Sanat ve EğlenceMüzik

Ukulele ayarlanması: tüm ayrıntıları

Standart ukulele dört teli vardır. Genellikle naylon bileşenlerini kullanır. sırf malzeme dize ukulele gerekli Sık ayarlama. Onlar germek ve hatta en hassas kurulum vurmaya eğilimleri vardır. dize durak deformasyon sonra araç uzun çizgi düzenleyecek.

genel bilgiler

Saman açık tel montaj sesini denir. Onlar sık kullanılan akorları oynamak kolaydır böylece ayarlanır. çeşitli yollarla yapılan ayarlama ukulele. Farklı türde olabilir - enstrüman çalan müziğin ne tarz bağlı. ayar gitar ve büyüklüğü türlere bağlı olabilir. Aynı ukulele ayarlama yapılır Hakkında, enstrüman "The Sopranos", "Tenor" veya "konser" türleri için geçerli olup olmadığını. Bu durumda, dize frekanslarını ses gerekir:

  • ilk önce (A) - 440 Hz.
  • II (S) - 329.6 Hz.
  • üçüncü (C) - 261.6 Hz.
  • Dördüncü (G) - 392 Hz.

Bu, herhangi bir işlerinin yapılması için uygun olan standart bir sistemdir. En doğru ayar bir dijital alıcı ile olabilir olun. Bu cihazı yoksa, başka yöntemler kullanırlar.

kulak ayarlama

To ukulele ayarlamak yabancı cihazların yardımı olmadan algoritmasına uygun olmalıdır:

  1. ilki gibi bir dize ince ayarlamalar yapmak için. Bir ses A. üzerine inşa gerekiyor
  2. İkinci dizenin beşinci fret sıkıştırın. o uyum içinde birinci açmak için ses olun.
  3. İkinci olarak sabitlenmiş dördüncü perde ile üçüncü dize özelleştirmek için.
  4. Yüksek bir G almak istiyorsanız, o zaman ilk başta yeniden inşa ettiler. Bunu yapmak için, dördüncü dizesi, ikinci perde sıkıştırılır ve ses A. ile sesliliğin ulaşmak
  5. Düşük G açık üçüncü ipi kurar. Beşinci perdeye bu dördüncü kelepçe için.

Tüm ayarlar yapıldıktan sonra, herhangi işlerin yürütülmesi için ilerleyebilir.

mikrofonla Kur

Eğer bir mikrofon ve bir PC'ye bağlamak için yeteneği varsa, çevrimiçi tuner kullanabilirsiniz. Bu yaygın bir işlemdir. mikrofon aracılığıyla ukulele ayarlanması son derece basittir. Bunun artı Başka - mutlak doğruluk. Bunu yapmak için, duvar prizinden 30 ila 50 santimetre mesafeden mikrofonu düzeltmek ve Flash-çalarlar kullanmasına izin gerekir. Ayrıca, site ipuçları görünecektir. Da torpil ve onları metne göre, ekranda belirir yeniden inşa etmek gereklidir. yetenekleri tuner para harcamak değil izin ağ kullanma. Bazı müzisyenler PC için kulaklık bile mikrofonları yapılandırmak için kullanın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.