OtomobilArabalar

Nerede Moskova'da eski araba aküsü satmak için yeni ve nasıl seçilir

o don yaptığı "hayvan" hazırlamak için ne kadar önemli hakkında sürücüler ve fanlar Söylemeye gerek yok. Burada, özellikle dikkat aracın aküsüne ödenmesi gerekmektedir. Öyleyse ...

Ama deneyimli bir sürücü değilseniz ve Moskova'da otomotiv piller b \ satın yoktur çünkü, her şeyi merak etmeyin ilk seferde yapamaz ve kolayca pilin maliyetinin önemli bir kısmı telafi eğer.
Pilin seçim.

Modern pazar tam cümle, bu nedenle pilin birkaç tanımlayan özelliklerini dikkate değer.

Vol. Ancak geniş depolama kapasitesi ile pili almak zihin ve güvenilirlik, üretici garantisi tutmak sınır tanımayan. Ayrıca Ah araç aküsüne gerekli güce bilmemiz gerekir.

Sıcak ve soğuk iklimler için uygun sırasıyla kırmızı veya mavi İklim etiketleme,.

gerçek pil boyutu, şekli, terminaller konumu.

Tam dolu bir pil soğuk muhafaza edilemez veya elektrolit yoğunluğu içinde azalacak ve bu da tamamen yararsız yol açacağı dikkate almak da önemlidir.

şarj cihazı ile akünün şarj edilmesi.

Her şeyden önce, hatırlamak, sadece tamamen boşalmış pili şarj. Ön kaldırılması gerekiyor ve en az bir saat sıcak bir odada olduğunu.

Akü terminalleri engelleyen bir tornavida klapeyle kullanılması ve şarj cihazında temas karşılık gelen bağlantı düzeni ilk bağlantı gereklidir pozitif, daha sonra negatif (aynı işlem ve sonundaki) 'dir.

Doğru ayarlanmış şarj akım kaynağı pil kapasitesinin% 10 geçmemelidir.

bir kaç saat için sabit voltaj ve elektrolit yoğunluğu ise, pil tamamen şarj edilmiştir.

Tam gecenin şarj ve kesinti günde - zavedosh değil?

bataryada elektrolit yoğunluğunu kontrol edin. Bunun için özel bir cihaz gerekir - acidimeter. Kontroller şarj çıkarıldıktan sonra sonra, en az altı saat gerçekleştirilmektedir.

tüm pilin kapaklarını sökün ve "pipet" yazarak, hücrede elektroliti acidimeter koydu. ilgili iklim koşullarında doğru bir batarya için, dizin yaklaşık 1.25 kg diğer hücrelerin endikasyonlar aralığı ~ 0.03 kg / l farklı olmalıdır, burada / l 'den küçük olmayan olması gerekmektedir. Pil göstergesi düşük olacaktır, bu değiştirilmelidir.

ve hücrenin sadece "yerli" fiş yerine üzerinde onları contalar durumunu izleyin.

Belki de bu kış sıcaklıkları özellikle bölücü döneminin başlangıcından önce bilmeniz gereken tam olarak ne olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.