Sanat ve EğlenceSanat

Sanatta Kadınlar tema: başlıklarla Renoir resimlerinde

Renoir Ancak meslektaşları aksine farklı bir yönde gelişti onun resmini ağlar, klasik izlenimcilik kurucularından birine atanmış. O şeffaf boyama onun yaratıcı yöntemler adanmış. vuruş tamamen yeni harmanlama tekniklerini kullanarak, Renoir büyük ölçüde eski ustaların okuldan işini ayıran eserlerinin, ayrı bir yapı yapılmış.

Renoir resimlerinde Kadınlar

Adını gerçekten kadınsı cazibesi ile ilişkili Renoir, harika kızın güzelliği ince özelliklerini taşır. O iyimser olduğunu ve ellerinin doğal kinetik yoluyla tutmaya çalışıyorum, hayatta çok iyi aradı.

bulmak mümkün ışık vermesi ve sadece neşeli ve mutlu yüzler tasvir bir sanatçı Renoir resimlerinde gibi. Büyük ölçüde nedeniyle bu kabiliyeti, hem de doğal seven insanlara, Yaratıcı onun sanat kadınların öz yaptı.

"Jeanne Samari" başlıklı Renoir'in boyama, "Balerin", "Yıkananlar" ona güzellik kendi idealini vardır ve sözleşmelere bir yabancı kadın doğasının bir usta, ver. tanınabilir Auguste tarafından resimlerinde kadınlar ve her zamankinden master elini tanıyabilir boyama tarihini, karşılaştığı herkes. Her kadın her zaman değişim için sevgi ve susuzluk için bir susuzluk ile dolu tuvaller gözlerine bakıyor. Kadınların sanatçı tüm portreler görüntülenebilir ortak özellikleri arasında - resimlerde tüm bayanlar küçük alın ve çene tjazhelovatym var.

"Jeanne Samary Portresi" ve "Anriett Anrio Portresi"

1877 yılında Empresyonizm çerçevesinde sanatçının sergi yeri kişisel sergisini aldı. Renoir "Jeanne Samary Portresi" başlıklı kendisinde uyanan büyük ilgi eserlerin çoğu arasında "Anriett Anrio portresi." bayanlar resimlerinde tasvir - aktris. Yazar, defalarca portrelerini yazdı etmiştir. Resimler büyük ölçüde ustaca kademeli olarak feminen anahat Henriette etrafında sıkıştırılır ve izleyici onu kadife kahverengi gözlere getiriyor beyaz-mavi arka plan, hareketliliği yanılsaması yaratır dikkat çekti. Aynı zamanda koyu kaş ve esnek kırmızı bukleler aksine vurgu yaparak, hareketsiz kalmıştır kıyısında bütün sergi çok kinetik ve duygusal gitmiş olmasına rağmen, öyle.

resimlerinde önemli noktaları ve detay vurgulayarak tanınan ve Zhanny samari büyüleyici portresini yazdı değildir Ogyust Renuar Başına benzeri şekilde. son derece olası tüm renk paleti emilir ve baskın kırmızı renkli olup, burada tutulan çiçek kırmızı yaymalarından vyleplivaetsya gibi Şekil oyuncu. Renoir ustalıkla ağız, gözler dikkatini ve saç hatta bir kilit çizmek durdurma kızın yüzüne izleyiciyi açar. Arkaplan çok uyumlu divanın görüntüye entegre edilir mor allık ile aktris yüzüne refleksleri uygular. oyuncu çok vücut karakteristik Empresyonist fırça darbeleri aceleyle gerçekleştirilir.

yürütme Renoir Teknik özellikler

kimin tablolar ve Empresyonizm ruhunu yaymak Başına Ogyust Renuar, o boya çıkarmak için hastalık izin vermeyerek, onun son günlerine kadar çalışmaya devam etti. kadın doğasının görüntü için sevgisi ek olarak, sanatçı etkin bir renk kullanmak ve nadiren meslekte meslektaşları başvurdular bu renkler, çalışmak için onun yeteneği için ünlü oldu.

Auguste - Onların resimlerinde için bir arada çare olabilir nadir şirketlerden biri, siyah, gri ve resim bakmadı böylece beyaz "kirli". O zamanlar oturdu ve yağmur damlalarını izlerken bu renk düzeni deneme fikri, sanatçı ziyaret etti. Birçok eleştirmen sık sık çalışmalarında bu bölümüne başvurdu olarak sanatçı, şemsiye ustası görüntüsünü çağrılabilir unutmayın.

ustanın çoğu beyaz, Napoliten sarı renk, kobalt mavisi, kron, lacivert, kraplak, zümrüt yeşili boya ve parlak kırmızı kullanılan, ancak bunların ustası tarafından inanılmaz pitoresk başyapıtlarından doğurdu. Empresyonizm Genişletiyor, Renoir'in paleti değişti ve o kırmızı gibi parlak tonları, başvurmak başladı 1860, yaklaştıkça.

Renoir çalışmalarına Monet'nin etkisi

vaka Fransız sanat ressam, hiçbir az önemli karşılamak için Renoir açtı Claude Monet. Onların kaderleri iç içe ve bunlar bir süre sürekli olarak tuval üzerine birbirlerine tasvir, onun beceri honlama, aynı apartmanda yaşayan için var. Bazı eleştirmenler kendi resimlerinin benzerlik sol alt köşesinde imzasına değilse, teknik olarak onlar ayırt etmek imkansız olurdu, o kadar aşikâr olduğu düşünülmektedir. Ancak, işlerinde belirgin farklılıkları inceledi. Örneğin, Monet böylece, ışık ve gölge oyunundan onun tezat dikkatini ve tuval üzerinde çalıştı. Auguste uzun olan resim daha parlak gelen, renk kendisi takdir ve ışık dolu. ressamların çalışmalarında bir diğer temel bir fark Klod Mone kesinlikle ikinci sıraya onları idare ederken Renoir, isimleri mutlaka her zaman insan figürleri resme yöneldi kadınları bu olmasıydı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.