bireydir. Ama çizimin ilk aşamalarında standart boyutları ve oranlarını kullanmak her zaman daha iyidir. insan kafası Çizim, yüz oranlar aynı zamanda küçük bir arsa ile inşa edilir. Gözün yerleri belirlendikten sonra, burun yerleştirileceği üzerinde bir çizgi olmalıdır.

Bu gözler ve çene hattı arasındaki tam ortasında bulunan. Roth burun ve çene çizgisi arasında yer alan ve dudakların uçları daima göz öğrenciye orantılıdır. Aynaya bakarak, görsel düz çizgi tutarsan, her insan bu oranlarda yapabilirsiniz.

Ve son olarak, kulaklar. Onlar gözleri ve burun çizgisi arasında yer almaktadır. Doğal olarak, kulaklar, küçük düzgün vardır ve birçok çağrı kafası, "kupalar" bu kısmı vardır. Ve, yine de, kendi konumu hala aynı noktada yer almaktadır. Böylece, aşağıdaki basit kurallar, kolayca kağıt üzerinde ana aktarmak öğrenebilirsiniz özellikleri adam ya da şeklin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.