OtomobilArabalar

Benzinli motor: Seçenekler ve özellikleri

Karbüratör motor kendiliğinden tutuşma motorlarında bir tür, yanı sıra bunların karışımları dış formu olan.

Bu mekanizmada, silindirlerinin genellikle karbüratör üretilir zaten hazır yakıt-hava karışımı, verilen. Hazırlanan ve bir gaz-hava karıştırıcı olabilir. Başka bir düzenleme: yakıt enjeksiyon memesi esnasında oluşan püskürtülür.

Ne olursa olsun karışım ve saat döngüsü görev döngüsünde olarak nasıl meydana getirildiğine karbüratör motor onun işi hep aynıdır yürütmektedir. yanma odası halinde sıkıştırılır yanıcı elde edilen (- kıvılcım sistemi genellikle) ateşleme sistemi ile, herhangi bir zamanda ateşlenir. Ayrıca, ışıma tüpün ateşlenmesi kullanılabilir, ama küçük motorlar ve ekonomi genel olarak (örneğin, - bir model uçak). Lazer veya plazma ateşleme hala geliştirme aşamasındadır.

O karbüratör motoru unutulmamalıdır, daha doğrusu onun tipi ne kadar çalışma döngüsü saatler içinde bağlıdır. bu döngü krank milinin dört yarım dönüş içerir var ve bu dört döngü yanı sıra iki inme oluşur - - Bu nedenle, motorlar "Otto" vardır onların döngüsü iki yarım dönüş içeren krank milinin. Bu tip kaydetti nedeniyle, basit tasarımı farklı bileşenler ve motosikletler için bir motor olarak çok yaygın hale edilmelidir.

Benzinli motor atmosferik olabilir. yakıt ve hava onun kabul silindir içinde negatif basınç sayesinde gerçekleştirilir. Ayrıca, işlem, özel kompresör tarafından oluşturulan basınç altında gerçekleştirilir.

Karbüratörlü unutulmamalıdır içten yanmalı motor hemen her yakıt alır. Bir kez bile onun rolü alkol kullanılır. Aynı zamanda, sıvı yakıt nafta, propan-butan karışımlarının ya da benzin, havagazı ve ikinci edilebilir etil alkol.

benzinli motorlar ile donatılmış gibi? Başlıca kısmı - çıkarılabilir başlı bir silindir. Özel olarak, bu amaçla kanallar için tasarlanmış bir hem içinde yer alan piston ve üzerinde yerleştirilmiş segman. Onlar aşağı gaz ayırma olanağı vermemektedir. o kadar düşmedi ki Ve onlar, yağ önler.

piston çubuğunun ve parmak vasıtasıyla krank milinin kranka bağlanmıştır ve bu da, motorun krank kasasında monte edilen yataklar, döner. çıkış boyunca hava ile benzin karışımını alan giriş vanasından silindir olarak tahsis edilir egzoz gazlarının. Ve yine de, biz dişli delik silindir kafası göz ardı edemeyiz. Bu vida ise buji. elektrotlar arasında atlar Bu elektrik kıvılcımı ile karışımını ateşler.

herhangi bir sorun olsaydı mekanizmasının tasarımı çok basit olmasına rağmen, o düzeltmek için o kadar kolay değildir. Bu nedenle, gerek bu tür karbüratör motorun tanı olarak bir işlemi yürütmek için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.