SağlıkMüstahzarlar

Ilaç 'Eutiroks'. Yorumlar, açıklamalar, endikasyonları

Tıp "Eutiroks" tiroid fonların farmakoterapötik grubuna dahildir. Aktif madde - sodyum levotiroksin.

ilaç "Eutiroks" (yorum ve Öğretimde uzman bilgisi teyit edilir) küçük dozlarda o yağ ve protein metabolizması üzerinde anabolik etkileri vardır. ilacın ortalama doz dokuların büyümesi ve gelişimi üzerinde uyarıcı bir etkiye sahip, kendi oksijen talebini, aktive edilmiş protein, yağ ve karbonhidrat metabolizmasını geliştirmek, kalp-damar sistemi ve merkezi sinir sistemi işlevini geliştirmek. ilaç Büyük dozlar "Eutiroks" zulüm nesil katkıda tirotropin salıveren hormonun hipotalamus ve tiroid uyarıcı hormon hipofiz bezinde.

Terapötik etkinlik tedavinin başlangıcından sonra yedi ila on iki gün sonra gözlenmiştir. tedavi kesildikten sonra, ilaç etki, aynı süre boyunca muhafaza edilir. hipotiroidizm üç veya beş gün sonra ortaya çıkar Optimal klinik etkinliği. Kaybolma ya azaltılması yaygın guatr üç ila altı ay içinde gerçekleşir.

levotiroksin emme yenmesi öncelikle ince bağırsağın üst kısmında meydana gelir. Emme bileşeninin yüzde seksen yaklaşık maruz kalmaktadır. Levotiroksin maksimum konsantrasyon Uygulamadan sonra beş ila altı saat sonra yaklaşık olarak ulaşmıştır. Yarı ömür ilaç - altı veya yedi gün. Bu dönemde hipertiroidizm yaklaşımlara rağmen hipotiroidizm arka planı, üç ya da dört gün düşürülür - dokuz veya on gün yükselmiştir.

ile ötiroid guatr etkili ilaç "Eutiroks" (hekim ve hasta yorumları onaylamak) 'dir, (ameliyattan sonra) tiroit bezi kanseri, diffüz toksik guatr tireostatikami ötiroid devlet kullanarak ulaştıktan sonra. İlaç (ikame terapisi gibi) rezeksiyonu sonrası guatr tekrarlanmasını önlemek için kullanılır. ilaç "Eutiroks" tiroid bastırma test için bir tanı aracı olarak kullanılır.

İlaç tedavi edilmemiş tirotoksikoz, aşırı duyarlılık kontrendikedir. Tıp "Eutiroks" (İçinde belirsiz uzmanlardan yorum) işlenmemiş hastalık hipofiz ve adrenal bezler için endike değildir.

Akut miyokard infarktüsü, akut miyokardit ve pankardite ilacı almaya başlamak için tavsiye edilmez.

iskemik kalp hastalığı, anjin, ateroskleroz, miyokard infarktüsü öyküsü, aritmi, hipertansiyon ve diabetes mellitus, hipotiroidizm, uzamış şiddetli ile kardiyovasküler sistemde sergi patolojileri reçete içinde Dikkat. Zaman emilim sendromu, dozaj ayarlama gerektirebilir.

Gebelik ve emzirme ilaçların kullanımı için kontrendikasyon değildir. gebelik sırasında ilaç dozları artan gerektirir. Bu tiroksin bağlayıcı globulin konsantrasyonundaki artış kaynaklanmaktadır. Gebelik anlamına sırasında birlikte tireostatikami kullanımı ile "Eutiroks" (uzmanların yanıtları onaylamak) kontrendikedir. İkinci plasentayı nüfuz ve fetusta hipotiroidizm gelişmesini kışkırtmak için yeteneği var.

içeriği tiroid hormonu sütte önemsiz ve anne sütü ile beslenmektedir bir çocukta rahatsızlık neden olmaz.

Başlangıç dozu ilaç günde 12.5 mikrogram. Her iki haftada bir, ilaç miktarı, 12.5 g oranında artmıştır. kolaylık sağlamak için, tablet başına farklı bir aktif madde içeriği olan ilaç (örneğin, "Eutiroks 50" anlamına gelir) sağlar. Bir veya ilacın başka bir biçimde hastanın durumu uygun olarak uygulanır. Orada preparasyon "Eutiroks" 100, 137 ya da 150 mg'dır.

doktorunuzu ziyaret ve onunla danışmanız tavsiye ilacı kullanmadan önce.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.