OtomobilArabalar

Çekme çubuğu - bu nedir? çeki demiri monte edin

Er ya da geç her araba sahibi ulaşım sorunu karşı karşıya gelecek hantal kargo. Böyle şeyler için vücudun en pratik tip "evrensel" dir. Ancak yükler farklıdır ve her zaman katlanmış koltuk ile geniş bir minibüs içinde bile uymaz. Nasıl bu durumda olması? bir römork satın - Popüler çözümlerden biri. Ama onunla ben aksama yüklemek zorunda. Ne bu madde nedir ve neden gereklidir? Bu, bugün bizim makalede ele alınacaktır.

özellik

Yani, aksaklık nedir? Bu mekanizma römork ve römork akciğeri çekmek için kullanılan bir çeki olduğunu. Bu iki mekanizma oluşur. İlk - Bu çapraz üyesi. II - doğrudan topun montaj. Son kirişe takılır.

Ben gerekir mi?

Genel bir kural olarak, çeki demirinin montaj hareketli bir yaşamı olan kişiler için geçerlidir. Bu cihaz ile, "tekerlekler üzerinde ev" bir de atabilir ve bir yolculuğa çıkmak. Ancak hepsi bu değil. Ayrıca kabin veya bagaja fideleri fumbling arabanızı mahvetmek istemiyorum kamyoncu için alakalı bir germe ayarı. Bir römorkla sürüş gerekli olduğunu ve bina evlerde meşgul olanlar. Sürekli bir araba kiralama sonra karlı değildir ve her zaman kargo istenilen miktarda alınmaz. Bir römork gerekli olduğu sürece taşımak sağlar.

Bazı araç sahipleri koruyucu fonksiyon olarak aksaklık yükleyin. Onlara göre, kaza hasarlı arabanın durumunda aksamadan daha azdır. Ancak öyle değil. lonjerondan ve vücudun diğer güvenlik unsurları, tampon devam edemez vur. Değişim Tampon stokları üzerinde kurşun vücut geometri daha ucuz. Ama eğriler direkler birçok sorunlara neden olabilir. Yani, bir tarafta güçlü lastik aşınması var. Makine trafik güvenliği üzerinde zararlı etkileri olduğunu, "wag eşek", "yol için bak" devam edecektir. Bu nedenle, çeki demiri koruma fonksiyonu bağlamak amacıyla - uzunca bir yanlış anlaşılma.

tespit yöntemine göre türler

Bu mekanizmaların çeşitli türleri vardır. Bu nedenle, aksaklık tutturma metodu aşağıdaki türleri WHA üzerine monte edilebilir:

  • Düzeltildi.
  • Çıkarılabilir.
  • Flanş.

Çıkarılabilir eleman çapa olarak aynı yapıya sahiptir. Sürücü çeki kancası kesebilirsiniz her an - Ancak, o bir önemli avantaja sahiptir. "Chevrolet Blazer" bu gibi çıkarılabilir bir Cleanly ile donatılmış bir cihaz. Bu arada, Avrupa'da bir römork olmadan açık çekme çubuğu bulunan sürücü yasaktır. (Çarpışma emici eleman tampon şok çalışmaz sonra) bu artan kaza oranı mekanizmasına bağlıdır. flanşlı aksaklık düşünün. Bu cihaz nedir? Bu mekanizma özel sitelerin yardımıyla vücudun arkasına monte edilmiştir. Bu tip çeki demiri dört veya iki cıvata olabilir yükleyin. eleman çıkarılabilir daha yüksek yük için tasarlanmıştır. Ancak, bu tür güçlü bir mekanizma her zaman bir araba yüklenemez. Genellikle flanşlı makine çerçevesi SUV ile donatılmıştır.

tasarlama yönteminde

gergi yerleri ve bu özelliği ayırt eder. Çoğu durumda, top tipi "A" ile unsurlarını bulunabilir. Avantajı - hızlı yapıyı söküm. Birkaç vida ve somunları bir sökerek top birkaç dakika olabilir çıkarın. mekanizma, inşaat ve güvenilirlik basitliği ile karakterize edilen, ancak bazı sınırlamalar vardır. atanmış Maksimum yük, 150 kg 'dan fazla olmamalıdır. Böylece, yük taşıyan römorkun toplam ağırlığı yarım ton daha fazla olmalıdır.

Yapım aşağıdaki türü - H-şekilli bağlantı aracı. Bu mekanizma nedir? Yukarıdaki şekilde gösterildiği gibi Haricen bu çeki görünüyor. Bu aksaklık önceki görünümünden hiçbir yapısal farklılıklar vardır. Bununla birlikte, mekanizma daha az güvenilirdir. Aynı yük dayanım - 150 kg a kadar.

Çekme çubukları ve diğer çeşidi vardır: F ve G Her iki tür fiyat ve tasarımda çok benzer. Bununla birlikte, birinci tür bir tabana göre iki pozisyon vardır. Bu sayede seviye destek yapısının yüksekliğini ayarlamak için yapar. Römork G böyle bir işlevi vardır. istisnalar 6 cıvataları bağlanması için kullanılan mekanizmalardır. Nerede böyle turnbuckles bulabilirim? Onlar kadar 3,5 ton tutulan römork yükü olarak, büyük SUV ve hafif kamyonlar yüklenir. Daha az yaygın İki önceki uygulamada daha ucuzdur top tipi V olmakla 2.5'ten fazla ton yük için tasarlanmıştır. yükseklik konumunu ayarlamak için hiçbir şekilde de bulunmaktadır.

operasyonun Özellikleri

Bizim top çekme çubuğu mekanizmasının ömrünü uzatacaktır birkaç kural düşünelim:

  • gres varlığı dikkat edin. Topu muazzam stres uğrar. aşınmayı en aza indirmek için, yağ ile yüzey tedavisi. o kaybolmak olmadığını Yani, özel kapaklar ve fişler kullanırlar. Bu öğeler özel mağazalarda satılmaktadır. yağlayıcı topun tamamını kaplar gerekir.
  • Çeki demirinin yüzeyindeki aktif operasyon geliştirmeye göründüğünde unutmayın. Bunun sonucunda, top çapı azalır. ufak azından bu mekanizmayı değiştirmek için gerekli aşınma. Çap azaltılmasının büyük bir trafik güvenlik etkiler bağlama, güvenilirliğini azaltır. Sonuçta, römork tam güvenli değildir.

  • 5000 kilometre ve her uzun yolculuk öncesinde vida bağlantılarının güvenilirliğini kontrol edin.
  • Bir römorkla bir toprak yolda Araç hızı 30 mil geçmemelidir. Aynı zamanda iki kez römorkun yükü azaltmak için gereklidir.
  • Topa dikey yükün izin verilen değeri aşmayın. Daha fazla detay Çekme bağlantısında talimat belirtilmiştir.
  • Sen mekanizmasının tasarımı değiştiremez. Süper numaralı delikleri veya diğer müdahalelerin oluşturulması zararlı römork bağlantısının kalitesine etkiler olacaktır.
  • kaynaklar uygulayarak izin çatlaklar tamir etmeyin. Site zaten deforme edilirse, değiştirilmesi gerekmektedir. Bunun yerine yeni kırık bir önceki onarım bölgesinde yakındır.

Özellikler razvesovki

römork kullanarak, bir turnbuckle'a durumunu izlemek, aynı zamanda doğru yükü dağıtmak edebilmek için sadece önemli. Römork ön kısmında Kargo ağırlığı her zaman arkasında daha büyük olmalıdır. Ne işe yarar? ağırlık merkezi uygunsuz ağırlık dağılımı nedeniyle kaybolur gerçeği. Sonuç olarak, araç viraj yönetilemez hale gelir. Arka lastiklerin İletişim yama pratik olarak sıfırdır. Bu nedenle, her zaman römorkun ön alt büyükse yükleyin.

Sonuç

Demek ki böyle aksama gibi bir elementin özellikleri buldular. O ne şimdi biliyorsun. Gördüğünüz gibi, bu arabalara bir römork aksama sağlayan oldukça yararlı bir araçtır. Ancak, yalnızca sık kullanım durumunda kullanmak tavsiye edilir. Eğer ayda en az bir kez bir römork kullanırsanız, daha mantıklı bir seçenek malları taşımak için başka bir aracı kiralamak olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.