Entelektüel gelişimiMistisizm

Önyargı - önyargı kötü

öyle sağduyu, önünde duran bir şeydir, ileriye hareket etmesini engellemek - Kelimenin çok kök önyargılar olduğunu gösterir.

Bir erkek ise kolunu kırdı, sonra o, bir kural olarak, derhal doktora gidin. Arkadaş ve hatta bilmediğiniz insanların ona sempati ve belki hatta bazı beceri hem üst uzuvları gerektiren şeyler ile başa çıkmak için yardımcı olacaktır. Ancak, tüm hastalıklar bu kadar açık bir sempati neden olur.

In Ortaçağ'da, cadılar çevrili her tarafta sıradan insanların: Avrupa ülkeleri panik olmuştur. onlara katılmak için, kızıl saçlara sahip olmak yeterliydi ve bazen sadece güzel bir kadındır. Cadı basitçe kontrol: bağladı ve suyun en yakın vücuda atılmış. Dolayısıyla hayatta yakılmak tabi cadı ve ... - fakir adam süzülüyor, bu onun olduğu "açıkça belli olan"

Neden bazı durumlarda, insanlar bazı oldukça soyut gerekçelerle onlardan farklı olanlarla temastan kaçının? Bu kişilik özellikleri ileride ortak iş ile ilgili değildir Özellikle olur? Bir olduğu Açıktır önyargı, bu önyargıdır. Birine dayatılan veya gönüllü belirli bir kişi tarafından taşınan, görüş kabul edilir.

Böyle bir şey özgü gelenek ve görgü ve bazen diğer ülkeler ve kıtalar insanların görünümünü tüm reddedilmesi olduğu, yabancı düşmanlığı olarak bulunmaktadır. Ancak, birçok farklılıklar hayali ve bazı kaba ya da aptal kişinin hafif eliyle (veya belki de bireylerin bir grup) kamuoyu haline geldi. yabancılara karşı klişeler ve önyargılar hemen her ülkede gerçekleşiyor olup, bir parazitik yaşam tarzı, örneğin, diğer deri rengi sahipleri ile yatırıldı ya da bazı oldukça kötü karakter özelliği veya eğiliminin diğer formları karşı karşıya olduğunu. Böylece, ünlü peri masalında Evgeniya Shvartsa korkunç insanlar - archivist olduğunu Roman ikna etti. Aynı zamanda o bunların hiçbiri görmüştü.

Sayısız örnekler kabul edilir ve onun çöküşü sırasında eski SSCB bazı cumhuriyetlerde kampanya edilebilir yerli halk düz istasyonuna bir bavul ile çıkmak zamanı kim sarhoş yanında "sinsi işgalcilerin" düşüncesinin bilincinde kök saldı.

ırk veya ulusal ek olarak, sosyal önyargılar vardır. Ağırlıklı olarak sosyal hiyerarşinin diğer seviyelerde olanlara ilişkin olarak görünür. Çoğu zaman daha şanslı vatandaşlarım hor ve bazen kin, fakir, en azından o şekilde düşünün kimselerin hissediyorum. Bununla birlikte, bu durum da tam tersi, herhangi bir kişi, bilerek haini ve hırsız inanıyoruz takip. Bazen bu duygular kendi çıkarları bazılarının temelinde, siyasetçiler körüklüyor.

Ve önyargı bir türüdür. Hurafe - Farklı inancına bağlılık insanlara karşı tahammülsüzlük olur. Bu farklılıklar genellikle savaşların nedeni ve müreffeh devletler ve soykırım çöküşü haline olduğunu. kin tanıtımı için temeli birisi bilinçaltına çekilme çok zorluk olmaması gerektiğini önyargıları oluşturan yüzyıllar boyunca görev yaptı.

Tabii ki, her hoşgörüsüzlük bir mengene olduğunu. Uygar toplumlarda (örneğin, yamyamlık) normlarına aykırı olan gelenek ve görenekler vardır. Ama çoğunlukla önyargılar için - bu çok üzücü bir fenomen kültürler ve kendi güzel insanlar hep böyle farklı ve arasında karşılıklı anlayış, karşılıklı zenginleşme engel olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.