SeyahatSeyahat İpuçları

Bilim ve Teknoloji St. Petersburg Müzesi

Petersburg Rusya'nın kültür başkenti değil, aynı zamanda ülkenin en iyi üniversiteler ve araştırma enstitüleri ile bazı önemli sanayi merkezi ibaret değildir. Petr Veliky, şehrin kurucusu, sanat, teknoloji hayranı ve bütün bilim dalları oldu. O kadar tuhaf Kunstkammer eğlenceli şehirde ilk bilim müzesi kurdu. Bugün, St. Petersburg, bilimsel ve teknolojik disiplinler geniş bir yelpazede adanmış müzelerin zengin sergiler bir yeri vardır.

Kunstkamera

Antropoloji ve Etnografya Merkezi, Kunstkamera tarihinin ilk devlet müzesi ve Rusya'da doğa bilimleri oldu. Orijinal koleksiyon Moskova Antropoloji ünlü Müzesi'nin de sekiz bireysel akademik müzeler, zemini oldu.

etnografik Müzesi

Bu Rus Kuzeyin Fin halklarına Sibirya'da Şaman kabilelerden, Sovyetler Birliği ve Rus İmparatorluğu'nun farklı milletlerden tarihini yansıtan birçok renkli sergiler toplanan mükemmel bir yerdir. Pulkovo 1 ve Moskova tren istasyonundan almak için nasıl yerel yönetim kurumlarından öğrenebilirsiniz.

Haberleşme AS Merkez Müzesi Popova

Haberleşme Merkezi A.Ş. Popov St Isaac Katedrali yakınlarındaki eski bir sarayda yer almaktadır. Bu tarihi restoran sayıda antika, telekomünikasyon ekipmanları ve markaların büyük koleksiyonu gibi modern iletişim teknolojilerinin geliştirilmesine adanmış geniş bir koleksiyona sahiptir.

Arktik ve Antarktik

Arktik ve Antarktik merkezleri Rus ve Sovyet kutup araştırma tarihine adanmış. Bu kurumlar St. Petersburg geleneksel tarzında yapılmış mimarisi ile şehrin merkezinde yer almaktadır. İçindeki Halk kutup bölgelerinde hakkında etnografik malzemelerin yanı sıra polar seferlerde kullanılan çok sayıda tarihi teçhizat gibi benzersiz sergiler, bir sürü buluşacak.

topçu ve istihkam birliklerinin de müze

Topçu, Mühendislik ve İletişim Merkezi kalesinin hemen yakınında yer almaktadır. Bu tarih müzesi günümüze emperyal zamanlardan Rus askerleri tarafından kullanılan askeri teçhizat, zengin özellikleri. Müzenin ikinci katında İkinci Dünya Savaşı anısına adanmıştır. Bu mücadele ruhu ve hayal bir sürü çocuklar için mükemmel bir yerdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.