Ev ve AileBayram

İlginç senaryo anaokulunda Çocuk Koruma Günü

Yaz başında - en eğlenceli öncesinde sıcak günlerde bir çok gitmek. Parlak güneş bize mutlu birinci güneş yanığı yapar. Yetişkin bir tatil bekliyoruz ve çocuklar - tatilleri. Okul öncesi Haziran başlarında - özel günler. Çocukların bu yana, eğlenceli bir etkinlik geçirmek yeni listeleri oluşturmak için, yaz operasyona ayarlamak gerekir 1 Haziran yıl kutlanacak Çocuk Bayramı'nı. anaokulu senaryo önceden düşünülmüş, genellikle çocukların ve sürprizlerle oyun yer alıyor. Bu kutlama için nasıl hazırlanacağını bahsedeceğiz makalemiz, bu büyük açık havada bir sürümünü sunacak.

Nasıl bir ruh hali yaratmak

Sen önceden tatil için hazırlamak gerekir. Sabah neşeli bir atmosfer yaratacak olan düzeni düşünmek için emin olun. Bu Çocuklar Günü senaryoyu seçilir ne bağlı dekorasyonlar temalı edilebilir. Cadde üzerinde, anaokulu girişinde göz balonlar, bayraklar ve çelenk memnun edecektir. kapalı bahçede ve Grup ayrıca tavsiye edilen selamlaşma olarak, afişler asmak çocuk eserleri (tablolar, el sanatları) ya da fotoğrafları bir sergi düzenliyoruz.

renkli bir tasarıma ek olarak, müzik yardımcı olacak bir festival atmosferi yaratmak. bahçe çocuklara ve yetişkinlere söylemeye arzusu neden favori çocuk şarkıları sesler etrafında sabah bu günü edelim.

Her zamanki sabah egzersizleri küçük disko ile değiştirilebilir. Çocukların olumlu duygularını ifade dans edelim.

Odada veya sokakta?

gün geçirmek için nasıl birçok seçenek vardır. Eğer sokakta ya da gerçekleşecek eylemin salonda, Çocuklar Günü'nde senaryoyu yapacak zaman Birincisi, karar verin. Bundan oyunlar, yarışmalar ve diğer noktalarda bağlı olacaktır.

şenlikli olay bütün çocukları karşılamak gerektiğini, gidecek bir yer. bahçesinin yanında Plot böyle bir olay için idealdir. İlk olarak, (açık tatil, maalesef odasında çok daha az sıklıkla tutulur) çocuklar için yeni ve sıradışı. İkincisi, bütün çocuklar aynı zamanda (- üç grup odasında sadece iki uyabilecek) de katılmak mümkün olacak.

Sokaklarda olayın olumsuz hava şartlarına bağımlılığı olarak kabul edilebilir. yağmur başlarsa, festivali iptal veya transfer gerekecektir. Başka bir dezavantajı - Bu gün şarkı ve dans etmeyi öğrendim performansında karmaşıklığı. Ses yalıtım ekipmanları sokağa alınabilir Eğer çocuk bir kayda dans mümkün olacak. Bazı şarkılarım ses kaydı için söylenir. Ve müzik direktörü eşliğinde öğrenilen olanlar, piyano eşliğinde (a capella) olmadan gelebilir oynar. Buna ek olarak, çocuk koruma günün senaryosunda dahil edilemez.

tatil için Şiirler

Bugün yazın ilk günü,

Herkes bunu biliyor,

Yüksek sesle şarkı söylemek

ve ayet okunurken.

çayır tüm çocukları davet, güneş ısıttı.

Çim demet ve çiçek demet toplayacaktır.

Biz dans organizasyonu - parlak, renkli!

Güneşin Çünkü yaz çünkü!

Güneşin doğmasından çok iyidir

Ve pencereden sabah bize tavşanlar bildirin.

Çiçekler açıyor ki çok iyidir.

parlak yaz denochki süslemeleri olsun!

Çocukların gülmek çok iyidir

Eğlenceli ve bu dünyada mutlu yaşamak!

"Merhaba, yaz kırmızı!" (Senaryo Çocuk Koruma Günü açık havada)

Çocuk bayramları beri sonra odak kızlar ve erkekler olmalıdır. Günün kahramanları olacak onlardır. Gruplar anaokulu yakınında bir arsa üzerinde inşa edilir. eğlenceli müzik geliyor.

palyaço Veselinka:

- Selam çocuklar! Yaz başında sizi tebrik! "! Merhaba" seslenerek Ve bir kalem sallayarak: en merhaba diyelim.

(Çocuk yapmak) Biraz eğlenmek istiyor musunuz? Ne yapacağız? Belki komik şarkı biliyorum ya dans?

- Evet!

- Vay! Ve bana gösterebilir?

(Burada çocuk korunmaktadır günün komut, herhangi bir çocuk şiir, şarkı veya dans öğrenilen açabilirsiniz)

Bu, palyaço üzüntü gelir, gelir, aşağı kafa üzücü müzik sesleri, kimse bakıyor.

Veselinka: "Çocuklar, bu benim kız arkadaşım (ona dönüyor) Merhaba tekrar, sen üzgün olduğunu ne sana ne bu kez ???!"

! Hüzün: "Hey (iç çeker) Sabah, dünyada en çok eğlenceliydi ve şimdi ... (iç çeker) Ben harika bir çiçek bulduk - kendi rengi farklı olduğu için her onu petal o büyülü eminim, ama rüzgar esti ve tüm yaprakları götürdü, ama öyle.! bir dileğim (siir) yapmak için zaman olmadı! "

Veselinka:!.?! "Ben bildiğim bir peri masalı değilim Ve siz bana bir şey benim sevgilim bize O onların rüzgar esti söylüyor ve tüm yaprağı onun için sihirli çiçek toplamak edelim gülümseme yardımcı olalım anladım biliyorum küçük çiçek-semitsvetik oldu. onları bulacaksınız! Hemen onları geri almak için, farklı görevleri gerçekleştirmek zorunda kalacaktır. bütün yaprakları toplamak zaman sağa? Sonra, burada karşılamak! "

oyun "Bize yaprakları toplamak istiyorum"

bahçe alanı o geliyor, yedi puan alan böylece Sonra, çocuk koruma günün senaryo yapılandırılmıştır ve görevi yerine bir grup çocuğa yaprağı alır. Tüm aşarak Tsvetik-semitsvetik toplar.

Çocuklar çok çeşitli görevleri, onlar karşılayabilir bekleyebilirsiniz masal karakterleri sıradışı görevler veya sadece bahçe işçileri ile. yenmez çilek ve mantar veya şifalı bitkiler - Sağlık çalışanı yenilebilir hakkında sorular sorar. Dans etmek, şarkı söylemeye ritim veya diğer tekrarlamak: Müzikal yönetmeni yaratıcı bir görev verir. Beden Eğitimi Öğretim onlar yaz aylarında yapacak trafik yükü, görmek ister.

Sen bulmaca çözmek, bir bilmece yapmak oyun oynayabilirsiniz. iş, mümkün ilginçti ve mobil cihazlar için faaliyetlerde dönüşümlü o ana şey böyle devam entelektüel ve olmalıdır.

Senaryoyu gerektirecektir ki, peşin bütün sahne içinde hazırlayın. anaokulunda Çocuk Bayramı çocuklar arasında bir eğlence ve festival nedeni elation geçmelidir.

, Sinek, petal uçun!

Bütün yaprakları toplandıktan sonra çocuklar sitesine dönün. üzüntü ve Veselinka gidin.

Veselinka: "Nasıl oluyor da yaprakları toplamak mümkündü ki?"

Çocuk: "Evet!"

Üzüntü: "Bu harika!"

(Palyaçolar küçük çiçek gruplar halinde alma düşünün - Semicvetik)

Hüzün: Sinek, taç yaprağı, batıdan doğuya .... "(Çocuklar yardım hatırlamak uçmak "Ben gördüm nasıl neşeli renkler tek O yaz biz gibi orada hatırlatmak gerekir ... kelimelerdir İşte sıcak ve neşeli olsaydı" !. ).

Veselinka: "Buradayım düşünce ve Saha bizim gözyaşı olmayacağını karar, bu gökyüzü topları (onları yapar) 'de başlamak en iyisidir."

"Merhaba, yaz" çocuklar birlikte bu kelimeleri tekrar ve daha sonra renkli balonlar bir demet gökyüzüne uçar: dememizi yüksek sesle olsun. Sonunda çocuklar birlikte bir şarkı veya bazı ortak dans, nihai senaryoyu şarkı.

anaokulunda Çocuk Bayramı, asfalt üzerinde kum veya diğer eğlence parçalarını rekabeti çizmeye devam edebilir. Sen atölyeler düzenlemek ebeveynler, çocuklar herhangi zanaat yapmayı öğrenecektir çekebilecek, uzun topları rakamlar modeli buketleri yapmak, çelenk örgü, akvagrim geçerlidir.

Hava şanslı değildi, salonda bir kutlama sağlayabilir. Bu olabilir bir kukla gösterisi, konser veya tiyatro yazısı.

Çocuk Bayramı - bu erkekler ve kızlar için eğlenceli düzenlemek için harika bir bahane. Önümüzdeki yaz kendi sürprizler getirmek ve sıcak olacak olsun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.