SağlıkMüstahzarlar

"Komfoderm": kullanım, açıklama, kompozisyon, analoglar ve yorumlara talimatlar

Eğer "Komfoderm" gibi hazırlık hakkında ne biliyoruz? Bu ilacın genel özelliklerinin kullanımı, fiyat yorumlara Talimatları ve benzerleri az bilinmektedir. Bu nedenle, bu makalede, biz ilaçlar hakkında tüm bilgileri sağlamaya karar.

Biçim, bileşim ve açıklama

Hazırlama "Komfoderm", beyaz bir krem ve bir koku biçiminde üretilir, daha sonra anlatılan kullanım talimatları, (olmadan ve bir krem renk tonu olabilir).

Topikal uygulama için, bu maddenin aktif bileşenleridir metilprednizolon atseponat ve üre. Ayrıca tıbbi merhem, sıvı parafin, propilen glikol, polisorbat 80, karbomer interpolimer (A tipi), trometamol, metipparagidroksibenzoata ve saf su gibi sunulmuştur yardımcı bileşenlerdir.

tıbbi özellikleri

Yerel ilaç "Komfoderm" (krem) nedir? Kullanım talimatları o glukokortikosteroidin ve raporları keratolitik ajan aynı anda. Onun eylem Bileşiminde bulunan bileşenlerin özelliklerine bağlıdır. daha detaylı özellikleri de göz önünde bulundurun.

Metilprednizolon aseponat - Bu halojenlenmiş olmayan sentetik steroiddir. Dışarıda kullanım için, alerjik ve iltihabik deri reaksiyonları gibi gelişmiş çoğalmasıyla ilişkili olan reaksiyonları bastırma yeteneğine sahiptir. Bu gibi durumlar iltihaplanma objektif belirtilerin (eritem, ödem, bekletme işlemi) ve öznel izlenimlere (kaşıntı, tahriş, ağrı, vb) önemli bir azalmaya yol açar.

Biz insan vücudu üzerindeki sistemik etkilerin önerilen dozda bu maddenin uygulama minimal olduğunu söylemek mümkün değil.

Uzun ve tekrar geniş deri yüzeyleri (% 40-60) ile metilprednizolon aseponat kullanımı, hem de hastaların örtücü pansumanlar altında empoze sonra değil değiştirilmiş kortizol seviyeleri de dahil olmak üzere, böbrek üstü bezlerinde düzensizlikler görülmektedir.

Söz konusu madde, biyolojik etkileri çeşitli neden glukokortikoid hücre içi reseptörlere bağlanan edebiliyor. Özel olarak, bu yöntem, kimyasal indüksiyon macrocortin sentezine yol açar. Bu son inhibe arakidonik asit tahliyesinde ve oluşumunda iltihap aracılarının lökotrienler ve prostaglandinler gibi.

Nasıl bir rol "Komfoderm" üre hazırlanmasında oynanır? Kullanım talimatları bu bileşenin nemlendirici ve keratolitik etkileri olduğunu belirtmektedir. Bu sayede stratum korneum cildi teşvik yumuşatıcı, su bağlar.

keratolitik etki, üre ve sergiler proteolitik aktivite yanı sıra.

kinetik

krema, "Komfoderm" emilir mu? Kullanım talimatları aracı metilprednizolon aseponat uygulanmasından sonra dermis ve epidermiste hemen hidrolize olması belirtmektedir.

en etkin ve maddenin temel metabolitidir 6alfa-metil-prednisolon 17-propionattır.

İlacın deri emilim derecesi olarak insan zarının durumu ve (ya da olmadan kendi kullanım yöntemine bağlıdır tıkayıcı bandaj).

sedef hastalığı ve insanlarda ilacın deri yoluyla emilim atopik dermatit hafif sağlıklı gönüllülerde oranı (yaklaşık% 0,6-1,5) üzerinde yaklaşık% 2.5, tutarlar.

sistemik kan temas 6alfa-metilprednisolon-17-propionat sonra oldukça hızlı bir şekilde glukuronik asit ile birleştirilebilir ve daha sonra etkisiz hale getirilmiş olan akış.

Metabolitler araçlar 16 saat sonra böbrekler yoluyla başlıca ortadan olarak kabul. ilacın aktif maddeleri organizmada kümüle değildir. Çünkü önemsiz sistemik etkilerin bir krem olasılığını topikal uygulama ile ürenin düşük emilebilirliği.

tanıklık

O andan itibaren "Komfoderm" (krem) atandı? Kullanım talimatları endikasyonların aşağıdaki listesini içerir:

 • mikrobiyal egzama;
 • alerjik dermatit (iletişim);
 • nörodermatit, atopik dermatit;
 • Gerçek egzama;
 • Basit bir kontakt dermatit;
 • disgidroticheskaya egzama.

Diğer bir deyişle, söz konusu ilaç inflamatuar deri hastalıkları, soprovozhdayuschihesya keratinizasyon bozukluğu, hem de topikal glukokortikosteroidler ile tedaviye yüksek duyarlılık sergileyen endikedir.

Kontrendikasyonlar

Tüm hastalar için okunması gerekli, kullanılamaz olduğu kullanılmak üzere ilaç "Komfoderm" talimatları:

 • krem elemanlarına karşı aşırı duyarlılık;
 • tüberküloz veya ilacın birikimi sifilitik işlemler;
 • (Herpes zoster, suçiçeği dahil), viral enfeksiyonlar;
 • Rosacea, merhemler uygulayarak ağız çevresindeki dermatit;
 • aşılama herhangi bir formu;
 • reşit.

İlaç "Komfoderm" (merhem): kullanım talimatları

Fiyat bildirim maddesi yaklaşık 480-530 ruble olduğunu. İlaç günde bir kez, ince bir tabaka ile etkilenen cilt bölgelerine uygulanır.

Bu krem ile sürekli ve günlük tedavi süresi 12 haftayı aşmamalıdır. Cilt lezyonlarının tedavisi 5 gün boyunca yapılmalıdır unutulmamalıdır.

yan etkiler

doğası gereği ne reaksiyon ilaç "Komfoderm M2" neden olabilir? Kullanım raporları için talimatlar böyle etkiler çok nadir olduğunu. hissi, veziküler döküntü oluşumunu yanma, kaşıntı, eritem: Genellikle aşağıdaki yerel reaksiyonlar şeklinde görünür.

Bu durumda, ilaç dört haftadan daha fazla kullanılır ise, ya da deri üzerinde büyük bir kısımda, hastanın cilt atrofisi veya telanjiektazi geliştirmek ve kortikosteroid emme kaynaklanır akneformnye değişiklikler, çatlakları ve sistemik etkiler ortaya çıkabilir.

Ayrıca bazen kabul ilaç hipertrikoz, folikülit, cildin depigmentasyon, perioral dermatit ve alerjik reaksiyonlara neden olur.

Tüketici yorumları ve analoglar "Komfoderma"

Sadece krem "Advantan" Bu ilacın analogları ile ilgili.

İnsanların "Komfoderm" merhem hastalar hakkında ne dedi? bunların yanıtlara göre, söz konusu ilaç, çok etkili lokal bir yöntemdir. Onun uygulaması egzama, nörodermatit ve dermatit gibi çeşitli cilt hastalıkları, kurtulmak için izin verir. Bazı durumlarda, ilaç bile sedef kullanılır.

"Komfoderm" merhem dezavantajları yüksek maliyeti, hem de çocuklarda kullanımı yetersizlik sayılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.