SağlıkMüstahzarlar

"Bepanten" ilaç. kullanma talimatları

Farmasötik preparat "Bepanten" talimatı şeklinde boşaltılan bildirir bir krem, merhem, losyon. Bize her biri düşünelim.

Krem, yumuşak, elastik homojen mat kütlesidir. Renk - beyazdan soluk sarıya. Koku - zayıf (spesifik).

Homojen esnek, yumuşak, tek tip: Merhem aşağıdaki özelliklere sahip olan. Renk aynı kokusu.

Sütlü losyon, bir sıvı, homojen bir emülsiyondur. Önceki formlarının renk ve koku farklılıklar mevcut değildir.

satışı da krem buluştu "Bepanten artı." Ona göre, özel talimatlar vardır: onun göz teması ve yemek borusu şekilde istenmemektedir (aksi takdirde derhal tıbbi yardım almaları gerekmektedir); değil (tetanoz enfeksiyonu riski vardır, çünkü uzman yardımı gerekir bu durumda), derin ısırma ve bıçak yaraları tedavisi için bu tür hazırlıkların kullanılması önerilir; Yara ilaçlarla tedavi edilirse, (özellikle ödem, şiddetli ağrı, ateş varlığında), 1014 gün içinde gerekli tıbbi bakım iyileşmek değil.

ilaç "Bepanten" talimatı raporları, dozaj formuna bağlı olarak aşağıdaki bileşime sahiptir:

- harici kullanım için krem Bir gram aktif madde olan, dekspantenol elli miligram içerir. İlave bileşenler: lanolin, propilen glikol, setil ve stearil alkol, DL-pantolakton, izopropil miristat, K, fenoksietanol amfizol ve arıtılmış su. Alüminyum üç buçuk, otuz borular ya da yüz gram ticari olarak temin edilebilir. Her biri bir karton kutu içinde yerleştirilir.

- Beyaz - Aktif bileşen içindeki merhemler, ek bileşenler hareket balmumu, lanolin, protegin X, stearil ve setil alkol, beyaz yumuşak parafin, badem yağı, saf su.

- İlacın "Bepanten" (losyon) mililitre halinde dekspantenol yirmi beş miligram içerir. İlave bileşenler: hafif sıvı parafın, disodyum edetat, DL-pantolakton, aroma, klorheksidin hidroklorür, arıtılmış suyla saptandı. Sen 200 veya 400 mililitre plastik şişede ilaçları satın alabilirsiniz.

- krem Bir gram "Bepanten artı" dekspantenol 50 miligram, klorheksidin hidroklorür 5 mg ihtiva eder. Yardımcı parçalar - DL-pantolakton, beyaz yumuşak parafin, lanolin, polioksil 40 stearat, stearil alkol, arıtılmış suyla saptandı.

Krem "Bepanten" talimatı için kullanılan öngördüğünden güneş yanığı, tedavi ışık sıyrıklar, tahrişe ve kızarıklığa.

(Özellikle bütünlüğünü ihlal) cilt kuruluğu tedavisi ve önlenmesi için endikedir merhemler, küçük yanıklar, aşınmalar, alt-bezi eritem, yatak yarası, kronik ülser şeklinde ilaç.

Losyon, cildin tahriş ve kızarıklık ortadan kaldırır iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Bu etkilenen yaprak geniş alanlara uygulanabilir.

Bir enfeksiyon tehdidi, hem de işletim yaralar, yara, alt bacağın trofik ülserler varsa İlaç "Bepanten plus" yaygın küçük yaralarda kullanılır.

Losyon, merhem veya krem "Bepanten" meme - yeri doldurulamaz yardımcısı emziren anne. dozaj formlarının herhangi birisi emzirme her sonra hasarlı bölgeye uygulanmalıdır.

ilaç "Bepanten", özellikle ağır ve derin yaralar, aşırı duyarlılık, işleme ve kulak, tedaviden kontrendike kullanımı özellikle notlar için talimatlar.

kullanımı izole ürtiker ve kaşıntı istenmeyen sonuçları arasında.

Bir reçete gerekli değildir düşünülen ilacı satın almak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.