Haberler ve ToplumDoğa

Mount Sokol (Kush-Kaya): özellikler, tırmanma, ilginç bilgiler

Kırım tüm dünyadan turistleri cezbetmektedir. Benzersiz manzaralar dağların tepesinden açılmaktadır. Tabii ki, sahilde Kırım güneşinin sıcak ışınlarında bir süre serinleyebilir, Karadeniz'in serin sularına dalabilir, ancak maceralar hala kahramanlarını çağırıyor. Mount Sokol, dik yamaçlarına tırmanmaya hazır olan fatihlerini bekliyor. Yolcular, ödül için benzersiz manzara bekliyorlar - sonsuz deniz ve Kırım'a özgü pitoresk açılımlar.

Tatile başlamadan önce, dağ yollarının özelliklerini incelemelisiniz. Mount Sokol hakkında temel bilgiler, her maceraperest için bilmek ilginç olacak.

Genel Özellikler

Yeni Dünya Dağında Sokol Adası, yarımadayı ziyaret eden birçok turist tarafından biliniyor. Uzaktan görülebilir. Bu eski bir mercan resifidir, şimdi de toprakların gücündedir. Enkazda deniz kabukları ve mercanların baskılar görülebilir.

Görkemli dağın eteklerinde Yeni Dünyaya giden tek yol geçer. Dev bir mercan resifinin taşları son derece nadiren düşer. Bununla birlikte, kalabalığı tırmandıran sürücüler titriyor ve yolun bu bölümünü daha hızlı kaymaya çalışıyorlar.

Kayanın dibinde küçük koylar ve birkaç büyük kayalar var. Bunlara Falcon denir. Savunucularının gücünün altında saklanıyor gibi görünüyorlar.

Yüksekliği deniz seviyesinden yüksekliği 474 m olan Dağ Sokol, Kırım yarımadasının en büyük mercan resifi ve Avrupa'daki en eski mercan kayalığıdır .

Dağ etekleri

Sokol (Novyi Svit) genişliği 1 bin metre, uzunluğu ise 1,2 bin metre kadardır.Bu doğal cismin adı kuzeydoğu görünümünden kaynaklanmaktadır. Daha önce Kush-Kaya'ya benziyordu. Bu taraftan dağ, kanatlarını yayacak bir kuşa benziyor. Eski Romalılar Senatörü etkileyici bir görünüm olarak nitelendirdiler.

Güney tarafında yamaçlar diktir. Yağmur yağarsa, dağ kayaları arasında güçlü akımlarla su akar.

Şu anda, dört geçici şelale izleyebilirsiniz. Onlar bile Wuchang-Su'nun boyunu aşıyorlar. Fakat hava kesildikten sonra şelaleler hemen kaybolur.

En tepeye tırmanmak için kuzey doğu tarafında başlamak gerekir. Burada yamaçlar daha naziktir.

Tepeye tırmanın

Dağ Sokol, yolcularını bekliyor. Kırım benzer nesneler açısından zengindir. Fakat bu bölümlerde rahatlarsan Şahin mutlaka fethedilmelidir. Profesyonel tırmanıcılar ve sıradan turistler için pek çok rota var.

Güneyden ve güneybatıdan üste yaklaşık iki düzine güzergah atıldı. Beş karmaşıklık seviyesi ile karakterizedirler. Hazırlıksız insanlar için, Yeni Dünya'dan gelen bir orman yoludur. Karayolu tarafında, yol daha zor olacak.

Tırmanış için yalnızca deneyimli dağcıların erişebileceği en zor alanlar güney yamacının merkezinde. Bunlara ayrıca "aynalar" denir. Dağlık kalkınmanın büyük unsurları yok.

Yolların uzunluğu 150 ila 400 m arasındadır. Ancak tırmanmaya hazırlanmak sorumluluk bilinci ile gereklidir.

Yükseliş İçin Öneriler

Turist, doruğa tırmanış konusunda yeterli deneyime sahip değilse, ağır güzergahları seçmeyin. En güvenli yollarda bile yaralanma veya hatta kaybolma şansı var. Bu nedenle yolculuk çok ciddiye alınmalıdır.

Zamandan önce, seçilen rotayı incelemelisiniz. Ayakkabı ve kıyafetler rahat olmalı. Aksi takdirde, yükseliş daha zor görünecektir. Mount Sokol (Yeni Dünya) onun ahenksiz ahlakı ile bilinir. Bu nedenle hiçbir durumda izi bırakıp dik eğimlerde ekipman olmadan tırmanmaya çalışmayın. Bu tür yanlış eylemler trajik bir şekilde sona erebilir.

Ayrıca, yukarı çıkmadan önce su ve yiyecek getirmelisiniz. Güzergahların çok uzun sürmemesine izin verin, ancak kendilerini güvence altına almak gereksiz olmayacaktır.

Yeni iz

Dağ Falcon'un birçok yolu var. Ortalama turist için en popülerlerinden biri Yeni İz. Keskin dönüşü olan yerde Sudak'a giden yoldan başlıyor. Yolda, göstericilere dikkat etmeniz gerekiyor.

Serpantin yolunda çok güzel ağaçlar ve bitkiler var. Yollarda kertenkeleleri ve kuşları bulabilirsiniz. Yol boyunca, sadece bu topraklarda yetişen kalıntı ağaçlar bile var. Burada şahin, şahin, uçurtma ve kartal gibi kuşlar yaşanır.

Bir saatlik (veya daha fazla) yukarı yolculuktan sonra yolcular Aziz Anastasia kaynağına gelirler. Burada dinlenebilir ve serin kaynak suyu içebilirsiniz. Bu orta yol. Ayrıca izler terk edilecek. Kaybolmaması için yolu takip etmeniz gerekiyor. Yolun bu tarafında kaybolabilirsin.

zirve

Mount Sokol, zirvesinden eşsiz bir manzara açar. Ormanla kaplı değildir, dolayısıyla çevredeki yeri keşfetmek zor değildir. Dağın tepesinden, güney Kırım sahilinin büyük bir bölümünü görebilirsiniz.

Batıda, Yeni Dünya'yı, körfezini görebilirsiniz. Karşı taraftan, Sudak bulunur. Burada Cenevizli kaleyi ve Cape Meganom'u görebilirsiniz. Çok aşağıda, dağın etekleri Karadeniz'in sıcak suları ile yıkanıyor. Bu resim sadece büyüleyici.

Hava iyi olursa Kara-Dağ'ın uzak tepelerini görmeyi deneyebilirsiniz. Güneybatıdan bu topraklardaki en yüksek plato - Babugan-Yailu. Burada Kırım Roman Kosh'un en yüksek dağı muhteşem görünüyor.

Dağ Sokol'ün konuklarına verdiği macera çok olumlu izlenimler bırakacaktır. Şirin Kırım doğası, serpantin yollarını sarmalamak turist kayıtsız bırakmaz. Dağ manzarası, yükselişte harcanan güçleri ve zamanı hak ediyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.