SağlıkMüstahzarlar

Analjezikler. Liste ve ilaçların sınıflandırılması

Analjezik - ağrıların giderilmesi ve ağrı giderme aktivitesi için planlanan ilaçların grubudur. Bu özellik analjezikler (bu grup ilaçların listesi aşağıda gösterilecek) olması ise irade ve odak gerektiren faaliyetlerde onların kullanımına izin duyarlılık diğer türleri üzerinde önemli bir etkisi vardır.

Modern tıbbın sınıflandırmasına göre, analjezikler iki büyük grup vardır:

  1. Narkotik analjezikler (morfin türevleri). en ağır hastalığı olan sadece hekim atanır. Bu ilaç grubu, prensipte, ağrıyı durdurmak için tek yardımcı şifa ilaçların kategoriye ait değil, ama onun nedenini ortadan kaldırarak değil. bu preparat "Morfin" ve benzeri anestezikler gibi kuvvetli analjezikler, fiziksel ve ruhsal değişiklikler bağımlılık neden maddelerdir. Onların çalışma prensibi uyuşturucu reseptörlerinin üzerindeki eylemiyle ağrı uyarısıyla nöral iletim kesinti dayanmaktadır. beden tarafından bloke bu maddelerin üretimi riski dışında (ilaç ve "Morphine" ile ilgilidir) opiatlar aşırı alımı. artan dozlarda dışında kendi üretim için sürekli ihtiyaç - Sonuç olarak. Buna ek olarak, bu grup neden öfori ilaçlar, solunum merkezini basın. Sadece ciddi yaralanma, yanık vakalarında, çeşitli kanser türleri ve diğer bazı hastalıklar tarafından atanır nedeni budur narkotik analjezikler. bu ilaçların çoğu kullanılamaz listesi reçete ile satılan onlara (örneğin, kodein) bazı ilaçların bir grup anlamına gelir.
  2. Sigara narkotik analjezik ilaçlar bağımlılık yapmaz, ama çok daha az belirgin analjezik etkiye sahiptir. Aynı zamanda bu tür ilaç, "Morfin" ve benzeri analjezikler olarak olumsuz sonuçları, bir dizi neden olmazlar.

Mevcut narkotik olmayan analjezikler listesi:

salisilik asit (salisilat) 1. türevleri. belirgin bir antipiretik ve antiromatizmal etkileri vardır. Bazen kulak çınlaması, aşırı terleme ve şişmeye neden olabilir kullanın. dikkatli bronşiyal astımlı hastalarda uygulanmalıdır. Çok yaygın ve yaygın olarak kullanılan analjezikler.

Sınıflandırma ve bu ilaç grubunun alt türleri:

- "Bir miktar aspirin" (aslında asetilsalisilik asit (ASA)).

- "Akofin" (ASA ve kafein);

- "askofen" (, fenasetin, kafein ASK);

- "Asfen" (ACK, fenasetin);

- "Tsitramon" (ACK, fenasetin, kafein, kakao, sitrik asit, şeker).

2. pirazolon türevlerinin analjezik kılcalların geçirgenliğini azaltmak temsil eder. ilaçların listesi:

- "antipirin". Uygulanabilir nevralji, hemostatik etkiye sahiptir.

- "Amidopyrine" ( "pyramidon"). Daha önceki ilaçtan aktif romatizma için etkili.

- "analgin". Bu ilacın bir özelliği de hızlı çözünürlük ve yüksek emilebilirliğinden olduğunu.

- "Adofen".

- "Anapirin".

- "Phenylbutazone". peptik ülser, tromboflebit ile gut neden olduğu akut ağrı, etkilidir.

gibi 3. para-aminofenol türevleri (anilin):

- "fenasetin". Bu baş ağrısı ve diğer sinirsel ağrılardan için önerilir.

- "Parasetamol". ilaç formülasyonunun etkinliği ve özellikleri için bir öncekinden farklıdır, ancak daha az toksik bir bileşime sahip değildir.

bunların 4. indol ve türevleri yer alır. Sadece bir ilaç bu gruba aittir:

- "indometazin" ( "indometazin"). O inhibe etmez hipofiz fonksiyonunu ve böbreküstü bezlerinde. esas olarak gut, bursit, artrit tedavisinde kullanılır.

hastanın durumunu iyileştirmek için etkilere ek olarak, analjezik alarak çeşitli yan etkileri, yüksek bir risk altında.

ilaçların listesi yalnızca bilgi amaçlı sunulmuştur. kendi kendine tedavi, ilaç almadan önce doktorunuza başvurun vermeyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.