KanunDevlet ve hukuk

Borçluların bakımından icra yetkileri

Son zamanlarda, yıllar içinde insanların durumlarda, kesinlikle vermek gitmiyor banka kredisi alarak cezaları ödemezseniz, vergi ödemezsiniz. Böyle bir durum, ve çok sayıda uyarıdan sonra adam yükümlülüklerini yerine reddediyor, bu FSSP (Federal Mübaşirler Servisi) ait özel bir hizmet alır. Yasaya göre onlar istenen sonucu elde etmek için kendi iş gücü uygulamak hakkına sahiptir. kötü niyetli defaulters yıldan yıla büyüdükçe icra yetkileri, yasal bazda genişletmek.

icra faaliyetlerini düzenlemek üzere tasarlanmış yasaları,

Nasıl FSSP hizmetin yürürlüğe giriş yapar? , Mevcut mevzuata göre, bir kişinin üstün kredi ya da vergi kaçırma suçlu bulunursa, o karara itiraz hakkı verilir. Son başvuru tarihi - bir takvim ayı. Bu süre içinde bir avantacı kararı temyiz hiçbir arzusu gösterdi ise yürütmenin emri FSSP aktarılır.

Bu hizmet gözden geçirmek ve belgelerin kaydı için 3 gün verilir. Bundan sonra, bunlar icra memurları hareket etmeye başlar. Onlar kendi hak ve yükümlülükleri kanunla düzenlenir, böylece rezervuar farklıdır. "Mübaşirler Üzerine" 118-FZ № ve "İcra Proceedings Üzerine" 229-FZ №: Mübaşir Hizmet Powers iki yasalarına tabidir. Bu yasalar Mübaşirler oldukça geniş kurarlar. Bunlar kanunlarla yasaklanmayan herhangi eylemleri kullanma hakkına sahip.

polis memurlarının hakları nelerdir?

Daha önce bahsedildiği gibi, işçilerin bu tip temel amacı - insanlar borçlarını geri ödenmesi, böylece (yasalar çerçevesinde) gerekli herşeyi yapmaya. Bu sık sık olur borçlu nakit şeklinde ödeyemez olmasıdır. Sonra icra mevcut tüm veritabanları üzerinde istekler gaip ait neyi mülk edinmek olun. FSSP gerekli tüm veritabanlarına erişebilir olarak mümkün değildir bu bilgileri gizleme. ile icra yetkileri alacak tahsili aşağıdaki gibidir:

- onlar borçlu müşterilerinin (çoğu durumda, borç hesabına para kapalı yazmak için onlara tüm kartları bloke) olduğu gerçeğini ortaya çıkarmak için tüm bankaların talep etme hakkına sahiptir;

- ücretlerin boyutunu bulmak için işverene başvuruda;

- (yakında o izni alacak ve o kapıyı darbelere, bunun nedeni icra memuru müdahale etmek daha iyi değil bu durumda) hafta içi 7 den 10 de eve geliyor;

- Onu tutuklamak ele geçirmek ve hatta (örneğin, borçlunun seçilen özellik araca taşımak için) kullanmak için, olan özelliği, sahip eylemleri gerçekleştirmek için.

toplayıcı aksine, mübaşir daima destek ve kolluk kuvvetlerinin yardımı askere olabilir. o yasaları ihlal etmezse, polis her zaman onun yanında olacaktır. Zaten belirtildiği gibi, Rusya Federasyonu icra yetkileri önemli ölçüde genişlemiş, ve her türlü hakların değil.

ülkeyi terk yasağı

Bazı borçlu yurtdışına gitmek, icra saklanmak için çalışıyoruz. icra kalkış defaulters yasaklama hakkına sahip olarak Ancak, yapmak kolay değildir. Ve bu durumda hiçbir haklarının ihlal edilmez oldukça meşrudur. Belki insanlar sadece tatil ya da bir iş toplantısı gitmek istiyorum, ama borç, olamaz yapmak.

Federal Mübaşirler Hizmet Bu borcu ödemek için zorlayamazsınız en etkili önlemlerden biri olduğunu savunuyor. borçlu faturalarını ödemeyi gitmiyor ve icra ile toplantı kaçınır, o aynı kaderi olacaktır. kimse ona verecekti yurtdışında gidin. Orada bir kişi bırakmak için acil bir ihtiyaç olduğunda durumlar vardır, ama yüzünden borçlarının izin vermez. Bazı havaalanlarında, ülke onların borçlarını ödemek için terminaller kurdu.

Ancak, hatta fatura ödeme sonra sadece gerektiği gibi federal bir veritabanına girildi borç verilerinin çözüme kavuşturulması olmak üzere, uçmaya alamadım. Bu amaçla, tabii ki, bazen üç haftaya kadar ulaşır zaman alır.

Borçlular internette rahatlamıyorsun

Şu anda her şey bilgisayarlı ve World Wide Web olmadan hayatlarını düşünemiyorum. Mübaşirler istisna ve borçlunun ve internette kontrolü vardı ve hatta sosyal ağlardır. icra herhangi bir ad altında gizlenmiş olabilecek şekilde Defaulters dikkatle başka pahalı satın ağa bir fotoğraf yüklemek için değerlendirmelidir.

Şimdi tüm şirketler, resmi web siteleri oluşturma ve tüm gerekli bilgiler orada bulunabilir. Ayrıca, polis memurlarının ISS'ler yoluyla çalışır. İkincisi, sırayla, hakkında bilgi vermek nasıl, ne IP adresi günlüklerinden ağına. Buradan yaklaşık muhtemelen borçlu özelliğini muhafaza, adres öğrenebilir.

psikolojik etkisi

Tabii ki, ahlak olmadan hiçbir yerde. Mübaşirler güçler bu yöntemin kullanılmasını yasaklar yoktur. Borçlular borç dışı ödeme söylemek - bu bir suçtur. Genellikle icra defaulters o psikolojik olarak çok güçlü bir etkisi son uyarı verir.

Şu anda, polis memurları yani dini düzeyde borçlu için bir öneri var, Ortodoks Kilisesi ile işbirliği. Rahipler borçların ödenmemesi günah olan hırsızlık olarak kabul edildiğini hatırlatarak, insanları talimat verir.

FSSP temsilcileri, bu birliğe kınanması gereken bir şey olduğuna inanmıyorum. para iade edilmezse, bu banka kayıpları da üstlenmektedir. Bu kilise tarafından mahkum edilir banka para hırsızlık olduğunu çıkıyor.

icra memuru Görevleri

Daha evvel, ne hak icra memuru kaydedildi. Ve o ne ilgisi var? Güçler yargı kararlarının uygulanması için gerekliliğidir tüm kuruluşların, yetkililer ve vatandaşlar için bağlayıcı olan, oldukça yaygın Mübaşir. Kendisi Shall özellikle çağrılamadı:

- yargı kararının zamanında yürütülmesi için, yazılı emir öngörülen gerekli tüm tedbirleri almayı;

- yürütme emri ile tanışırız ve bir şey yazmak için kopyalarını yapma hakkı vermek;

- kararın yürürlüğe ilgili tarafların tüm ifadeleri dikkate yanı sıra çekici ilişkin şartları ve prosedürü açıklamak;

- O bir ilgi partidir veya onun tarafsızlığına kuşku düşürme diğer koşullar varsa adaylıktan çekilme.

Mübaşirler Promosyon

onun borç gaip verdi edip üzerine doğrudan gelir icra bağlıdır. "İcra Proceedings Üzerine" Federal Kanunu, aşağıdaki gerçeği kaydedildi emeğinin karşılığını çalışma icra memuru başarıyla uygulanması için söyledi.

İcra memuru borçlunun hesabının zamanında geri ödeme, o mülkün tahsil edilen tutarın veya değeri% 5'ini alır sağlamak için Yani, eğer. Ancak, miktar 10 kat asgari ücret geçmemelidir, bir polise alacaktır. Bir polis memurunun kısmen nedeniyle kendi kontrolü dışındaki koşullar görev ile başa varsa, onun ödül toplanan toplamı ile orantılı olarak ödenir.

Nasıl yürütme belgenin yürürlüğe girmesinden sonra gaip olarak davranmaya?

Anlaşma yürürlüğe girdikten sonra, mübaşir borçluya emri bir kopyasını gönderecektir. Bu belge ayrıntıları verilecek ve borç tutarı. Beş gün boyunca, borçlu gönüllü bankaya uygulamak ve tüm borçlarını ödeyebilir. Bu mümkün değilse, ancak sonra mübaşir iki ay boyunca evine gelecek. Mübaşirler güçler uyarısına ziyaretinin bir parçası değildir.

İcra memuru gerekli resmi belgelere sahip olmak, özel bir biçimde giyinmiş gerekmektedir. İcra memuru borçluya eve geldiğinde, ikincisi kaba değil, uygun davranması gerekir. Sonuçta, bir ince şeklinde idari yaptırımlara ek olarak, borçlu maruz kalabileceği ve bir hükümet yetkilisi hakaretten ceza cezalar.

Icra memuru ile normal diyalog kurşun istekli olanlar defaulters, borcunu ödemede oynamayı atlayacak olabileceği unutulmamalıdır. Bunu yapmak için, mahkemeye bir açıklama yazmak gerekir ve yetkililer sakıncası yoksa, o borçlunun tarafında olacak. borçluların bakımından icra yetkilerinin gecikmeler sırasında anksiyete gaip dahil değildir. borçlu belli ki borcunu ödemek olamayacağını bilir nerede Tabii ki, durumlar vardır. Sonra iyileşti veya özelliği ele alınacaktır ne için hazırlamak gerekir.

icra memuru tarafından yetki Kötüye

Mübaşirler -, her şeyden önce, insanlar ve burada insan faktörü yoktur. önemli ölçüde yetkilerini aşan oluşabilir icra memurları ve kişiler arasında. Bununla birlikte, mevcut mevzuat neredeyse her şeyi onlara verir. Anayasa ve bazı kodlarına göre kimsenin başka orada yaşayan kişilerin rızası olmadan konut bulunuyor denetleme hakkına sahip olduğu Birçok uzman, ülkenin kanunlarında önemli boşluklar söylüyorlar.

Ancak, oldukça geniş olan güçler hangi Federal Mübaşir Servisi, kendini çalışanlarının keyfilik verir. Bu durumda, borçlu icra yetkileri aşan için dava açma hakkına sahiptir. Ayrıca, şimdi alıcı Web'de bir mektup göndererek, şikayet ve web yapabilirsiniz.

Sonuç

FSSP - Devlet borçlu ve defaulters yakalamak için yardımcı olan çok önemli bir organdır. ülkede bu hizmetin olmadan keyfi oluyor olacağını ve hiç kimse hiçbir ceza verilecektir bilerek vergi ödeyecek. Mevcut mevzuat icra yoluyla borçlularının karşı kuvvet kullanımını sağlar. ahlaksız - Biri doğru, ve birisi olduğunu düşünür.

Ancak, tüm icra yetkileri biraz dar ihtiyaç konusunda hemfikirdir. Yine de, hukuk ve keyfi arasındaki çizgiyi bulmak bugün çok zordur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.