Gıda ve içecekPişirme İpuçları

Kaç dakika haşlanmış yumurta pişirmek için? Kaç dakika haşlanmış bıldırcın yumurta pişirmek için?

Acemi metresi genellikle "haşlanmış yumurta pişirmek için kaç dakika?" Diye sorarlar Deneyimli aşçılar bu ürünün demlemek pişirme en karmaşık işlemlerden biri olarak kabul edilebilir eminiz, sadece kaynamaya bunlardan yeterli olmadığı için. bakmak için lezzetli ve iştah açıcı elde atıştırma için, düzgün bir tedavi pişirmek önemlidir.

Orada yumurta hazırlamak için çeşitli yollar vardır, ama genellikle rafadan, haşlanmış ya da pişmiş "kese". aldıkları Yani özellikle lezzetli, bu pişirmeye kaç dakika anlamak için gerekli haşlanmış yumurta , örneğin, ya da, haşlanmış. Bu durumda, kabuk çıkarılmalıdır.

sıcak su içerisinde imalat

Ürünü pişirmek önce, oda sıcaklığına ulaşana kadar beklemek gerekir. Pan ilk incelik koymak ve sıcak su dökün ve sıcak aktı sonra yavaşça musluk kolu çevirmek gerekir. Pişirme sırasında Böylece zamandan tasarruf edebilirsiniz. Pan büyük bir yangında koymak gerekir. O su onları tamamen kapalı, ama üstüne damarı doldurmak etmeyin bunu gördüğünü önemlidir.

Su kaynadığında, gas kapatıp yumurta izin gerekiyor "mevcut". Basit cevap, kaç dakika zor bir şekilde haşlanmış yumurta pişirmek için. Pişirme süresi ne beklendiğini sonuç bağlıdır. tamamen sarısı hazırlanmış ve beyaz için, beş ile yedi dakika beklemek gerekir. Haşlanmış yaklaşık üç dakika aşçı ve "torba içinde" zaman ortada hafifçe akıntısı sarısı - üç ila üç buçuk dakika.

Proteinin Bu hazırlama metodunun sayesinde çok nazik, değil "lastik" verir. onlar eşit pişirin, böylece su, sen, farklı partileri döndürmek gerekir.

Haşlanmış yumurta

Bu tarif için yumurta pişirmek için kullanılan özel bir cihaz yoktur. Bu yumurta hazırlık derecesini belirleyebilir hangi bir ölçek vardır. Yani böyle bir devlet kadar pişirilir, gerektiği gibi, zamanlayıcı ayarlamanız gerekir. Haşlanmış yumurta işareti yumuşak ve orta değerlerin orta ulaştığında durumunda elde edilen. Eğer "çantada" bir yumurta pişirmek istiyorsanız, size ulaşılabilecek çizgi ortamını işaretlemesi gerekir. haşlanmış yumurta - orta ve sert ortalama değeri. Sabit çizgi etrafında kurulmuş işaretlemek yeterli haşlanmış yumurta, pişirmek için kaç dakika düşünemiyorum. Ayrıca haşlanmış yumurta silikon kalıplar kullanılarak pişirilebilir.

Haşlanmış yumurta: pişirme geleneksel yolu

Kabuk zamanki yöntemle, gerekli beceri olmadan onları pişirmek için. Ürün, yumurta sarısı zarar ön tuz ve sirke eklendi kaynar su içine kırmak için dikkatli olmak gerekir. Kaç dakika kaynadıktan sonra haşlanmış yumurta pişirmek için? onlar istenen doneness ulaşana kadar tutmak gerekir. Bunlar en yaygın salata bu formda kullanılan ve bir garnitür olarak servis edilir.

Geleneksel yol Pişirme

Preparat en kolay ve en iyi bildiği bir yöntemdir - Soğuk suda. Bu nedenle, birçok ev kadınları tanımak yumurta pişirmek için kaç dakika soğuk suda haşlanmış. Su kaynamaya başladığında, ürün yaklaşık sekiz dakika hazırlamalısınız.

Bir rafadan almak için, soğuk su konulmalıdır ve kaynadıktan sonra, ısıyı azaltır. Pişmiş onlar fazla üç dakika değildir. Daha sonra, bir dakika boyunca yumurta kaynatın ısı kapatın ve beş dakika demlemek sağlayabilirsiniz.

"Çantada" hale getirmek için, soğuk suda pişirme ve kaynadıktan sonra işlemi başlatmak için gereken en fazla dört dakika pişirin.

Yumurta en fazla dört gün boyunca taze olarak kabul edilir. Böyle bir ürün pişirme süresinin hazırlanması sırasında birkaç dakika için artırılmalıdır.

Yumurta soğuk suyla onları söndürmek pişirdikten sonra çok daha iyi temizlenir. onlar pişirme sırasında patlama yok Yani, Küçük bir tencereye almak için gereklidir.

Bıldırcın yumurtası - lezzetli ve sağlıklı!

Bu ürün, nispeten yakın zamanda marketler ortaya çıktı, bu yüzden herkes birçok dakikalar pişirmeyi bilen bıldırcın yumurtası haşlanmış. Bu leziz ek olarak, bu hoş bir tadı vardır, birçok vitamin ve besin maddeleri içerir. Doğru biçimde hazırlandığı takdirde, bu renkli küçük toplar, bunlar radyonüklidlerin gövdesini temizleyin ve beyin aktivitesini teşvik edecektir.

Uzun en kullanışlı bir sır olmuştur - bu çiğ yumurta. Fakat her tüketiciyi değil cesaret ısıl işlem görmeden ürünü kullanmak için. Yani onların yararlı bileşenleri kalan tüm kuralları için bıldırcın yumurtası yemek yapmayı öğrenmek gerekir.

Pişirme bıldırcın yumurta çeşitli yollar

Pişirme tekniği rengarenk davranır farklı olabilir, ama hepsi oldukça basittir ve hatta yeni başlayanlar için zorluklara neden olmaz. Bitmiş ürünün kabuk ya da değil, aynı zamanda, bir mikrodalga fırın kullanılarak olabilir. En kolay yolu - kaynar suya batırılmış ve birkaç dakika bekleyin edilir. Ön yumurta yıkanmalıdır. Onlar kaşık üzerine düşürülmesi gerekecektir, bu yüzden tavanın dibine çökmesine yoktur. Yumurtalar hazır olduğunda, soğuk su içine düşürmek gerekir.

rengârenk haşlanmış yumurta hazırlamak için, su ile ateşe bir tencereye koyun ve sirke ve tuz ekleyin gerekir. kaynatıldıktan sonra bir girdap oluşturmak üzere iyi bir karışım olmalıdır. sarısı tamamen protein ile kaplanır, böylece yumurtası Ortasında bir dökülen. yumuşayana kadar gerekli Stir ve sonra bir kaşıkla topları yakalayabilirsiniz.

Eğer haşlanmış yumurta pişirmek için ihtiyaç kaç dakika, bu ne beklendiğini sonuç bağlıdır. haşlanmış yumurta çıktı için, birkaç dakika beklemek gereklidir. Eğer yaklaşık beş dakika bekleyin Onlar, haşlanmış pişirilir. bir dakika boyunca yeterli haşlanmış. Eğer zaman artırırsanız vitamin ve mineral bileşenler hızla azalacak.

Mikrodalgada Yumurta

Herkes bir mikrodalga fırında haşlanmış yumurta pişirmek için kaç dakika bilir. bıldırcın için sadece iki dakika uzaklıktadır ve tavuk iyidir üç ya da dört dakika dayanabilir. Ama temel nüansları bileceksiniz: metal kaplar kullanamazsınız. mikrodalga ortalama gücünü koymak daha iyidir.

İpuçları ve püf noktaları: yumurta kaynatmak nasıl

bu lezzetli ürün ile yemeklerin elde edilir için, haşlanmış yumurta pişirmek ve bunların nasıl pişirmek için kaç dakika sormak gereklidir. Genellikle kötü temizlenir gerçeği ile karşı karşıya ev kadınları. proteine zarar görmemesi için, eski yumurta kullanmak en iyisidir. aşağıdaki gibi tazeliklerini belirlenir: suya ürün düşürmek gereklidir. Şımarık yüzeyde kalır ve taze aşağı batacaktır.

pişirme esnasında kırık değil kabuk için, küçük bir delinme üst yapmak gerekir. Bu elverişli iğneler vasıtasıyla gerçekleştirilir veya özel bir cihaz kullanmak mümkündür edilir. Eğer tuzlu suda pişirin varsa, onların kabukları temizlenmiş çok daha iyi olacaktır.

nerede bir haşlanmış yumurta ve burada yeterince çiğ düz bir yüzeye onları bükmek belirlemek. Çiğ çok daha iyi ve daha hızlı döneceğim Haşlanmış.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.