OtomobilArabalar

Motor gücü - geçmiş ve pratik öneriler

motor gücünü artırmak için sorudan önce içten yanmalı motorun gelişiyle birlikte üreticileri ortaya çıktı. tasarlanmıştı ilk motorlar çok mantıksız olduğunu. Hemen hemen tüm parça mekanizmaları, ağır atıl ve kısa süreli verme, çelik veya demir yapılmıştır. Örneğin, 20. yüzyılın ortalarından otomobil motoru 100 beygir gücü yaklaşık yarım ton ağırlığındaydı üretir. Karşılaştırma için benzer bir güç modern taşıtlar motorun az 150 kg ağırlığındadır.

, Çekme malzemeleri, alaşımlar geliştirilmiş ve üstün metalürji ve kimya dahil teknolojik yenilik, uygulanan: Bu amaca ulaşmak için, üreticiler ağırlıklı olarak mekanik motor bileşeni geliştirilmiş. Örneğin, alüminyum pistonlar ağırlığı ve sürtünme kuvvetinin azaltılması ile yüzde 20'den fazla motor gücünü artırabilir. Araçta saf formda alüminyum kullanılmaz kaydetti ve magnezyum, silisyum, manganez ve krom alaşımları uygulamak gerekmektedir.

yakıt ve ateşleme sistemleri geliştirmeleri de esas olarak güç geliştirilmiş motor. Karbüratör başlangıçta tek bölmeli ardından çok bölmeli olan float değişimi, yüzey. Ve sonra mekanik monoinzhektorov uzun bir yol kat ettik enjeksiyon sistemlerinin çağı, modern direkt enjeksiyon sistemlerini multipoint.

Yol boyunca, gelişmiş ve ateşleme sistemi: mikroişlemci basit elektronik kesen gelen. sıcaklık ve - Modern motorun Yok elektronik kontrol dikkate motorun çalışması ile ilgili tüm parametreleri almak sistemleri olmadan değildir havanın yoğunluğu , araç hızı, gaz kelebeği konum, krank mili, kam mili, egzoz gazlarının kimyasal bileşimi, vb Bunun bir sonucu olarak, elektronik veri işleme sistemi, motora beslenen edilecek yakıt uygun miktarda, ve yakıt-hava karışımının ateşleme anını tespit eder. Bu nedenle, en verimli çalışmasını elde edilir benzinli motor.

Dizel motor gücünün arttırılması genellikle enerjisiyle silindire hava daha büyük bir hacim pompalayan bir turbo kullanımı ile elde edilmektedir , egzoz gazlarının. Ayrıca, sistem «Common Rail» kullanılan modern dizel motorlarda yakıt yanma verimliliğini artırmak için.

içten yanmalı bir motorun çıkış zorlamak için birçok yol vardır. Ama motor tasarımında müdahale unutmamalıyız - bu sadece oldukça karmaşık ve zaman alıcı süreç, aynı zamanda çok pahalıdır. Biz yüksek hassasiyetli makine aletleri, özel alaşımlar ve malzemeler gerekecektir. Açıkçası, tüm sürücüler harcamak mümkün olacak motorunun hızlandırmak arabanın yarım değerine karşılaştırılabilir bir miktar.

Ne bir yükseklikte daima motor gücüne edildi yapılabilir?

Her şeyden önce, tüm fabrika ayarları normal olduğunu kontrol etmelidir. motorda kullanılan Petrol, viskozite ve niteliklere uygun olmalıdır.

Hava emme kayıpları azaltmak için sıfır direnç bir filtre kullanılması önerilir - sözde "benim en iyi" - iyi, şimdi filtrelerin büyük bir seçim var. Bu şekil, boyut, tespit, tavsiye edilen yöntem farklı olabilir motor hacmi. Nedeniyle filtre üreticileri en yaygın motor tipleri için adaptörler sahip olması nedeniyle, bu tür bir filtre montajı önemli çaba ve masrafa gerektirmez.

Artan motor gücü aynı zamanda egzoz sistemi yükseltme bağlıdır. Araç bitmiş bir sistem değilse, bu egzoz sistemleri konusunda uzman servis istasyonuna, yönelmek en iyisi olduğunu unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.