SağlıkTıp

Güneş yanıkları: Halk yollardan tedavi

sıcaklığını güneş ışınlarının yaz aylarında bazen çok yanıltıcı. Ama zaman unutmadan, bir hafta sonu veya tatil sırasında kumsala bol içinize istediğiniz gibi. güneş yanığı yakalanma riski kendilerini koyarak "zirve" saat içinde açık alan üzerinde uzun bir sonucu birçok tatilciler, şöyle. Tedavi keyfi sonrasında sonuç olarak diğerlerinden bütün olumlu bir tutum bozar, zaman alıcı ve. Nasıl "mikrotravmaya" cilt elde önlemek ve güneş yanığı hakkını tedavisi için? Bu makalede ele alınacaktır. Aşağıda açıklanan halk ilaçları çok büyük bir aralıkta eczaneler sunulan özel hazırlıklar, bir çok avantaj farklıdır. süt ürünleri, sebzeler, meyveler, otlar: - bunların ana olası alerjik reaksiyonlar eksikliği, karışımların ana bileşen olarak doğal maddeler bulunmaktadır.

Güneş yanıkları: Ev yollardan tedavi

Ya el altında yapılması sadece geleneksel ürünler edilebilir? Bu durumda bile, bir şey güneş yanığı zamanında süreç gerekiyor. Cildi hafif ve orta lezyonların tedavisi bir tıp merkezine müracaat etmeden, evde yapılabilir:

  1. Kalıcı Eğer cildin kızarıklık az yağlı ekşi krema, ekşi süt veya yoğurt: Herhangi süt ürünleri geçerlidir.
  2. Güçlü demlenmiş çay sıkıştır anlamlı etkilenen alanlarda yüzeyinde sıcaklık azaltır ve yanma sonrası ortaya çıkan yanıklara kaldırır. Zayıf çözüm kızarıklığa uyarı, önleme, temiz alanlar silinebilir.
  3. dengesiz bir bronzluk ve sadece ilk aşama yanıklar içinde hareket etmeye başlayan Eğer limon cilt bir dilim ovalayın.
  4. yüzünde uygulanan Çiğ yumurta sarısı, sadece kızarıklık kaldıramaz, aynı zamanda güneşe maruz etkilerine karşı korumak için. Avuç içine Çırpma ince bir tabaka ile cilt fırçası ve kurutun. Daha sonra ılık su ile durulanır.

Güneş yanıkları: patates tedavisi

  1. Ham patatesler ince dilimler halinde kesilmiş, ağrıyı dindirmek ve kabarma önlemeye yardımcı olur. Ayrıca bitkisel çok ince bir rende rendelenmiş hamuru biçiminde kullanılabilir. Uygulamadan sonra, 30-40 dakika boyunca tutun ve ertesi gün bir güneş banyo yapmak alırsınız.
  2. özellikle yüz, toz, patates nişastası üzerinde derinin hafif kızarması,. Aynı zamanda özel kremler yokluğunda bir koruyucu ajan olarak hizmet verebilir.
  3. ham patates suyu iltihabı azaltır ve bir soğutma etkisi vardır. Bunu yapmak için, yumru kabuğu rendeleyin fırçalanmış ve tülbent birkaç kat üzerinden kuvvetle sıkmak. Sen orta kalınlıkta bir karışımını üretmek üzere buğday unu küçük bir miktarı ile suyu karıştırabilirsiniz. Bu kömürleşmiş yüzünde bir maske olarak kullanılır. 15-20 dakika boyunca etkilenen bölgelere uygulayın, sonra dikkatlice pamuklu ped veya bez ile temizleyin.
  4. haşlanmış patates ve ekşi krema yapılan Yapıştır, derin yağda kızartılmış yerine üzerinde sıkıştırır şeklinde ısı şeklinde kullanılır.

Nasıl güneş yanığı otlar tedavisi için?

infüzyon ve papatya, sarı kantaron, meşe, söğüt-bitkinin decoctions kullanın. Gerçekten aloe taze yapraklardan güneş yanığı suyu ile yardımcı olur. Ve daha sonra bu, su ile yıkandıktan olup, bitki etkilenen alanlarda bir parça ile temizler.

Sağlıklı bir cilt koruyun

tıbbi nitelikteki her etkili önlemlerle birlikte hala uyarıyor en iyisidir. Yani açık alanda güneş ışığına bir istismar edilmemelidir güzel ve hatta ten rengi uzun süre maruz elde etmek olduğunu. Cildinizin bakımı, sabah ve akşam saatlerinde güneşlenin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.