Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Zinovev Nikolay Aleksandrovich: biyografi, fotoğraf, aile ve iş

Nikolay Aleksandrovich Zinovev iyi çağdaş şairlerden biridir. o Kuban ve şiirleri ile neredeyse 25 yıl önce yazmaya başladı selamlıyor. Tek seferde çeşitli Rus edebi ödül şairi olmasına rağmen, bugün o çok yetersiz emeklilik yaşıyor. Nikolai Zinoviev, hemen hemen her zaman edebi dergilerde ve ansiklopedilerde yoktur bir fotoğraf, çok mütevazı yaşayan ve neredeyse münzevi hayatı.

En iyi çağdaş yazarlarından biri hangi ayetler

Nikolai Zinoviev - kimin kitabı, küçük dolaşım serbest bırakılmasına rağmen her zaman kendi okuyucularını bulmak şair. Bu onun şiirlerinde o keskin Rusya'nın sorunu da beraberinde getirir ve onların ülke acısını ağıtlar gerçeği ile açıklanabilir. Bütün eserlerinde yılında gerçek vatansever kalır.

Zinovev Nikolay diğer yazarların, onların sadelik ve kısalık eserleri farklı şiirler yazar. Sadece birkaç satır, o okuyucu Rus halkının kaderi için kişisel endişe hissettirmek yapabiliyor. Eserinde, o kategorik olarak herhangi taklidi reddeder ve bu nedenle, Nikolay Aleksandrovich kendi eşsiz stilini geliştirmek başardı.

ayetlerde Zinovyev ağırlıklı Rus halkının, maneviyat eksikliği ahlaki değerlerin kaybı temasını ele alır. Onun eserleri ahlak içinde çok ciddi bir düşüş açıklar ve onların ülkenin geleceği bahsediyor.

yansıma için eğimli çalışma şair olarak, avantaj karanlık ve rahatsız edici sesleri aittir. hatta bazen ağrı okuyucuda üzüntü hissi eserleri birçok okuma ve sonrasında, yazar hayranlarının binlerce sahip olmasına rağmen.

şairin doğum ve gençlik

kimin biyografi Korenovsk Krasnodar bölgesinde küçük bir kasaba başladı Nikolay Aleksandrovich Zinovev, 1960 yılında doğdu. Gelecekteki şair oldukça basit anne oldu. Annesi - Lidya A., bir öğretmendi. Nikolai'nin babası - Alexander Dmitrievich, basit bir işçi oldu.

Çocukken, o sıradan bir çocuk büyüdü ve herhangi bir sorun ebeveynleri teslim etmedi. Herhangi olağandışı ve en parlak yetenekleri oğlan da görünüşe göre, çocuk ileride ünlü bir şair haline gelebilir şey vaat etmedi göstermek ve vermedi.

Eğitim Zinovyev'e alınan

Okuldan sonra, genç Zinovev Nikolay o kaynakçının bir uzmanlık belgesi aldı, bundan sonra bir meslek okulu, kayıt etmeye karar verdi. Daha sonra, o üniversitede mühendislik eğitimi aldı.

Zaten gelecekteki şair vardı edebiyat, teknik diploması aşkı aldıktan sonra, kendisi hissetti verdi. Nicholas yani Filoloji onun Fakültesi, Kuban Üniversitesi'nde yazışma yoluyla eğitimlerine devam kararı alınmıştır. Ama hayat önümüzdeki birkaç yıl, yetenekli yazar uzakta sanattan oldu öyle bir şekilde geliştirmiştir.

iş şiire ilgisi yoktur

kimin biyografi pek çok sıradan Rus adamlar kaderine benzer gelecekteki şair Nikolai Zinoviev, mali bunu sağlayabilir çalışma ile uğraşmak zorunda kaldı. filoloji insanın diploma mezun ve alındıktan sonra o kaynakçı olarak çalışan. Ayrıca onun sicili somut bir işçi olarak kolay bir iş yoktur. Bazen Nicholas kazanmak ve bir yükleyici oldu.

bütün gençlik Bu yetenekli bir adam sert fiziksel emek yapmak zorunda ve para ve yorgunluk sürekli eksik parlamaya gizli şiirsel yetenek için herhangi bir şansı bırakmayın görünüyordu.

yaratıcılık başlangıcı

Zinovev Nikolay sonra değişti herşey zamanlar "Kuban" dergisinde yayımlanan bir şiiri okudu. Ayetler genç adam kendi yazmaya denemeye karar verdi o derinden etkilendiğini yaptı. Nicholas 20 yaşında iken bu oldu. Zinovyev kendileri için özel olarak yazdığı ve kendi yarattıkları sadece en yakın gösterdi.

Zamanla, şairin annesi Lidia, ilçe gazeteye şiirler göndermek için oğlunu ikna etti. Ama ironik o işin yerel baskısı Nicholas kendisine ait inanmıyordu.

Şans eseri, bu şiirler, 1982. Vadim Nepodoba fark Kuban'daki şair saygı. Nicholas eserlerinin O'nun olumlu değerlendirme, ilk başarısı esinlenerek, genç şair şiir yazmayı sürdürdü aslında yol açtı. 1987 yılında denirdi şiir ilk kitabı, piyasaya "Ben yere gidiyorum."

Kopya sayısı aktif olarak yeni şairler hakkında Rusya ile konuşuyordum ve yazarın eserleri yeterince hızlı tanınabilir sıradan insanlar arasında olmuştur, bir kayıt değildi rağmen. Bunlar, el okumak için elden geçirilen ve yeniden basıldı, kitaplardan kopyalanır.

yayınlanan koleksiyonları

Daha önce bildirildiği gibi bölge gazetesi ve övgü Vadima Nepodoby Krasnodar baskısının yazarın yetenek tanınması sonrasında, Zinoviev'in adı altında ilk koleksiyonu 1987 yılında çıkmıştır "Ben yere gidiyorum." Ayrıca, belli bir aralıkta aşağıdaki kitaplar yayımlandı:

 • "Antik dönemecinde."
 • "Ateş tadı".
 • "Ruhun Uçuş."
 • "Ben - Rusya."
 • "Sevgi ve akrabalık çemberi."
 • "Sedoe kalbi."
 • "Yeni Şiirler".
 • "Ben sevgi ve üzüntü varisi değilim."
 • "Gün yukarıdan ihsan."
 • "Ruh üzücü dürtüler."
 • "Çapraz Açık".

Ödül ve adaylıkları

1993 yılına uzanan Nikolay Aleksandrovich Rusya Yazarlar Birliği üyesidir. Zinovyev yadsınamaz yetenek birçok kişi tarafından fark edildi edebi yarışmalar. Zamanında, yazar aralarında çeşitli ödüllerle, layık görülmüştür:

 • Çoğu edebiyat ödülü;
 • saygın ödülü "DELVITA";
 • Yazarlar Birliği "emperyal kültürünün" onlar Ödülü. E. Volodin;
 • Vadim Negaturova Ödülü anısına "Kulikovo Alan" adanmış;
 • Tüm Rusya Ortodoks Ödülü. Alexander Nevsky.

Nicholas ayrıca aşağıdaki yarışmalarda kazanan oldu:

 • "Altın Kalem".
 • "Üçüncü Binyılın Şiir."
 • "Edebiyat Rusya".
 • "İmparatorluk kültürü".

şairin eşi - destek olacağına dair noktası

Eşi (Irina) bunca yıldır onunla yaşadım Zinovev Nikolay Aleksandrovich, nadiren aşka dair şiirler yazar. Birkaç görüşmeler yılında büyük bir saygıyla eşi bahsediyor, ama bir gerçek aşk yüksek sesle bağırmak asla inanmaktadır.

Eşi Nicholas iş arkadaşı bir asistan ve destek değil, aynı zamanda bir anlamda sadece çağırır. Eğitim Irina Açık - genellikle gazeteci, Zinovyev ve sonraki koleksiyonun hazırlanması sırasında onun fikir ve eleştiri dinle.

Bir oğlum ve bir kızım: çiftin şu anda iki çocuk yetiştirme edilir. şair için Aile deyişle hem güvenilir bir destek haline gelmiştir. eşlerin birbirlerine tam destek örneği yaşamlarının gerçek hikaye olabilir.

Zinovyev şiirler zaten Rusya üzerinden tüm öğrenmeye başladık zaman Birkaç yıl önce, çiftin bakıma muhtaç ve çok eski evinde yaptığı Korenovsk yaşamaya devam etti. o zaman aile zaten büyük kızı doğdu beri yeni konut sorun çok ciddi oldu.

İrina ve Nikolai nasılsa yeni bir ev için para toplamak için çok çalışması gerekiyordu. Onlar buzağı ve domuz yavrusu satışı yetişen, çiftlik. eşlerin hiçbir işin korkmuyorduk gerçeğine rağmen, yine de sürekli kaydetmek zorunda kaldı.

O anda, Nikolai Alexandrovich Moskova'da bir sonraki koleksiyonunu yayınlamaya fırsat var. Yeni kitap için tek sorun finansman eksikliği oldu. Bunun Öğrenme Irina, çekinmeden, o birkaç yıl içinde bütün birikmiş parasını gitti ve buna bağlı, kocası tarafından kaleme şiir sonraki kitabı çıktı.

Zamanla, Irina kaderi onun hareket için ödüllendirilir. Nicholas eserlerine adanmış bir etkinlikte, ilçe başkanı katıldı. bizzat Zinovyev ayetleri duyduktan sonra Birkaç gün sonra, resmi bir büyük yeni evin aile izole edilmiştir emretti.

Günlük yaşam ve gündelik sorunlar deha

kimin biyografi Nikolai Zinovyev, maalesef onun şiirler muhteşem meblağlar kazanır, pek çok yetenekli şairlerin kaderi benzer. O oldukça mütevazi yaşayan ve çok küçük bir dolaşımını yayınladı. Bu nedenle, bugün satın kitabın yazarı çok zordur.

O davet edilirse, o zaman genellikle sadık eşi eşlik çeşitli edebi olayları, tadını çıkarırlar. sevdiği şairlerden arasında Zinovyev Solovyov, Blok, Lermontov, Kuznetsova ve Pasternak tanımlar.

Nikolay Aleksandrovich - Bir dindar adam. konular ve onun kolay bir hayatı her zaman değil ki, o gerçek bir Hıristiyan ve homur gerektiğini söylüyor. Zinovyev yaptığı şöhret ve tanıma, hem de sık mali zorluklardan dolayı, çok sessiz sürdüğünü söylüyor. O, tüm dünyevi sorunlar ve sevinçleri tamamen geçici olduğunu inanıyor.

Onun kaderi BİR Zinovyev asla şikayet ve şairin hayat kolay olamaz söylüyor. onun yol yalnızca olabilir basit bir Rus adamın sorunları ve acıları hakkında yaz.

yayınlarının küçük dolaşıma aksine, Zinovyev'in şiirleri Vietnam, Çek, Belarus, Karadağ ve Ermeni dile tercüme edilmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.