KanunYasal Uygunluk

Evlendikten sonra isimlerini değiştirirken SNILS değiştirilmesi

Birçok kadın için topikal konulardan biri adını değiştirmektir. Aslında o sonra gerçekleşti ise bu durum geçerlidir evlilik pasaport, ancak diğer belgeler sadece değiştirilmelidir. Bir isim değişikliği isteğe bağlı bir süreçtir zaman değişikliği evlendikten sonra SNILS. Nasıl ve nerede emeklilik sertifikası değiştirebilirim?

SNILS - bu ...

SNILS nedir? Gerçekten, bu bir kısaltmasıdır "snils". Bir başka deyişle, her vatandaş ne fonları emeklilik fonuna aktarıldı hangi işveren ve ne kadar süre vatandaşı çalıştı senin hakkında veri toplamak bir hesap numarası atanır. Bu bilgiler temelinde, emekli maaşı geleceği bir oluşum yoktur. Sertifika reşit olsa bile, her vatandaş olmalıdır.

Emeklilik belgesi küçük lamine yeşil kart olarak tasarlanmıştır. Büyüklüğü geleneksel kredi kartından biraz daha büyüktür. kanıtlara zorunlu aşağıdaki bilgileri içerir:

 • sahibinin adı;
 • zemin;
 • doğum tarihi;
 • doğum yeri;
 • Sigorta hesabı (onun sayı);
 • Bir vatandaş sigorta programında kayıtlı tarih.

yedek gerekli olup olmadığını?

İsimleri değiştirerek SNILS değiştirilmesi gerekli ve zorunlu bir işlemdir. Bu işlem sırasında, kartın kendi sadece yedek değil, aynı zamanda programın katılımcılar hakkında bilgi değiştirir emeklilik sigortası. bireysel ve hayatta bir defa her Rus vatandaşı atanan olduğundan Bununla birlikte, sayıları hesaba bir arada değişmeden kalır. İçinde bilgi tam olarak etiketi verileri aynı olmalıdır çünkü isimlerini değiştirerek SNILS değiştirilmesi zorunludur.

yedek sertifika için Yöntemler

Prosedür önemli ve zorunlu bir olmasına rağmen, oldukça basit ve hızlıdır. Yolları yerine 3 yani vardır:

 • emekli sandığı yerel ofisine doğrudan erişim;
 • işveren itiraz;
 • portal "Gosuslugi.ru" aracılığıyla talep ediyoruz.

Şimdi bize detaylı olarak bunların her düşünelim.

Emeklilik Fonu bir ziyaret

Öncelikle, sizin kasabasında RF Emeklilik Fonu en yakın şubeyi bulmak sonra bizzat oraya gitmek gerekir. SNILS değiştirmek için aşağıdaki belgeleri getir:

 • Yeni bir adla bir Rus vatandaşının düzenli pasaport;
 • evlilik belgesi;
 • eski "yeşil kart".

Doğrudan bu belgelerin bölümünde bir temsilci fona teslim edilmelidir ve sonra bir değiştirme sertifikası için bir başvuru formu doldurun. bölüm formun tüm ayrıntıları doldurmak isteyecektir için gereklidir. Genellikle, aşağıdaki bilgileri belirtmek için gereklidir:

 • Bir önceki sertifikada belirtilmediğini Ad;
 • Yeni bir isim;
 • zemin;
 • ikamet ve ikamet yerleri adresleri;
 • Geçerli bir pasaport (yeni) kişisel verileri.

vatandaş bunu (hastalık, hamilelik, iş gezisi durumunda, örneğin) iyi nedenler için kendi başlarına yürütmek için bir başvuruda mümkün değilse can avukat veya işverenin gücüyle başka bir kişi.

işveren aracılığıyla Değiştirme

SNILS pasaport yerine de Değişiklik içinden ve işveren yapılabilir. Bu fırsat her çalışan vatandaşın yararlanabilirsiniz. İşveren ayrıca çalışanlarının sigortacı, bu nedenle bu prosedürün uygulanması doğrudan sorumluluğundadır. bu durumda, emeklilik sertifikası değiştirmek için yukarıda açıklanan belgelerin bir paket gerektirecektir. Ancak, prosedür Rusya Federasyonu Emekli Sandığına kişisel ziyareti ile biraz daha uzundur. Eğer yeni bir sertifika aldığınızda Eski SNILS sadece geçmelisiniz. kontrol etmeli çalışan hesap numarasını Her iki belgedeki tam olarak eşleşmelidir. Gerekli belgelerin standart pakete için bu yöntemi uygularken bunların bir envanterini yapmak için dikkat etmek önemlidir.

"Kamu hizmetlerinin" aracılığıyla SNILS Değiştirme

Kuşkusuz, birçok soruya ilgilenen: kamu hizmetlerinin sitesi aracılığıyla emeklilik sertifikası değiştirmek mümkün mü? Ne yazık ki, bu henüz mümkün değildir yapmak. RF Emeklilik Fonu böyle bir yeniliğin çok dikkatli olduğunu gerçektir. Ancak bu durum olumlu organizasyona tüm ziyaretlerin yaklaşık yarısı doğrudan sertifikaların değiştirilmesi ile ilgili bu yana Fonu etkileyebilir ve onların çiftleri üretmek mümkün değildir. Ama emeklilik fon yönetimi bireyin kişisel hesap kesinlikle gizli, bu nedenle internet siteleri aracılığıyla sertifika ile herhangi operasyonlar yasaklı belirtiyor. Son on yılda ajansı defalarca bu konuyu düşünün ve yeni SNILS verme işlemi kolaylaştırmak edeceğini açıkladı.

değiştirilmesi SNILS Zamanlaması

Eğer kişisel olarak emeklilik fonu başvurursanız deyimi tam olarak 10 iş günü olacak değiştirme, yeni bir sertifikanın üretim süresini SNILS. Yani 2 hafta sonra yeni emeklilik sertifika verilecektir. yedek altında SNILS ise isim değişikliği işveren tarafından, en az 2 kat daha uzun gerekecektir. Uygulamanın alınmasından sonra 2 hafta içinde bir işveren PF göndermelidir. Bu duruma göre, yeni bir sertifika üretilmesi sırasında başka bir 2 hafta sürer. Bu yeni SNILS işverene gönderilecektir sonra, yani biraz daha zamana ihtiyacı olacaktır.

yararlı ipuçları

Bazı Ruslar zaten sahipleri SNILS ise, çünkü kişisel veri değişikliklerinin kağıt sonra yedek ertelenebilir düşünüyoruz. Ancak, bu yaklaşım hatalı.

Ne pratikte olur? işveren Rusya Federasyonu Emeklilik Fonu aylık ödemeleri yapar. ödemeler çalışanın adı değiştirildi olmasına rağmen, hesaba akacak olursa, kesintiler "kayıp" olabilir. Böylece, fon emeklilik geleceği boyutu üzerinde bir etkisi olacak hesabına yatırılır değildir.

Ayrıca eski sertifika eski sahibine dönmek asla gerçeğine dikkat etmelidir - bu bertaraf edilecektir. Bu nedenle, onun yerine başka uygulamadan önce bir kopyasını yapmak en iyisidir. Aksi takdirde yeni bir belge üretimi sırasında fona yeniden uygulayın gerekecektir.

"Yeşil kart" bir değiştirilmesi için başvuruda bulunmadan önce, öncelikle yeni bir adla pasaport almak gerekir. Federal Göç Servisi ve RF Emeklilik Fonu'na belgelerin eşzamanlı teslim bu süreci Boost basitçe anlamsızdır. Yürürlükteki yasalara göre, SNILS değiştirme süresi 14 gün kişisel verilerin değişim sonradır. Ancak, geç ödeme cezaları verilmemektedir.

Başvuru formu kesinlikle formu, yani ADV-2 reçete edilmelidir. Uygulama kabul edilemez olarak Lekeler ve düzeltilmesi. Uzman emekli sandığı varlığında formunu doldurmak için tavsiye edilir.

hatalar Formu ADV-9 tamamlamalısınız ve tekrarlanan değiştirme ifade vermek üzere yeni SNILS bulunursa. Kişisel hesap numarasını, aynı zamanda kişisel verileri sadece kontrol etmek de tavsiye edilir.

işlemin maliyeti

tamamen ücretsiz isimlerini değiştirerek SNILS değiştirilmesi. Sertifikanın hiçbir zamanında yerine gerçekleştirildiği zaman aynı kural geçerlidir. Ancak, prosedür geciktirmek için, tabii ki, bu gerekli değildir.

Böylece, SNILS yedek prosedürü oldukça basit ve hızlı. Buna ek olarak, gerekli belgelerin paket en aza indirilir. Ne SNILS değiştirmeniz gerekiyor? Yeni bir isim, bir evlilik belgesi ve eski emeklilik sertifikası ile Pasaport. Yeni belgenin üretimi 2 haftalık bir dönem. yasa gereği geç yedek sertifikası için cezalar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.